R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Administrator
2010-05-13, 15:44
Wieltonowskie eldorado - Praca Wielton - opinie o pracodawcy
Autor Wiadomość
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-12-28, 13:27   

dobry duch napisał/a:
Widze ze forum powoli umiera

No umieramy już od 2003...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-12-28, 22:16   

dobry duch napisał/a:
Słyszałem o nowych zwolnieniach i o rękoczynach na bramce , dlaczego nikt o tym nie pisze Pozdrawiam.

Jak słyszałeś i coś wiesz to napisz. Ja nie wiem nic na ten temat więc nie piszę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
dobry duch 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 28 Gru 2010
Posty: 10
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-12-29, 14:14   

Nie wiele słyszałem, dlatego pytam może ktoś inny zna wiecej szczegółów
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dobry duch 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 28 Gru 2010
Posty: 10
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-12-31, 15:07   

ludzie którzy pracują w wieltonie przed każda wypłata mówią że jak będzie ona taka sama jak ostatnia to się zwolnią. I tak juz chyba od trzech lat sie zwalniaja a wypłaty z miesiąca na mieciąc coraz niższe. Dlatego skoro tak wszystkim jest zle to dlaczego sie nie zwolnia. Bo jesli ktos bardzo potrzebuje pracy to ją znajdzie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-12-31, 16:17   

dobry duch napisał/a:
Dlatego skoro tak wszystkim jest zle to dlaczego sie nie zwolnia.

Ale ty pytasz forumowiczów dlaczego pracownicy chcą pracować w Wieltonie? Nie sądzę że ktoś ci na to odpowie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-12-31, 16:51   

Mam kolegę który mieszka od kilku lat w Szanghaju. Zajmuje się wyszukiwaniem fabryk dla polskich producentów. Strajki i wymuszanie wyższych pensji nawet w Chinach są aktualnie czymś normalnym. A u nas..... kompletny brak solidarności wśród ludzi, szybciej jeden na drugiego doniesie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dobry duch 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 28 Gru 2010
Posty: 10
Skąd: wieluń
Wysłany: 2011-01-01, 20:33   

nie pytam sie bo znam odpowiedz. Po prostu strach im nie pozwala wziąs los w swoje rece, tylko dopuszczają do tego aby ktos decydował czy maja pracowac niedziele za darmo.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-01-02, 15:59   

Administrator napisał/a:
Mam kolegę który mieszka od kilku lat w Szanghaju. Zajmuje się wyszukiwaniem fabryk dla polskich producentów. Strajki i wymuszanie wyższych pensji nawet w Chinach są aktualnie czymś normalnym. A u nas..... kompletny brak solidarności wśród ludzi, szybciej jeden na drugiego doniesie.


Wszędzie chyba jest tak samo, za granicą wśród Polaków też ta sama sytuacja.
Prędzej doniesie jeden na drugiego. Rozmowy o zmianie pracy są najczęściej przy vódce.

Dużo gadania a działania najczęściej zero.

Nie wiem jak w Wieluniu/wPolsce ale w niektórych firmach to są "mafie ogórkowe".
Przyjdzie nowa osoba, to stara ekipa stara się ją wyrzucić/zniechęcić do pracy, żeby wkręcić znajomego na jej miejsce. :|
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
marcin80801 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 17
Skąd: wielun
Wysłany: 2011-01-03, 21:37   

no znowu niemów że w-1 to same kozaki a reszta wydziałów to same gamonie bo jak czytam takie brednie to mi się rzygać chce jeśli jakiś spawacz twierdzi że jest mistrzem świata to poprostu opanował jakaś czynność perfekt i cwaniakuje a jak przyjdzie coś nowego zrobić to kolana mu się ugną ręce opadną i bedzie chrzanił że rysunki niedokładne i niech ktoś powie że jest inaczej to się normalnie ośmieszy , a przyrządy są po to by usprawnić pracę w-1 również jest pełne przyrządów ,a kwestia donoszenia to inna kwestia w której masz może 50% racji
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Rabidus 
Przejeżdżał przez Wieluń


Wiek: 43
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 96
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-01-04, 17:10   

w wieltonie czy są fachowcy , ciężko stwierdzic , bo czy fachowiec siedzący w zakładzie z którego pensja mu nie wystarcza , to czy oby jest prawdziwym fachowcem :?: Przeciez prawdziwy fachowiec moze lepiej wyciągnąc w tej branży może i nie na miejscu ale i tak większośc dojeżdża.
Gadanie i narzekanie tych fachowców na wypłaty jeszcze bardziej ich pogrąża i ich wypłaty oczywiscie . Do spółki dociera zapewne informacja że pracownicy niezbyt sa zmotywowani , ale skoro siedzą i nie ma grupowych zwolnien to znaczy to że co :wink:
może to że nie ma sensu przepłacac skoro i tak robią. :lol:

Miłej pracy wam życze .

P.S a W1 to do montażu na HP-eki , niech sie wykazują :twisted:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Kolega225 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 2
Skąd: okolice wielunia
Wysłany: 2011-01-04, 17:23   

Tak czytam ten temat założony o naszym kochanym Wieltonie i dużo osób ma racje zwłaszcza Ci co maja lub mieli styczność tam pracować... Ja też tam pracowałem aż 5lat, w końcu niedawno się zwolniłem
ciągła presja wieczne wąty a o urywaniu płacy to już w ogóle nie wspominam :)

Co lepsze dowiedziałem się ostatnio że kierownik zakładu nr 2 czyli na ul. Baranowskiego zwolnił się i podobno całe ich biuro w którym siedzieli zostało rozebrane czyli krótko mowiąc remonty na zakładzie nr. 2 hehe :) Z tego co wiem nie ma tam teraz kierownika może z czasem ktoś przyjdzie ale to najlepiej będzie jak ktoś kto tam jeszcze pracuje się wypowie lepiej gdyż ja już tam nie pracuje i w temacie zbytnio nie jestem. Natomiast praca w Wieltonie to naprawde aż szkdoa gadać. Kto pracował tam lub pracuje wie jak się kiedyś tam zarabiało i jak szanowany był pracownik nie to co teraz...
pozdrawiam :D


Poprawiono 2 błędy ort.
Ostatnio zmieniony przez Archdevil 2011-01-04, 18:07, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
marcin80801 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 17
Skąd: wielun
  Wysłany: 2011-01-04, 19:26   

Cytat:
P.S a W1 to do montażu na HP-eki , niech sie wykazują
popieram zero przyrządów wszystko prowizorka każda sztuka to prototyp :twisted:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
misiek 
Słyszał o Wieluniu
NUMER1


Dołączył: 05 Sty 2011
Posty: 9
Skąd: wieluń
Wysłany: 2011-01-05, 19:35   

koszykarz napisał/a:
Trzeba tu jeszcze napisać o byłym kierowniku W-1 S.M , który to przed objęciem tej funkcji ładnych pare lat wstecz uczył się i poznawał robote na tym wydziale pracując na każdej maszynie i na każdym stanowisku na tym wydziale . Człowiek ten po takim przeszkoleniu nadawał się perfekcyjnie do pełnienia tej funkcji i do wykonywania obowiązków na powierzonym mu kierowniczym stanowisku. Przez te pare lat pracując na tym wydziale stworzył doskonałą ekipe pracowników W-1,którzy potrafili sobie dać rade ze zrobieniem każdego detalu jak i większych elementów potrzebnych do produkcji w całym wieltonie.Gdyby nie sprawne zarządzanie W-1 poprzez kierownika S.M , oraz jego podwładnych brygadzistów a potem mistrzów których to sam osobiscie dobrał do pełnionych funkcji w myśl zasady odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku, wielton nie mógł by się poszczycić tak dużą ilością co miesiąc produkowanych wyrobów.Jednak kierownik ten stał się tak poważną konkurencją dla dyrektora Wojtka Domagały wywodzącego się także z wydziału w-1, człowiek ten myśląc ze chce zając jego stanowisko jak on zajął miejsce poprzednigo dyrektora zwyczajnie zwolnił go z zakładu, no i jego prawą ręke jednego z mistrzów .Takimi posunięciami właśnie wprowadza się istny zamęt na tym wydziale i zamieszanie w całym zakładzie. Jeżeli po latach sprawnego zarządzania tym wydziałem jak i zasobami ludzkimi na tym wydziale , pojawiaja się jakieś zawirowania na w-1 , to tylko dlatego że nie ma już odpowiednich ludzi którzy potrafili sprawnie kierować robotą na tym wydziale dzięki czemu nie było żadnych poprawek , niedociągnięć i braków w wykonaniu detali oraz elementów . No i ludzie mieli płacone to co im się należało ze stawki podstawowej do tego dochodziły uczciwie liczone pieniądze za nadgodziny w soboty i niedziele plus premia którą zawsze każdy dostał , niebyło problemu z pójściem na urlop , ponieważ kierownik i brygadziści potrafili ustawiać grafiki , i potrafili dogadać sie z kazdym pracownikiem który potrzebował zamienić się choćby na zmiane ze zmiennikiem i dalej sprawnie prowadzić robote na całym wydziale . Stanowiska zawsze były obsadzone pełną obsadą ,co gwarantowało pójście na urlop każdem pracownikowi gdy przyszła na to jego kolej ,mowa tu o dłuzszych urlopach wypoczynkowych.W-1 juz nigdy nie bedzie zarzadzane tak sprawnie jak poprzez kierownika S.M , i jego mistrzow w osobach M.J , K.R no i mistrza od zarzadzania obrobka skrawaniem i ocynkiem T.A . p.s pracownik z w-1 potrafi robić takie rzeczy po godzinach ze nie jedenemu z hapekow oczy na wierzch by wyszły jak by to zobaczył . w wieltonie natomiast nie chcą tego pokazywać po sobie co potrafia bo wiedza ze predzej czy pozniej i tak zostana zwolnieni a zwiedzy ktora przekaza w zakladzie komu sie da nie beda czerpali oni korzysci jako zwolnieni tylko sam zaklad i pracownicy ktorzy przyjda po nich pracowac.


[ Dodano: 2011-01-05, 19:37 ]
Ja też pracowałem w tym cyrku !!! :D :D :D

[ Dodano: 2011-01-05, 20:17 ]
Jeśli chodzi o fachowców to są ale do spawania płotów ! (dotyczy W5 i W4). Pracowałem tam prawie 5 lat , sam się dziwie jak tak długo wytrzymałem z tymi idiotami. Pracownicy Wieltonu wyżej wymienieni mają się za najlepszych na świecie ( gdzie to ja nie pracowałem ,jakie to ja mam papiery itd..), a w rzeczywistości lepią cały czas to samo i to jeszcze H...WO ! A co do kierowników ,dyrektorów czy tam jak oni siebie nazywają już zapomnieli jak jeszcze niedawno jeden podawał cegły na budowie a drugi rozwoził chleb i bułki bo do czego innego się nie nadawali dobrze że Wielton ich przygarnął i teraz mają się za nadludzi .Jeszcze nikt chyba tu nie wspomniał o wspaniałych PARKINGACH dla pracowników ?


Poprawiono 2 błędy ort.
_________________
numer1
Ostatnio zmieniony przez Archdevil 2011-01-05, 23:33, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
marcin80801 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 17
Skąd: wielun
Wysłany: 2011-01-06, 14:18   

o ile pamiętam powinny być tutaj opinie o pracodawcy . Proponuje założyć forum W-1 najlepsi spawacze wieltonu W-4,W-5 paproki :granat:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wiglus 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 45
Dołączył: 09 Maj 2010
Posty: 147
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-01-06, 16:29   

A czym się te W różnią pod względem produkowanych wyrobów?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW