R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Stefan
2009-09-16, 00:19
Ile marketów jeszcze powstanie?
Autor Wiadomość
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-04-02, 17:22   

Podejrzanie sytuacja wygląda na tyłach DM, ruch tam osłabł – wygląda to tak jak by szykowano tam miejsce pod kolejny markecik, Tesco albo Kaufland (ewentualnie jakaś mniejsza sieć typu PoloMarket).

Wymienione sieci (Tesco, Kaufland) planują rozwijać się w miastach wielkości Wielunia


Inne sieci wymieniane przez forumowiczów mają inaczej ustawioną strategię.

Jaki ruch panuje w hurtowniach w poniedziałek w godzinach porannych:

[ Dodano: 2007-04-17, 08:16 ]
TVK WSM napisał/a:
Market na markecie. Tak śmiało można powiedzieć o tym, co mamy w Wieluniu. Ilość wielkopowierzchniowych sklepów jest naprawdę duża a przecież całkiem niedawno otwarto kolejny sklep.

Zapytaliśmy mieszkańców Wielunia czy nie za dużo jest w naszym mieście marketów. Zdania są jak zwykle podzielone. Niektórzy uważają, że z powodzeniem mógłby powstać kolejny.

O marketach mówimy nieprzypadkowo. Sprawa wypłynęła na ostatniej sesji Rady Miejskiej. A wszystko związane było z dość szerokim omawianiem, także przez ekspertów zmian studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Wieluń. Zresztą więcej na ten temat w II części obszernej relacji z obrad RM. Pojawiają się, bowiem glosy, jakoby w naszym mieści miał powstać kolejny Market. Glos w sprawie zabrał wiceburmistrz Robert Kaja – „Próbujemy my jako miasto budować kolejny market. To jest nieprawda.”

A zatem jeśli chodzi o grunty gminy sprawę mamy wyjaśnioną. Inaczej rzecz się ma w przypadku prywatnych terenów. Właściciele mogą zrobić z nimi, co chcą. Również sprzedać pod budowę marketu, tak jak to było w przypadku Lidla.



"Podziwiam" burmistrza Kaję za zdolności w "Obracaniu Kota Ogonem" a redaktora Zięba z infantylne wnioski.


nowy_market_tesco.jpg
Plik ściągnięto 8437 raz(y) 112,97 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2007-04-17, 08:30   

Cytat:
Market na markecie. Tak śmiało można powiedzieć o tym, co mamy w Wieluniu. Ilość wielkopowierzchniowych sklepów jest naprawdę duża a przecież całkiem niedawno otwarto kolejny sklep.


Zapytaliśmy mieszkańców Wielunia czy nie za dużo jest w naszym mieście marketów. Zdania są jak zwykle podzielone. Niektórzy uważają, że z powodzeniem mógłby powstać kolejny.

O marketach mówimy nieprzypadkowo. Sprawa wypłynęła na ostatniej sesji Rady Miejskiej. A wszystko związane było z dość szerokim omawianiem, także przez ekspertów zmian studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Wieluń. Zresztą więcej na ten temat w II części obszernej relacji z obrad RM. Pojawiają się, bowiem glosy, jakoby w naszym mieście miał powstać kolejny Market. Głos w sprawie zabrał wiceburmistrz Robert Kaja – „Próbujemy my jako miasto budować kolejny market. To jest nieprawda.”

A zatem jeśli chodzi o grunty gminy sprawę mamy wyjaśnioną. Inaczej rzecz się ma w przypadku prywatnych terenów. Właściciele mogą zrobić z nimi, co chcą. Również sprzedać pod budowę marketu, tak jak to było w przypadku Lidla.

Źródło: http://www.tvk.wsm.wielun.pl


13.04market2d.jpg
Plik ściągnięto 62 raz(y) 100,81 KB

13.04market3d.jpg
Plik ściągnięto 64 raz(y) 100,69 KB

_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
wielunianka 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 47
Dołączyła: 06 Lut 2007
Posty: 235
Skąd: Wielun
Wysłany: 2007-04-17, 10:38   

A zatem jeśli chodzi o grunty gminy sprawę mamy wyjaśnioną. Inaczej rzecz się ma w przypadku prywatnych terenów. Właściciele mogą zrobić z nimi, co chcą. Również sprzedać pod budowę marketu, tak jak to było w przypadku Lidla.

Tak samo jest z ziemią na ul.Częstochowskiej koło Fawidu którą miały siostry zakonne z tego co wiem to sprzedały ją Castoramie lub Tesco.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dianawiel 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 12 Sty 2007
Posty: 107
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-04-17, 14:46   

Kolo Fawidu powstanie market budowlany ale bedzie to sklep Fawid wlasnie.
_________________
Sarkazm to najniższa forma dowcipu, za to najwyższa forma inteligencji...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
midanle
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-18, 18:38   

dianawiel, ale to już pewne na 100%, czy dopiero przymiarka do pomysłu?

__________
Pozdrawiam!
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-04-19, 21:19   

odwiedziłem nowo powstały market ale jak na moje oko nic w nim nei znalazłem dla mnie oprócz paczki ciastek za 5 zł :) które mi smakuja bardzo bo maślane ale w markecie w którym zazwyczaj kupuję też już je zauwazyłem wiec chodze po staremu :]
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Collina 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 407
Skąd: z każdego miejsca
Wysłany: 2007-04-20, 21:11   

ja osobiście nie uznaję marketów typu intermarche, plus czy lidl. w ogóle nie lubie supermarketów, bo to są po prostu większe sklepy spożywczo-przemysłowe, w którym jest bardzo słabe zaopatrzenie. produkty są w większości importowane, co ja osobiście piętnuję, bo jendak jestem zwolennikiem akcji "kupując polskie - dajesz pracę". podobnie jak wyroby mleczarskie sa sprowadzane z Czech lub innych miast Polski, a mamy przecież naszą własną rodzimą mleczarnię, którą też my WIELUNIACY powinniśmy utrzymaywać poprzez chociażby kupowanie jej asortymentu. cenowo tez atrakcyjnie się nie prezentują, bo nawet głupia puszka piwa Tyskie w Plusie jest droższa, niż pod nosem w osiedlowym Hermesie. oczywiście wędlin w markecie nie kupiłbym w życiu (znam to z autopsji jako były pracownik hipermarketu). A co do hipermarketu, to jestem za. Lubię tam robić zakupy i można przebierac w naprawdę dużym zaopatrzeniu i ogromnym asortymencie. Tylko, żeby hipermarket zarobił na siebie, to dziennie musi mieć około 7 tyś klientów. A raczej w Wieluniu jest to mało prawdopodobne.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2007-04-21, 07:18   

Collina napisał/a:
kupując polskie - dajesz pracę".

to znaczy że jeśli nie kupię produktu polskiego to ktoś straci prace?bzdura,jeśli coś jest do kitu to i tak nie przetrwa.Jeśli mam do wyboru Czekoladę polską niedobrą to logiczne że kupię francuską ale pycha.Jeśli nasze zakłady chcą przetrwać to muszą produkować coś co konsumentom będzie pasowało.Kupując nie zwracam uwagi czy coś jest polskie czy nie, byle było dobre.Do Plusa chodzę bardzo żadko,codziennie jestem w Marche bo pod nosem i jest to sklep który najbardziej mi pasuje,w Globi marznę i brzydko pachnie a wybór też kijowy,Sedal hmmm w życiu byłam tam może z 3 razy,Lidl porażka poszłam raz z ciekawości i myślę że ostatni.Nasza mleczarnia...lubię serek Basta i kupuję go no ale to chyba za mało by nie padła....
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Collina 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 407
Skąd: z każdego miejsca
Wysłany: 2007-04-21, 13:09   

edzia i odziu napisał/a:
to znaczy że jeśli nie kupię produktu polskiego to ktoś straci prace?


a czy ja tak napisałem? dać pracę a kogoś zwolnić, to jednak jest różnica.
mi chodziło o to, że jeśli mam do wyboru produkty tej smej jakości, to wolę kupić polskie niż czeskie czy chińskie. Jeśli tak jak ja zrobiłoby kilkaset osoó, to być może producent przez to będzie musiał kogoś zatrudnić. Tylko tyle. a mleczarnia nie tylko ma bastę...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2007-04-21, 13:34   

Collina napisał/a:
a mleczarnia nie tylko ma bastę...

niestety tylko Basta mi smakuje....
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-04-23, 20:45   

Z punktu widzenia sieci handlowych jesteśmy w grupie miast subreginalnych o populacij z przedziału 20.000 - 50.000 razem m.in z Sieradzem i Kluczborkiem.
Więc grozi nam ekspansia tych marketów jakie isnieją np w Sieradzu (i vice versa :) )

np:
Kaufland szuka terenów w takich miastach jak..
Tesco lista miast z Tesco w łódzkim..
Carfourr Exspres (Globi za kilka miesięcy zmieni nazwę)

stefan_pol napisał/a:
2007-04-02, 17:22 ...Tesco albo Kaufland (ewentualnie jakaś mniejsza sieć typu PoloMarket).

Wymienione sieci (Tesco, Kaufland) planują rozwijać się w miastach wielkości Wielunia

Inne sieci wymieniane przez forumowiczów mają inaczej ustawioną strategię.


Real,Castoramie
i inne podobne wymieniane przez forumowiczów prowadzą ekspansię w miasach powyżej 120.000 mieszkańców (najbliżej Cz-wa, Opole, Łódź)

Ikea posiada placówki w 6 miasteczkach :) : Gdańsk, Katowice, Kraków, Poznań, Warszawa, Wrocław, Łódź* (* w budowie)


Co do Fawidu pisałem o tym ponad miesiąc temu, ale nikt mi nie wierzył :)

stefan_pol napisał/a:


2007-03-05, 18:16 ...
Bardziej logiczne wydaje mi się że nie chodzi tu o Castorame a o sklep sieci grupy PSB „Mrówka”.




dianawiel napisał/a:
2007-04-17 ... Kolo Fawidu powstanie market budowlany ale bedzie to sklep Fawid wlasnie.


midanle napisał/a:
2007-04-18 ... dianawiel, ale to już pewne na 100%, czy dopiero przymiarka do pomysłu?


Coś w tym jest gdyż na tyłach składu trwają jakieś prace budowlane (jak ktoś z Was będzie w okolicy to może sie zapoznac z żółtą tablicą informacyjną :) )

[ Dodano: 2007-04-25, 15:51 ]
Nie dajcie sobie wkręcac kitu weryfikując pogłoski pod względem prawdopodopności.
Mając dostęp do sieci czynnośc ta jest banalna :) .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
flirciara 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomogła: 2 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 01 Mar 2007
Posty: 52
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-15, 08:24   

Z tego co tu piszecie.... widocznie jestem egoistką....nie interesuje mnie czy dany towar (spożywczy) jest polski czy ......czeski, czy jeszcze inny. Jedyne co mnie interesuje to jego skład!!!!! Zawartość konserwantów, barwników, utleniaczy....itp.
Jeżeli mam do wyboru kilka produktów... i jeden z nich zawiera MNIEJ "związków chemicznych" - to oczywiście wybiorę właśnie go.
A z asortymentu wieluńskiej mleczarni...hmy.. kupuję serki homogenizowane... mnie smakują.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-15, 12:00   

Collina


Kupując polskie dajesz pracę. To fakt, zwłaszcza że polska żywność jest najlepsza, Po co chodzić do Lidla, gdzie są w większości niemieckie produkty, Oczywiście niektórzy lubią wspierać niemiecką gospodarkę.

Co do barwników, utleniaczy, konserwantów to zwykle występują one w tanich produktach albo w tych zagranicznych. Sam dziwie się ludziom, ktorzy kupują te słodziki, napoje gazowane z aspartamem. Środek ten był już raz wycofany w USA, zw na wysoką szkodliwość. Jednakże przynosił tak ogromne zyski, że spowrotem dopuszczono go na rynek żywności.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
flirciara 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomogła: 2 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 01 Mar 2007
Posty: 52
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-21, 16:55   

Mateusz napisał/a:
Co do barwników, utleniaczy, konserwantów to zwykle występują one w tanich produktach albo w tych zagranicznych. Sam dziwie się ludziom, ktorzy kupują te słodziki, napoje gazowane z aspartanem.

Człowieku, poczytaj sobie ulotki na produktach żywieniowych.... Bardzo często nie ma żadnej różnicy... nie zależnie od ceny Np. napój o którym piszesz -około 5 zolek za 2l.... i zwykła co.... za 1,50 -, 2l. a skład... no cóż prawie taki sam ( tyle, że w tej tańszej więcej wody)! To jest tylko przykład - w dodatku, nie za bardzo obrazujący całą sytuację...ale jeśli już pisałeś o tym napoju, więc pociągłam ten wątek dalej :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2007-05-21, 17:37   

chyba nie bardzo masz rację jeśli chodzi o napoje,różnica polega na tym czym ów napój jest słodzony,czy chemią czy cukrem...ja muszę zwracać na to uwagę i zawsze czytam ,jeśli zawiera FENYLOKAINE nie ruszę bo potem męczę się przez 2 dni...a praktycznie wszystkie napoje gazowane ponizej 2 zł zawierają ten składnik.Pracowałam w przedszkolu i z polecenia sanepidu musieliśmy zwracać uwagę na składniki E... np nie mogliśmy używać Kucharka bo zawiera coś co jest niezdrowe i niebezpieczne...itp
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW