R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: Mrówek
2014-11-18, 23:35
Wydarzenia o charakterze kryminalnym
Autor Wiadomość
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2012-07-02, 22:39   Czujny policjant

Cytat:
Policjant z Wydziału Dochodzeniowo - Śledczego wieluńskiej komendy w czasie wolnym od służby, 1 lipca około godziny 19.40 w Wieluniu na os. Stare Sady, w rejonie ulicy Sadowej zatrzymał 24 - letniego mieszkańca powiatu wieluńskiego, który urwał lusterko w oplu.

Za umyślne uszkodzenie mienia grozi kara aresztu do 30 dni, ograniczenia wolności do 1 miesiąca albo grzywny nawet do 5000 złotych. Funkcjonariusz w czasie wolnym od służby przebywał w miejscu gdzie odbywały się obchody Dni Wielunia, kiedy zobaczył trzech mężczyzn głośno zachowujących się. Nagle jeden z nich bez żadnej przyczyny przechodząc obok zaparkowanego opla corsy umyślnie uderzył i urwał w nim lusterko. Policjant natychmiast zareagował.
Zatrzymał wandala i poinformował dyżurnego wieluńskiej komendy. Okazało się, że 24 - latek był kompletnie pijany, miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Właściciel wycenił straty na 150 złotych. Sprawcy grozi kara aresztu do 30 dni, ograniczenia wolności do 1 miesiąca albo kara grzywny nawet do 5000 złotych.

Źródło: KPP w Wieluniu
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-07-02, 22:50   

Chwała mu za to, że postąpił jak powinien postąpić każdy obywatel tego kraju.
A tak na poważnie, zwyczajnie wybuchłem śmiechem czytając nagłówek.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2012-07-03, 21:28   Ciąg dalszy sprawy malwersacji w wieluńskim PKS-ie.

Cytat:
Lidia W. była terroryzowana?
Wielunianka skazana na 4,5 roku więzienia za malwersacje finansowe w PKS wyznaje w telewizji, że była terroryzowana przez swojego męża. Twierdzi, że zmusił ją do oszustwa.


Sprawą malwersacji finansowych w PKS Wieluń, mieszkańcy emocjonowali się przez wiele miesięcy. Śledztwo toczyło się za zamkniętymi drzwiami prokuratury i wiadomo było tylko, że z konta firmy ubyło prawie 2 miliony złotych. Gdy do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko Lidii W. i jej byłemu już mężowi Wojciechowi W., w mieście zawrzało.

Okazało się, że Wojciech W., jako specjalista od rachunkowości w PKS, zorientował się, że luki w systemie bankowym umożliwiają dokonywanie przelewów bez weryfikacji. W praktyce to Lidia W. przelewała pieniądze. Nie było to dla niej trudne, bo przez cały czas była pracownikiem księgowości.
Po trwającym 1,5 roku śledztwie i długim procesie sąd skazał Wojciecha W. na 6 lat więzienia, a Lidię W. na 4,5. Kobieta otrzymała mniejszą karę, bo przyznała się do winy i dokładnie opisała mechanizm przestępstwa. Wojciech W. cały czas twierdził zaś, że jest niewinny, a za wszystko odpowiada jego była żona. Jak było w rzeczywistości? Lidia W. w ostatnim czasie stała się bohaterką telewizyjnych reportaży o matkach, które przebywają w zamkniętych zakładach wraz ze swoimi dziećmi.

- Z Wojciechem W. byłam szczęśliwa, dopóki nie wzięliśmy ślubu. Miesiąc później zaczął się terror w pracy, bo byłam mu podległa stanowiskiem, i wdomu, do tego stopnia, że dzieci miały wyliczane cukierki. Pamiętam, jak powiedział do mnie, że musimy stanąć na nogi. - "Puszczaj mi podwójne wynagrodzenia" - zażądał. Odpowiedziałam, że się boję, bo nie potrafię kłamać i na pewno się w tym pogubię, ale mąż rozpisał mi na kartce, jak mam to robić. Robiłam to, co mi kazał przez pół roku - wyznaje przed kamerami.

Lidia W. ze łzami w oczach przekonuje telewidzów, że cały czas mówiła mężowi o swoich obawach związanych z oszustwem, myśląc, że wycofa się z tego procederu.

- Gdy powiedziałam mężowi wprost, że nie nadaję się do tego oszustwa, odpowiedział mi, że psuję mu cały mechanizm. Zagroził, że jeżeli cokolwiek powiem i tak wszystko zostanie obrócone przeciwko mnie i to ja, a nie on pójdę siedzieć do więzienia - wspomina Lidia W. - W trakcie procesu okazało się, że ten człowiek przez 5 lat wystawiał lewe faktury na paliwa.

Kobieta milczała ze strachu, bo Wojciech W. z głównego księgowego awansował na wiceprezesa firmy ds. ekonomicznych. Miał więc wpływ na dobór kadry. Lidia była już bliska nerwowego załamania, ale poznała wtedy mężczyznę, który pomógł jej stanąć na nogi. To właśnie dzięki niemu zdecydowała się złożyć wypowiedzenia z pracy z dnia na dzień.

W tym samym czasie w PKS-ie doszło jednak do poważnej awarii sieci komputerowej. Praca stanęła na kilka dni. W pewnym momencie na komputerze zaczęły wyskakiwać zmieniające się cyfry, a przy wszystkich pojawiało się nazwisko Lidii W.

- Wtedy moja firma zgłosiła doniesienie do prokuratury, że dokonywałam zmian w systemie komputerowym. Nikogo nie interesowało, że nie miałam do tego dostępu i że nie mieszkam już z Wojciechem W., z którym byłam w seperacji - mówi Lidia W.

Przebywa w więzieniu już 1,5 roku. W trakcie procesu urodziła córeczkę. Obecnie wychowuje ją w zamkniętym zakładzie. Wcześniej wychowywał ją jednak ojciec.

– Doszliśmy jednak do wniosku, że na początku dla tego małego dziecka matka jest całym światem i tak naprawdę od niej zależy, jaki ten świat jej stworzy, czy da poczucie bezpieczeństwa i miłości, czy odizoluje od złego otoczenia, przecież nawet na zewnątrz ten świat nie jest idealny - mówi Lidia W.

Nie ukrywa, że gdyby nie wsparcie męża i rodziny byłoby jej bardzo ciężko. Do dziś nie może wybaczyć sobie jednak, że zraniła swoją dorosłą córkę i syna, który wyjechał do Holandii.

Źródło: http://wielun.naszemiasto.pl


4fcc859098eb4_o.jpg
Plik ściągnięto 169 raz(y) 315,76 KB

_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2012-07-04, 11:54   

Dzięki monitoringowi policja złapała „graficiarza”
5 lat więzienia grozi 17-latkowi z powiatu kutnowskiego, który dziś nad ranem pomalował sprayem elewację jednego ze sklepów na os. Armii Krajowej. Nastolatka udało się złapać dzięki kamerom. Zauważył go pracownik miejskiego monitoringu, który poinformował o tym dyżurnego wieluńskiej komendy. Policjanci natychmiast zatrzymali wandala. Zdarzeniem była zdziwiona babcia 17-latka, u której przebywa on na wakacjach, a która ręczyła, że z pewnością przebywa on w domu i śpi. Właściciel budynku ocenił straty na pół tysiąca zł.
info: Radio ZW

Aby zapobiec tego typu sytuacjom, za kilka tygodni zostanie zorganizowane wielkie malowanie graffiti na elewacji dworca PKP "na Giewoncie", czyli Wieluń Miasto.
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2012-08-09, 14:55   

Policjanci zlikwidowali „dziuplę samochodową”
Policjanci z Łasku zabezpieczyli 28 pochodzących z kradzieży samochodów oraz 7 samolotów. Tyle tylko, że łupy to zabawki, a sami złodzieje mają po 8 lat. Dzieci ujęte zostały przez pracowników ochrony marketu. Wpadły kiedy wynosiły ze sklepu schowane pod ubraniami miniaturowe samoloty. Jak ustalili policjanci z Łasku to nie była pierwsza kradzież tego duetu. Wcześniej chłopcy skradli 28 samochodów-resoraków i słodycze. Wartość skradzionych rzeczy została oszacowana na ponad 80 złotych. Towar w nienaruszonym stanie powrócił na sklepowe półki. Jak się okazało, chłopcy od kilku dni przychodzili do marketu i kradli też inne zabawki oraz słodycze. Wskazali stróżom prawa, gdzie przechowują łupy. W pobliżu miejsca zamieszkania, pod stertą kamieni zrobili mini „dziuplę samochodową”. Tam ukryli 28 miniatur samochodów tzw. resoraków oraz część słodyczy. Jak sami powiedzieli, kradli, bo chcieli się pobawić. Chłopcy zostali przekazani rodzicom, a policjanci o całej sytuacji poinformują Sąd Rodzinny.

Info: KPP Łask

KPP Łask.jpg
Plik ściągnięto 148 raz(y) 48,17 KB

_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
qwer 
Słyszał o Wieluniu
TROLL


Dołączył: 20 Lip 2012
Posty: 10
Skąd: Wielun
Wysłany: 2012-08-09, 17:21   

Brawo policja . Rzeczywiście jest się czym pochwalić :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-09, 18:35   

qwer, Bardzo dobrze że się tym chwalą! Trzeba pokazywać że i takie tałatajstwo nie pozostanie bezkarne. Jeszcze w prezencie powinni dostać od policjantów parę "gum" na goły tyłek. Może wtedy wyszliby na przyzwoitych ludzi. Jeżeli takie czyny będą pozostawały bezkarne to kto wie co wyrośnie z takich gagatków.
 
   
Maciej 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
EWI w Sercu



Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1155
Piwa: 5/6
Skąd: EWI-OOL
Wysłany: 2012-08-10, 12:26   

Gregg Sparrow napisał/a:
Jeszcze w prezencie powinni dostać od policjantów parę "gum" na goły tyłek
Gregg ośmiolatka ??? , Ty bijesz swoje dzieci jak zrobią coś głupiego ??
_________________
Jeśli pozwolisz, by robactwo się rozmnożyło, rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać.
Antoine de Saint-Exupery
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
qwer 
Słyszał o Wieluniu
TROLL


Dołączył: 20 Lip 2012
Posty: 10
Skąd: Wielun
Wysłany: 2012-08-10, 18:10   

Gregg Sparrow napisał/a:
qwer, Bardzo dobrze że się tym chwalą! Trzeba pokazywać że i takie tałatajstwo nie pozostanie bezkarne. Jeszcze w prezencie powinni dostać od policjantów parę "gum" na goły tyłek. Może wtedy wyszliby na przyzwoitych ludzi. Jeżeli takie czyny będą pozostawały bezkarne to kto wie co wyrośnie z takich gagatków.



:628: :571:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-08-10, 19:36   

qwer, o jakżeż byś "śpiewał" innym tonem, gdyby jakąkolwiek krzywdę te ośmiolatki wyrządziły Tobie, bądź Twoim najbliższym :P
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-08-10, 19:42   

Mnie ostatnio gówniarz w wieku około 10-12 lat ukradł z roweru pompkę i licznik. Doszedłem swoim śledztwem kto to był, do rodziców nie było sensu iść, bo podobno niereforma, więc tu absolutnie bym nic nie wskurał. Najgorsze było to, że już taki gnojek bez skrupułów i bez sumienia. Nie przejął się tym za bardzo. Ma szczęście, że jest niepełnoletni, bo guma i wąskie drzwi. Niestety nasze społeczeństwo zmierza bardzo szybko w złą stronę i nawet już takich ośmiolatków mimo wszystko trzeba temperować. Sam mam syna w tym wieku i nie wyobrażam sobie, jakby mógł w taki sposób postąpić.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-10, 20:27   

"COŚ GŁUPIEGO"??? Kradzież to jest coś głupiego??? Jak w wieku ośmiu lat kradną to co będzie jak będą mieć dwadzieścia??? Może jesteś za bezstresowym wychowaniem? Ja wprost przeciwnie, uważam że jeżeli będziemy pobłażać takim szczylom to za dwadzieścia lat będziemy się bać wyjść na ulicę.
 
   
starszy pan 
Dojeżdża PKSem
zawsze spokojny


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 23 Mar 2011
Posty: 240
Otrzymał 15 piw(a)
Skąd: przybył do Wielunia
Wysłany: 2012-08-10, 23:54   

.
Ferbik napisał/a:

Mnie ostatnio gówniarz w wieku około 10-12 lat ukradł z roweru pompkę i licznik.
Najgorsze było to, że już taki gnojek bez skrupułów i bez sumienia. Nie przejął się tym za bardzo.


To chyba nie jego wina,że jest bez skrupułów

Ferbik napisał/a:

do rodziców nie było sensu iść, bo podobno niereforma, więc tu absolutnie bym nic nie wskurał.


Może głupio gadam ale to właśnie rodzicom trzeba trzeba "wyjaśnić" na czym polega wychowanie dzieci ...



.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2012-08-22, 13:01   

Zderzenie czterech samochodów na krajowej "ósemce" w Białej. Droga zablokowana
Jedna osoba została rana w zderzeniu czterech samochodów w Białej na krajowej "ósemce". Najprawdopodobniej przyczyną była nadmierna prędkość samochodu ciężarowego kierowane przez obywatela Litwy. W pewnym momencie ze stojących na naczepie zbiorników zaczął wylewać się klej do papieru. Jadące za nim samochody wpadły w poślizg i zderzyły się. Obecnie droga jest całkowicie zablokowana, tworzą się tam korki, które mają już długość ok. 3km. Utrudnienia potrwają do momentu całkowitego wyczyszczenia jezdni z kleistej substancji. Może to potrwać nawet kilka godzin. Policja obecnie kieruje kierowców objazdami.

Info: Radio ZW
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-08-24, 07:20   

Gazeta Łódź napisał/a:
Wymyśliła napad, żeby mąż nie wiedział o spotkaniu z innym

Mówiła, że idzie do pracy, a była u znajomego. Kiedy przyszedł czas wypłaty, prawda wyszła na jaw.
Do sieradzkiej komendy zgłosiła się 34-letnia kobieta. Powiedziała, że została napadnięta. Opowiadała, że kiedy skończyła pracę w jednej z firm w gminie Zduńska Wola, wyszła na trasę numer 14 i próbowała złapać "okazję" do Sieradza. Po kilkunastu minutach zatrzymał się opel astra, do którego wsiadła. W aucie było dwóch mężczyzn. Kierowca zaczął ją wypytywać, czy nie boi się jeździć samotnie po nocach i sugerować, że nie ma pewności czy cała dojedzie do męża.

W Sieradzu, opel miał się zatrzymać w ustronnym miejscu, a kierowca - siłą wyciągnąć pasażerkę. Gdy zaczęła się bronić, złapał ją za pasek i koszulkę, wyrzucił z samochodu i odjechał. W samochodzie miała zostać torba pasażerki wraz z dokumentami, wypłatą oraz kartami bankomatowymi. Kobieta nie zapamiętała numerów rejestracyjnych auta, podając tylko ogólny rysopis obu mężczyzn.

O zdarzaniu poszkodowana opowiedziała też mężowi. Jeszcze w nocy na miejsce opisanego przestępstwa skierowano policjantów, którzy jednak nie znaleźli żadnych śladów.

Zeznania kobiety nie przekonały policjantów. Następnego dnia postanowili szczegółowo sprawdzić podaną przez nią wersję wydarzeń. Już kilka godzin później ustalili, że w podanej firmie nikt nie zna pokrzywdzonej i na pewno poprzedniego dnia właścicielka nie wypłacała żadnemu pracownikowi pensji.

Przesłuchano również męża ofiary, który również nie był pewny czy żona, opisując mu to zdarzenie, mówiła prawdę. Gdy ponownie wezwano do komendy rzekomą ofiarę i przedstawiono ustalenia policjantów, kobieta przyznała, że wcześniej skłamała. Zdradziła, że w dniu, w którym miała zostać napadnięta od rana była u znajomego w Sieradzu, a wieczorem była z nim nad rzeką. Ponieważ mąż kilkakrotnie do niej dzwonił, poprosiła aby przyjaciel odwiózł ją do domu oraz oznajmiła mu, że zrywa z nim. Mężczyzna nie mogąc pogodzić się z rozstaniem, poszarpał ubranie i zabrał torbę. Dodała, że bojąc się wyjawić mężowi prawdę, wymyśliła wcześniejsze zdarzanie.

Jednak również ta wersja przedstawiona przez 34-latkę nie przekonała policjanta z sieradzkiej dochodzeniówki. Dopiero przy kolejnej wizycie w komendzie kobieta z rozbrajającą szczerością przedstawiła trzecią, tym razem już prawdziwą wersję wydarzeń. Okazało się, że nigdzie nie pracowała, przez parę tygodni okłamując męża. 19 sierpnia faktycznie wyszła rano z domu mówiąc, że idzie do pracy. Jednak cały dzień była u znajomego, u którego zostawiła torbę. Dodała, że nie straciła pieniędzy, bo ich nie miała. Historia o kradzieży miała uwiarygodnić jej pracę. Bojąc się konsekwencji późnego powrotu do domu poszła nad rzekę gdzie poszarpała na sobie odzież, a później wymyśliła historię o napadzie.

Teraz za powiadomienie policji o nie popełnionym przestępstwie i złożenie fałszach zeznań sieradzance grożą nawet 3 lata więzienia.
http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35153,12354731,Wymyslila_napad__zeby_maz_nie_wiedzial_o_spotkaniu.html


Także dziewczyny! Nie kłamcie! Przynoście wypłaty!
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW