R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Stefan
2009-09-15, 17:20
Droga Średnicowa -popieram!

Czy budowa "Drogi Średnicowej" (będącej jednocześnie nową obwodnicą śródmieścia) powinna stać się jednym z priorytetów Rady Miejskiej i Urzędu Miasta?
Tak
91%
 91%  [ 104 ]
Nie
7%
 7%  [ 9 ]
Nie mam zdania
0%
 0%  [ 1 ]
Głosowań: 114
Wszystkich Głosów: 114

Autor Wiadomość
maniekl 
Przyjeżdża na zakupy
Dopiero zaczynam



Pomógł: 5 razy
Wiek: 36
Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 467
Skąd: Osjaków|KD
Wysłany: 2010-04-11, 14:39   

Dzięki za odpowiedź. A miałem nadzieje że przeznaczyli te 3 mln, o których pisałeś w poście powyżej.
Jak zawsze, słowa bez pokrycia z ust burmistrza...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-05-09, 17:55   

Na ten rok zapowiadane przez Urząd Miejski było między innymi:

- ukończenie dokumentacji dla części południowej (Częstochowska - Opolska)
- uzyskanie pozwolenia na budowę lub zastępującego je ZRID'u (dla tej samej części drogi).

Czy jest ktoś zorientowany, jakie są szanse na wykonanie tego planu w tym roku ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
DąbrownyZbyszek 
Przejeżdżał przez Wieluń
Śp. zm. 2011-10-03


Pomógł: 1 raz
Wiek: 80
Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 70
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-05-13, 15:45   

Koledzy-ja ten projekt widziałem na własne oczy-byłem tylko b.zdziwiony kierunkiem ruchu z Cz-wy do Wrocławia Czy mamy komisję d)s komunikacji?Nie.Czy mamy osoby kompetentne w Radzie nie -niektórzy przychodzą tylko na sesje żeby się podpisać.A po co są komisje. Zbigniew Dąbrowny
_________________
Śp.
Zm. 2011-10-03
Żył lat 67
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-05-14, 22:00   

DąbrownyZbyszek napisał/a:
Koledzy-ja ten projekt widziałem na własne oczy-byłem tylko b.zdziwiony kierunkiem ruchu z Cz-wy do Wrocławia


Ja niestety nie widziałem :( można prosić o rozwinięcie myśli :?:

Z góry dziękuję.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
DąbrownyZbyszek 
Przejeżdżał przez Wieluń
Śp. zm. 2011-10-03


Pomógł: 1 raz
Wiek: 80
Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 70
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-05-15, 20:30   

Projekt ten widziałem u p.Szewczuka.Swoje zdziwienie przedstawiłem p.Naczelnikowi.
Widziałem ten projekt w krótkim okresie czasu.Nie mogę w tej chwili szczegółowo go ocenić. Zb.Dąbrowny
_________________
Śp.
Zm. 2011-10-03
Żył lat 67
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
FISHERMAN 
Przejeżdżał przez Wieluń
FISHERMAN



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 96
Skąd: WIELUŃ
Wysłany: 2010-05-15, 21:26   

To co panie Zbyszku. Nie za dużo srok za ogonki pan trzyma ? Może na początek zakończmy
sprawę z Ósemką a później zajmiemy się resztą. Bo droga średnicowa to jeszcze gruszki na wierzbie.
_________________
KOSMITOM MÓWIMY STANOWCZO - NIE !!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-05-15, 21:37   

FISHERMAN - ta droga miała być realizowana przez urząd miejski. Miała być finansowana z zupełnie innego źródła, więc nie ma przeciwwskazań aby chociaż kolejny jej fragment budować równocześnie z obwodnicą północną .....przepraszam za porównanie, ale to tak jak byś identycznego sformułowania użył w odniesieniu do sąsiada, który akurat prowadzi inwestycję podobną do Twojej (np obaj budujecie/remontujecie dom), a tak naprawdę żadnego związku w finansowaniu i realizacji obu inwestycji nie ma.

W 2009 roku na antenie RZW deklarowano, iż zostanie złożony przez gminę wniosek na rok 2010, na dofinansowanie tej inwestycji w ramach "schetynówki". O ile sobie przypominam artykuły w wieluńskich mediach, wniosku takiego nie złożono (trudno szybko rozpocząć jakąkolwiek inwestycję drogową gdy projekt b-w jest póki co na etapie tworzenia i uzgodnień, a do PnB/ZRID'u w najlepszym wypadku z pół roku ..... powód opieszałości w realizacji tej drogi analogiczny jak w przypadku obwodnicy północnej, tylko chyba ktoś inny jest tutaj winny)

Nie wiem czy urząd miejski zamierza złożyć taki wniosek (na schetynówki) na rok 2011, nie wiem też czy planowany jest nabór wniosków na rok następny.


Bez projektu b-w, oraz ZRID'u (zastępującego m.in wywłaszczenia i pozwolenie na budowę), wniosek nie będzie miał większych szans, i w takim przypadku nie będzie nawet powodów aby szukać winnego w instytucji dzielącej dofinansowania.
Zresztą, pamiętam wypowiedź burmistrza z przełomu 2009/10 roku, iż projekt na budowę łącznie z pozwoleniem ma być gotowy w pierwszym półroczu 2010 roku - więc jeszcze dwa miesiące i powinno się wyjaśnić, czy ta inwestycja jest traktowana poważnie ;) .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-05-16, 11:22   

Rozrysowałem kiedyś północne przedłużenie ulicy Popiełuszki na podkładach z geoportalu, tak samo zrobiłem z obwodnicą północną (obie drogi rozrysowałem dosyć dosyć dokładnie).
Na forum brakowało tylko tego typu mapki dla projektowanego przedłużenia Popiełuszki w kierunku południowym. Taką mapkę załączam do posta tym razem- fragment prosty, więc mapka w nieco mniejszej skali. Mapka może nie wnosi za wiele nowego do tematu, ale może kogoś zainteresuje ;) .

Edit.
Na planowanym przedłużeniu w kierunku północnym, istnieje tylko jedno gospodarstwo do wysiedlenia i wyburzenia - ul Błońska 41 - jest to jednocześnie jedyna nieruchomość z budynkiem mieszkalnym na odcinku północnym. Do niedawna, w skład zabudowań tego gospodarstwa wchodziły trzy budynki (patrz archiwalna fotka, już publikowana na tym forum), ostatnio jeden z budynków gospodarczych został przez właściciela działki całkowicie rozebrany :) :D (patrz aktualna fotka).

popieluszki__poludnie.JPG
Plik ściągnięto 3172 raz(y) 245,7 KB

Odcinek_Północny_Błońska41_2008_2010.JPG
rozbiórka stodoły, odsłoniła widok na .... betoniarnię (obie fotki zrobione z przejazdu kolejowego do oczyszczalni ścieków- przejazd przewidziany do likwidacji)
Plik ściągnięto 286 raz(y) 208,72 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-06-21, 21:21   

Stefan dnia 1 stycznia 2009 roku napisał/a:
Rok 2008 w sprawie obwodnicy wschodniej centrum "przyniósł":

(...)
d. Listopad - Wypowiedź burmistrza Kai o możliwości ubiegania się o pieniądze na tą inwestycję z rządowego programu : tzw Schetynówki


Zbliża się ostatni nabór na "schetynówki" więc niewiele czasu zostało na rzeczowe przygotowanie dobrego wniosku wraz z niezbędną dokumentacją (praktycznie dwa miesiące wakacyjne) źródło informacji i jednego z załączników :
http://www.uw.lodz.pl/doc/rozne/010801.pdf

Na odcinku południowym też zaszła jedna mało istotna zmiana:
Stefan 2008-08-16 napisał/a:
-do wyburzenia: Ulica "Polna 5" - Mała drewniana altana z garażem na działce rekreacyjnej

- usunięto wspomnianą drewnianą altankę, garaż narazie ocalał.

Odcinek Południowy_Polna2008_2010.jpg
zestawienie stanu zagospodarowania działki rekreacyjnej przy ulicy Polnej w 2008 i 2010 roku
Plik ściągnięto 279 raz(y) 215,08 KB

schetynowki2011.GIF
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011 - nabór na rok 2011
Plik ściągnięto 220 raz(y) 43,87 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-13, 20:58   

Wyciąg jak najbardziej pozytywnych zapisów dotyczących układu drogowego z "projektu zmiany studium uizp miasta i gminy":

SUIZP napisał/a:
Należy jednak podkreślić, Że ruch ciężarowy oraz istniejący ruch lokalny , powodują w mieście negatywnie odbierane – realne znaczne uciążliwości. Wzmagane są utrudnienia ruchu i wywoływane przez ten ruch uciążliwości (stosunkowo niskimi parametrami ulic oraz ich obudową obiektami (...)

Do rozważenia pozostaje wprowadzenie strefy ograniczonej dostępności dla ruchu
samochodowego w obszarze centrum, uwarunkowane realizacją obwodnic – tak zewnętrznych (dla dróg krajowych), jak i peryferyjnych – dla głównych połączeń wewnątrzmiejskich.


SUIZP napisał/a:
W pierwszym etapie, orientacyjnie w okresie perspektywicznym przyjmuje się:
- realizację zewnętrznej obwodnicy drogi krajowej Nr 8,
- wykorzystanie dla drogi krajowej Nr 45 fragmentów obwodnicy wewnętrznej.
Natomiast w odleglejszej przyszłości docelowym rozwiązaniem ustala się zachodnią obwodnicę drogi Nr 45 – przez teren gminy.


Zapis o starej obwodnicy śródmiejskiej (Głowackiego-Sieradzka-Kopernika-Piłsudskiego) oraz priorytetowym znaczeniu budowy obwodnicy na DK8 nie jest oczywiście nowością. Jednak z dużym zadowoleniem, przyjmuję zapis zasadności budowy wewnętrznej drogi obwodowej oraz o docelowym poszerzeniu ulicy Popiełuszki na większości odcinków do jednej jezdni czteropasmowej.

SUIZP napisał/a:

Generalnie koncepcję układu uliczno-drogowego scharakteryzować należy następująco:
- utrzymuje się śródmiejską obwodnicę, którą tworzą ulice zbiorcze tj. Głowackiego – Sieradzka – Kopernika – Piłsudskiego - Krakowskie Przedmieście; utrzymuje się w zasadzie stan istniejący ulic, przy czym modernizacji wymagają skrzyżowania poprzez poszerzenie wlotów i instalowanie sygnalizacji świetlnej,
- wprowadza się dwie trasy obwodnicowe, które razem utworzą w przyszłości jedną pełną obwodnicę a mianowicie:
- trasę obwodową jako wydłużenie ulicy Popiełuszki w obydwu kierunkach: północnym do ul. Sieradzkiej i południowym do ul. 3-ego Maja, jako ulicę zbiorczą. Łączy ona dwa wloty drogi krajowej Nr 45 i w okresie etapowym stanowić będzie połączenie podstawowych struktur miejskich oraz wlotów zewnętrznych drogi krajowej.

- trasę obwodową projektowaną po zachodniej stronie miasta – obszarze gminy – drogę główną jako docelowy przebieg drogi krajowej Nr 45 (trasa ta również przejmie część ruchu z obecnego przebiegu drogi krajowej nr 43 i drogi wojewódzkiej nr 486),



SUIZP napisał/a:
- ul. Popiełuszki:
- na odcinku od ul. Ciepłowniczej do Warszawskiej – ulica zbiorcza Z1/4,budowa ulicy o jezdni 4– pasowej,
- na odcinku od łącznika Popiełuszki i Staszica do ul. Częstochowskiej – Z1/4, rozbudowa ulicy do jezdni 4 – pasowej,
- na odcinku od ul. Częstochowskiej do 3-ego Maja – Z1/2 budowa ulicy o jezdni 2 – pasowej;



źródło cytowanych fragmentów: BIP UM Wieluń
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
DąbrownyZbyszek 
Przejeżdżał przez Wieluń
Śp. zm. 2011-10-03


Pomógł: 1 raz
Wiek: 80
Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 70
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-13, 21:43   

Szanowni Koledzy:07.07.br na str.19" obwodnicy północnej "wspomniałem,że Starostwo na wniosek Urzędu Miasta dokonuje już wywłaszczeń gruntów od ul.Ciepłowniczej do Popiełuszki.To jest to.
Pozdrawiam Zbigniew Dąbrowny
_________________
Śp.
Zm. 2011-10-03
Żył lat 67
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-18, 18:13   

w załączniku wyciąg z zaktualizowanego 14.07.2010 WPI:

Wielun_WPI_wyciag_14_07_2010.GIF
źródło: www.bip.um.wielun.pl/
Plik ściągnięto 267 raz(y) 22,47 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-29, 12:46   

DąbrownyZbyszek napisał/a:
,że Starostwo na wniosek Urzędu Miasta dokonuje już wywłaszczeń gruntów od ul.Ciepłowniczej do Popiełuszki.


To dla mnie jakaś nowość :D - nie myślałem że "na tapecie" są obydwa odcinki.
Czyli jest decyzja lokalizacyjna lub ZnRID (z projektem) dla odcinka od Ciepłowniczej do Popiełuszki :?:
Spodziewałem się raczej ZnRIDu na południową część i nie wiem czy chociaż właśnie dla odcinka Częstochowska- Opolska został on nareszcie wydany :?:

P.S.

Przydałby się jakiś materiał w prasie na temat przygotowań do realizacji tej inwestycji ;) .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
DąbrownyZbyszek 
Przejeżdżał przez Wieluń
Śp. zm. 2011-10-03


Pomógł: 1 raz
Wiek: 80
Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 70
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-29, 20:53   

Kolego Stefanie:nie chce mi się wierzyć że Pana da się czymś zaskoczyć.Proponuję zgłosić się do Pani Marii Zarębskiej-Naczelniczki Wydziału Gospodarki Przestrzennej i Rolnictwa Urzędu Miejskiego.
Zbigniew Dąbrowny
_________________
Śp.
Zm. 2011-10-03
Żył lat 67
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-29, 21:28   

DąbrownyZbyszek, chciałbym aby Twoje info się potwierdziło.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW