R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Profesor Gliński czy Donald Tusk ?

Czy Profesor Gliński byłby lepszym premierem niż Donald Tusk ?
Tak
31%
 31%  [ 5 ]
Nie
31%
 31%  [ 5 ]
Trudno powiedzieć
37%
 37%  [ 6 ]
Głosowań: 16
Wszystkich Głosów: 16

Autor Wiadomość
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2012-10-05, 22:28   Profesor Gliński czy Donald Tusk ?

Czy Profesor Gliński byłby lepszym premierem niż Donald Tusk ?
Zapraszam do dyskusji :)

634848589235572359.jpg
Plik ściągnięto 96 raz(y) 26,07 KB

_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-10-06, 13:16   

hiszpan, temat z góry skazany na porażkę pod względem rozmów na argumenty. Zwolennicy PiS-u bez względu na to jakimi atutami zarzucą ich zwolennicy PO, i tak powiedzą, że najlepszy jest profesor, a nie ... magister historii. I odwrotnie, zwolennicy PO i Donalda Tuska, będą ślepi na przedstawiane plusy pana Glińskiego.

Wszystkie oddane głosy na; - trudno powiedzieć, będą zaś głosami ludzi, którzy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że w tym państwie można już liczyć tylko na siebie. Do tych osób nieskromnie się zaliczam :razz: Co nie znaczy, że nie słucham tego co chcą powiedzieć jedni i drudzy w sprawie państwa polskiego. W wyborach też raczej uczestniczę w przekonaniu, że może a nóż, w końcu to Ci co chcą i potrafią. Z reguły moi faworyci nie często wygrywają :D A ci co są na najwyższym stopniu, po krótkim czasie z zasady rozczarowują. Celowo piszę z zasady, bo taka jest w Polsce polityczna zasada; - dochodzimy do władzy nie po to by Kowalski miał się lepiej, tylko po to, żeby na jakiś czas nam starczyło. Bo nie wiadomo kiedy znowu tutaj się wdrapiemy :twisted:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
monikzy 
Przyjeżdża na zakupy
monikzy



Pomogła: 2 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 272
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-10-06, 19:11   

Zgadzam się z Miko.
_________________
“The person, be it gentleman or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid.” - Jane Austen
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2012-10-06, 19:23   

miko 005 napisał/a:
Wszystkie oddane głosy na; - trudno powiedzieć, będą zaś głosami ludzi, którzy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że w tym państwie można już liczyć tylko na siebie. Do tych osób nieskromnie się zaliczam :razz: Co nie znaczy, że nie słucham tego co chcą powiedzieć jedni i drudzy w sprawie państwa polskiego.


miko 005, podobnie jak Ty, ja również podzielam zdanie, że w tym kraju można liczyć tylko na siebie. Również zaznaczyłem trudno powiedzieć ! I również z ciekawością słucham, co chcą powiedzieć jedni i drudzy w sprawie państwa polskiego ! Ba, jak nigdy nie traktowałem PiS-u poważnie (często było odwrotnie) to teraz okazuje się, że niedawno poznałem człowieka, który wskazuje ścieżkę polityki tej partii i jest jej "niewidzialną głową" (osobisty doradca Lecha Kaczyńskiego do czasu jego śmierci) . Znajomość ta zmieniła moje podejście do obecnej polityki prowadzonej w naszym kraju, wręcz dochodzę do wniosku, że może lepiej jeśli politycy robią mniej, rzadziej wówczas uda im się coś popsuć. Choć kwestii do poprawy jest w Polsce wiele.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 44
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-10-06, 20:52   

hiszpan napisał/a:
wręcz dochodzę do wniosku, że może lepiej jeśli politycy robią mnie


a to już od dawna wiadomo :-) To jest na zasadzie takiej (weźmy prawo podatkowe) - w ciągu ostatnich 10 lat naliczono ok 1600 istotnych zmian ustaw podatkowych (w tym rozporządzeń do tych ustaw). To daje jedną zmianę na każde 2-3 dni!!! Gwarantuję że ogromna większość podatników (w szczególności przedsiębiorców) wolałaby aby tych zmian było 100 razy mniej - nawet jeśli ustawy są złe (bo przecież i tak od tych 1600 zmian się nie poprawiły).

Śledzenie zmian w prawie jest już praktycznie niemożliwe nawet w wąskich specjalizacjach - zazwyczaj stosujący przepisy ograniczają się tylko do bardzo wąskiego wycinka swojej działalności, co oczywiście naraża ich na kłopoty, kiedy okaże się że wprowadzono coś nowego - tylko nie tam gdzie można byłoby się tego spodziewać.

Wiele spodziewano się po komisji Palikota, ale jak widać mocny był tylko w słowach, bo znaczącego uproszczenia prawa nie odnotowano.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-10-06, 20:57   

Przecież kandydatura Glińskiego jest z góry skazana na porażkę więc nie ma o czym dyskutować. Po pierwsze nie ma wystarczającego poparcia a po drugie nawet gdyby to poparcie zdobył, to będzie tylko fasadą, bo faktycznie rządzić będzie Jarosław Kaczyński.
Premier Gliński oznacza rząd PiS, ze wszystkimi swoimi ułomnościami, fobiami, lękami, teoriami spiskowymi itp, więc ja jestem na NIE (przy całym szacunku dla osoby Pana profesora).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
monikzy 
Przyjeżdża na zakupy
monikzy



Pomogła: 2 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 272
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-10-06, 21:51   

Bardzo proszę o posłuchanie wywiadu z p. Grabowskim.
Od 4 min mówi o tym jak globalne rynki działają na nasz rynek. To dla tych którzy uważają, że zła syt. gospodarcza naszego państwa jest winą Tuska lub innego polityka.
http://www.tvncnbc.pl/rpp-w-akcji,280492.html
_________________
“The person, be it gentleman or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid.” - Jane Austen
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2012-10-06, 22:31   

monikzy, sytuacja gospodarcza państwa nie jest zła, tylko sytuacja obywateli jest zła, a jest to skutkiem tragicznych rządów Tuska. Zobacz sobie mapę wydatków państwa, na co idą pieniądze, a potem zastanów się dlaczego.
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2012-10-06, 23:06   

red napisał/a:
Przecież kandydatura Glińskiego jest z góry skazana na porażkę więc nie ma o czym dyskutować. Po pierwsze nie ma wystarczającego poparcia a po drugie nawet gdyby to poparcie zdobył, to będzie tylko fasadą, bo faktycznie rządzić będzie Jarosław Kaczyński.
Premier Gliński oznacza rząd PiS, ze wszystkimi swoimi ułomnościami, fobiami, lękami, teoriami spiskowymi itp, więc ja jestem na NIE (przy całym szacunku dla osoby Pana profesora).


Dzisiejsze wyniki sondażu TNS Polska dla programu "Forum" TVP Info:
- PiS 39 %
- PO 33 %
- SLD 9 %
- Ruch Poparcia Palikota 5%
- PSL 5%

Gliński ma szansę. PO grunt wali się pod nogami, i to nie tylko w przenośni :) Gliński wydaje się być człowiekiem honoru, ma swoje zdanie.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Maciej 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
EWI w Sercu



Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1155
Piwa: 5/6
Skąd: EWI-OOL
Wysłany: 2012-10-06, 23:09   

hiszpan napisał/a:
- Ruch Poparcia Palikota 5%


dobry trend :grin:
_________________
Jeśli pozwolisz, by robactwo się rozmnożyło, rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać.
Antoine de Saint-Exupery
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-10-06, 23:59   

hiszpan napisał/a:
Gliński ma szansę. PO grunt wali się pod nogami, i to nie tylko w przenośni :) Gliński wydaje się być człowiekiem honoru, ma swoje zdanie.
O czym ty mówisz? O wynikach wyborów nie decydują sondaże tylko rzeczywiste wyniki przy urnach i to raz na 4 lata. Natomiast w tej chwili o tym czy Gliński będzie premierem czy nie decydują sami posłowie, a jak na razie koalicja PO-PSL ma większość. I nawet jeśli jakimś cudem udałoby się zmienić Tuska na Glińskiego, to taki rząd raczej nie miałby szans na rządzenie.

Swoje zdanie to może i ma. Ale w polityce będzie musiał realizować to, co mu każe prezes Kaczyński - inaczej szybko skończy swoją karierę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2012-10-07, 07:29   

Widzisz red, koalicja może i ma większość, jednak jej jakość jest słaba. A posłowie są jak chorągiewki na wietrze, jak wiatr zawieje, tak zagłosują. A wiatr wieje dość mocno, o czym świadczą wczorajsze sondaże.

Nie wiem skąd Twoja pewność, że Gliński musiałby realizować to, co każe mu prezes Kaczyński ?

Powiedz mi, dlaczego według Ciebie Tusk rządzi, a tej szansy nie miałby Gliński ? Jaka jest różnica między tymi Panami ?
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-10-07, 10:43   

hiszpan, te sondaże tylko potwierdzają tezę reda`a, że profesor Gliński nie zostanie premierem, już nawet nie ważne pod czyimi rozkazami. Dlaczego? Ano jak zwykle z powodu PSL-u ;) Minimum, czyli tylko 5% w sondażach skutecznie każe "przysiąść" na czterech literach premierowi Pawlakowi, a to z kolei da mu spokojne trzy lata przy całkiem niezłym korytku.

Według mnie, Kaczyński pośpieszył się z tą ofensywą. Z powyższych powodów, które opisałem, nie ma szans na rewoltę ani żadne przyśpieszone wybory. A do następnych według kalendarza, zdąży się wystrzelać z pomysłów. Pewnie powróci do nich tuż przed pójściem narodu do urn, ale wtedy będzie to tylko powielaniem tego co robi dzisiaj. Ludzie są łasi tylko na nowości, a nie na odgrzewane kotlety.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
monikzy 
Przyjeżdża na zakupy
monikzy



Pomogła: 2 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 272
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-10-07, 11:09   

Na wstępie chciałabym zaznaczyć, że jestem apolityczna.

Czy nie uważacie, że Kaczyński na tym marszu powiedział to co ludzie chcieli usłyszeć? To wszystko co dokładnie ludzi boli i chcieliby zmienić. Każdy tak może wyjść i to powiedzieć. Nawet ja, wybierzcie mnie na premiera a ja Wam zrobię to i to i będziecie żyć jak bułeczki w maśle.
Rzeczywistość jest inna. Jesteśmy w Unii Europejskiej i ona wymaga od nas szeregu zachowań, norm i procedur. Oddziałują na nas rynki globalne. Nie jesteśmy sami. Wielu zagranicznych ekonomistów chwali nas za to jak radzimy sobie z ogólnym kryzysem. Nie ma u nas tego co jest w Grecji czy w Hiszpanii. Dlaczego nikt tego nie widzi?

A co do chciwości czy krnąbrności ludzi, tacy ludzie zawsze byli i będą. Przecież to chciwość Amerykanów doprowadziła nas do tego kryzysu. Naprawdę ktoś wierzy w to, że PIS czy jakaś inna partia zmieni nastawienie chciwego szefa, który zamiast wypłacać premię pracownikom pojedzie sobie na wakacje za granicę.
_________________
“The person, be it gentleman or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid.” - Jane Austen
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ilin 
Ma stragan na targu


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 641
Skąd: XXXXXXXXXXXXXXX
Wysłany: 2012-10-07, 12:24   

monikzy napisał/a:
Jesteśmy w Unii Europejskiej i ona wymaga od nas szeregu zachowań, norm i procedur.


Ja wyrażę to inaczej.

Jesteśmy pod jarzmem Unii Europejskiej.
Ona wymaga od nas psiej wierności.
Nie możemy sami nic zdecydować bez jej zgody.
_________________
"Dziś przyszedł czas, by powiedzieć Polakom, że muszą się wyrzec swojej polskości" - J.Palikot
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW