R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Stefan
2009-09-16, 00:19
Ile marketów jeszcze powstanie?
Autor Wiadomość
mike 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 407
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-10-11, 20:05   

Otwarcie Biedotki w Łodzi
http://www.youtube.com/wa...UQ&feature=b-mv
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
monikzy 
Przyjeżdża na zakupy
monikzy



Pomogła: 2 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 272
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-10-11, 20:44   

:shock: Kolejny dowód na to jak ludziom brakuje pieniędzy. Straszne. Jakby się rzucali na wyprzedaż w media markt.
_________________
“The person, be it gentleman or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid.” - Jane Austen
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 44
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-10-12, 12:11   

monikzy napisał/a:
Kolejny dowód na to jak ludziom brakuje pieniędzy.
jesteś pewna, że to najważniejszy powód?
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
monikzy 
Przyjeżdża na zakupy
monikzy



Pomogła: 2 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 272
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-10-12, 22:44   

Hm, po dłuższej chwili zadumy, stwierdzam jednak że to pazerność zwykła :wink:

A tak na serio, to podobno sprzedawali tam bardzo tanie laptopy, telewizory. Niektórzy ludzie podobno zbili na tym niezłą kasę. Sprzedawali drożej na necie.
_________________
“The person, be it gentleman or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid.” - Jane Austen
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-10-12, 22:57   

monikzy napisał/a:
A tak na serio, to podobno sprzedawali tam bardzo tanie laptopy, telewizory. Niektórzy ludzie podobno zbili na tym niezłą kasę. Sprzedawali drożej na necie.

A co z tą hołotą, która wyszarpuje sobie promocje w lidlu? 8 rano, kolejka i start do koszy. Niektórzy nie patrzą na rozmiary, szarpią całymi garściami. Moim zdaniem takiego procederu sklep powinien zabronić, czyli kupowania w ilościach hurtowych przez takich rozpychających się chamów. Bo inaczej takiego zachowania nazwać nie potrafię.
Chcę iść coś kupić z gazetki, to okazuje się, że towar tak przebrany, że nawet nie mogę sobie pomarzyć, a jak już próbuję coś odnaleźć, to wszystko porozpakowywane, bo burak nie potrafi przeczytać przez folię, jaki rozmiar... żenada. Na wyjściu powinno się lać takich gumą po gołej (słowo wymoderowano).
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Bethi 
Wieluniaczek
Festina lente



Pomogła: 28 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Gru 2008
Posty: 1508
Piwa: 16/18
Skąd: EWI~EZD
Wysłany: 2012-10-12, 23:34   

Co by za święto nie było, ludzie codziennie kupują coś, zawsze jeszcze czegoś brakuje. To trzeba iść znowu... A w weekendy to już jest masakra. Jak nie ma miejsca na parkingu, to w sklepie towaru. Ale przecież doskonale wiedzą, że jest weekend, klientów mnóstwo, zakupy robią, jakby miesiąc nie jedli, a i tak w niektórych marketach nie potrafią zamówić towaru, mimo, że zawsze w weekend brakuje tego samego. :evil:
_________________
* Zjednoczeni wirtualnie, silni realnie *
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 44
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-10-13, 15:43   

Powinno być w dziale humor, ale nawiązuje do tego wątku więc wklejam tutaj.

UWAGA, nagranie (jak to u Baśki) zawiera sporą dawkę wulgaryzmów :twisted:

_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
monikzy 
Przyjeżdża na zakupy
monikzy



Pomogła: 2 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 272
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-10-13, 18:32   

To co pisze Ferbik to prawda. Ostatnio chciałam synkowi kupić bluzkę w lidlu. Pojechałam tam zaraz po tym jak odwiozłam go do przedszkola, była może 8.15. Ludzi już prawie nie było, a z bluzek była tylko jedna, ostatnia którą jako tako znalazłam i to nie w tym regale co trzeba. Byłam w szoku, że tak szybko się rozeszły.
_________________
“The person, be it gentleman or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid.” - Jane Austen
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Bethi 
Wieluniaczek
Festina lente



Pomogła: 28 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Gru 2008
Posty: 1508
Piwa: 16/18
Skąd: EWI~EZD
Wysłany: 2012-10-13, 18:51   

Byłam w Lidlu jakieś 2 tyg temu i nie licząc przepychania się przed koszami wystawowymi i tłumem ludzisk wyciągających wszystko z opakowań nawet nie można było zobaczyć co jest na promocji. Jeden przez drugiego. Jedyne co nie zostało bardzo przebrane jak byłam to buty z Nike, widac półtorej stówki dla niektórych to za drogo. Problemem Lidla jest to, że nikt tego nie pilnuje a "klientela" robi co chce. W Biedronce też takie przebieranie było, póki się za to ochroniarze nie wzięli, jak zaczęli zwracać uwagę ludziskom. Zrobiło się trochę porządku.
_________________
* Zjednoczeni wirtualnie, silni realnie *
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-10-14, 10:32   

Nevermind, jedno nie wyklucza drugiego. Przy deficycie lokali, najemców znajdują przynajmniej w części i te w gorszej lokalizacji ... warunki najmu są tutaj kwestią wtórną.

Przy nasyceniu rynku ... oczywiście te najgorzej zlokalizowane świecić będą pustkami.
_________________
Wieluń - SkyscraperCity / najpopularniejsze globalne forum infrastrukturalne
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-10-14, 10:57   

W kwestii tych "dzikich" ataków na wszelakie promocje. Problemu trzeba by było doszukiwać się raczej w zasobności portfela polskiego obywatela (o ... rym :razz: ), a nie w samej kulturze bycia. Chociaż to też ma wpływ na powyższe.

A co do ingerowania przez same sklepy, w to co z towarem robią klienci. Dopóty, dopóki towar schodzi, to np. kierownictwo Lidla pozwala na rozwałkę. Bo ludzie biorą jak na razie wszystko. W Biedronce ochrona chce być nadgorliwa, jest porządek to fakt. Ale i ten towar jakoś z półek czy koszy promocyjnych nie znika tak jak w tych sklepach gdzie pozwala się na tzw. kopanie w towarze. Mnie również ta metoda zbytnio nie przypada do gustu, dlatego staram się unikać pierwszych dni promocji, czy otwarć nowych sklepów, stoisk itp.
Jako, że nigdy nie należy mówić nigdy ;) Nie wykluczam takich czasów, że sam kiedyś będę uczestnikiem takiej akcji zmasowanego ataku na tańsze masło, buty, koszulę, itd.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Bethi 
Wieluniaczek
Festina lente



Pomogła: 28 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Gru 2008
Posty: 1508
Piwa: 16/18
Skąd: EWI~EZD
Wysłany: 2012-10-14, 11:42   

1 maja w Pingo Doce (Portugalskie Biedronki) ścięto ceny o połowę.Promocja obowiązywałą, jak rachunek wynosił 100 euro (cyli 50 euro po obniżce). Ale tam jest trochę innny rynek niż w Polsce i nie było w 2000 Biedronce takich obnoiżek, mimo to chętni na zakupy ustawili sie na mega otwarcie w Łodzi już poprzedniego dnia. Kolejne starcie Jeronimo Martins Dystrybucja będzie w Hiszpanii, bo właściciele uciekają z Portugalii i przenoszą sklepy.
A co do promocji w Lidlu to czasami panuje tam większa dzicz niż na Madagaskarze. :evil:
_________________
* Zjednoczeni wirtualnie, silni realnie *
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
monikzy 
Przyjeżdża na zakupy
monikzy



Pomogła: 2 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 272
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-12-22, 17:01   

Dzisiaj byłam w Kauflandzie, szok, już nie pamiętam kiedy ostatni raz widziałam naraz tylu ludzi w sklepie. Parking całkowicie pełny, w pewnym momencie kobieta ze sklepu wyszła na parking i zaczęła kierować ruchem, bo się zrobił taki zgrzyt. Słyszałam jak jeden chłopak mówił do drugiego, że 20 min. jechał od dworca PKS. :roll: Ludzie wpadli w istny szał zakupów.
_________________
“The person, be it gentleman or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid.” - Jane Austen
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-12-22, 18:30   

monikzy, bo ludzi posrało. Poprzyjeżdżali z okolic, jakby u nich sklepów nie było... dla mnie to jest chore, żeby robić zakupy w marketach tylko przed świętami.

Zachowują się tak, jakby nigdy w większym sklepie nie byli, a na drodze to już w ogóle...
potrzebowałem dzisiaj wjechać na zaplecze Intermarche, ale jeden imbecyl tak się ustawił na wjeździe na parking, że ja skręcając z Chopina czekałem 5 minut, potem wcisnąłem się na trzeciego, bo przez idiotę zablokowałem cały ruch na tej ulicy. Oczywiście trąbienie nic nie dało, bo trol nie wiedział, że czekając, aż się zwolni miejsce na parkingu nie robi nic złego... :facepalm: Takie przypadki można mnożyć... a w sklepach zostawiają taki syf i burdel, przekładają towary na inne półki, itp. :facepalm: :facepalm: :facepalm:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-12-22, 19:18   

Wniosek z tego taki że jeszcze za mało marketów :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW