R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Wieluńska drogówka
Autor Wiadomość
ziemniak26 
Czytał o Wieluniu


Wiek: 36
Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 37
Skąd: z pokoju
Wysłany: 2009-09-03, 00:04   

Rozmowa przestaje mieć jakikolwiek sens. Wszystko wyjaśniłem na początku. Chociażby sam fakt skąd wiem jak jechali, skąd wyprzedzali też mogę wyjaśnić, ale po co. Policja jest dla was cacy dopóki patrzycie jak się doczepia do kogoś innego. Szczerze wam życzę, aby sami wam otworzyli oczy swoją "potęgą" i bezczelnością. Ja miałem w życiu "szczęście", że w różnych sytuacjach (nie tylko drogowych) pokazali mi co potrafią. Zaznaczę czepialskich, że w ani jednej (poza ostatnią) nie byłem winny, podejrzany, ani ukarany.

Zastanawia mnie tylko, że w krajach bardziej cywilizowanych policjanci są normalnie karani za swoje błędy i przewinienia. Z tego powodu są też normalnie wychowani i mili dla ludzi. W Polsce z tego co wiem nie da się wygrać z nimi w żadnym sądzie. No chyba, że mamy takich super stróżów prawa, iż nie popełniają żadnych błędów....to pewnie dlatego.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-03, 08:00   

syd napisał/a:
red napisał/a:
Jak go miała gonić?

Powtórzę po raz kolejny. Z włączonym kogutem. Bo tylko o to chodzi. Niech jadą 250 km/h, niech wyprzedzają na 3. Ale niech robią to pojazdem oznakowanym, tak żeby inni uczestnicy ruchu byli ostrzegani o ich wyczynach a nie dowiadywali się dopiero po ewentualnym wypadku.


I oto w tej dyskusji tu chodzi. Założycielowi tematu także. Bo że on złamał przepisy to się przyznał nam. Jemu chodziło oto że policja goniąc go nie włączyła koguta, gdzie była zagrożeniem dla innych użytkowników drogi. Bo niby skąd np. taka ja miałabym wiedzieć że samochód jadący z ogromną prędkością, wyprzedzający tam gdzie nie powinien to policja?
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-03, 08:31   

syd napisał/a:
Powtórzę po raz kolejny. Z włączonym kogutem. Bo tylko o to chodzi. Niech jadą 250 km/h, niech wyprzedzają na 3. Ale niech robią to pojazdem oznakowanym, tak żeby inni uczestnicy ruchu byli ostrzegani o ich wyczynach a nie dowiadywali się dopiero po ewentualnym wypadku.

OK ale koleś powiedział, że nie mieli włączonego koguta... na filmie to widział??? Jak??? Kamera w nieoznakowanym pojździe (a także oznakowanych) pokazuje drogę z przodu. Na nagraniu nie widać ani atrapy pod którą są lampy ani dachu. Więc to kiedy włączyli sygnały to już tylko jego dopowiedzenie. Zmyśla jak z nut :D
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-03, 08:57   

Na tym kończymy tą bezsensowną polemikę. Proszę jedynie o rzeczowe posty - inne będą usuwane.

Dodane 03.09.2009
4 posty nie na temat zostały skasowane
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MI81 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 104
Postawił 5 piw(a)
Skąd: EWI/EL
Wysłany: 2009-09-04, 08:24   

Gdyby używali lamp błyskowych i sygnału dźwiękowego od momentu rozpoczęcia pościgu nie byli by w stanie zarejestrować żadnego wykroczenia które kierowca popełnia. Właśnie o to chodzi żeby takiego pirata drogowego przyłapać na łamaniu kilku przepisów drogowych, a jest to tylko możliwe wtedy gdy pojazd policyjny rejestrujący daną sytuacje jest nierozpoznawalny wśród innych na drodze.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-04, 09:05   

MI81, nie sądzisz że jak pędzą nie oznakowanym pojazdem za piratem drogowym sami stwarzają zagrożenie na drodze? Skąd zwykły Kowalski ma wiedzieć ze to policja a nie jakiś następny wariat?
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mefisto 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 151
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-04, 09:29   

glizda napisał/a:
MI81, nie sądzisz że jak pędzą nie oznakowanym pojazdem za piratem drogowym sami stwarzają zagrożenie na drodze? Skąd zwykły Kowalski ma wiedzieć ze to policja a nie jakiś następny wariat?

Nie zatrzymają go to powiedzą że policja nic nie robi, piraci są bezkarni. Zatrzymają i ukarzą jeszcze gorzej. A co do zwykłego Kowalskiego ... Jak widzi że jakiś wariat pędzi to co on może zrobić ????? Jak widzi że Policja na sygnale to jedynie może im zjechać ......
To samo zrobi pirat, zobaczy że jedzie za nim policja na sygnale to zwolni do przepisowej prędkości, ba nawet się zatrzyma żeby ich przepuścić ....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
waldex 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 13 razy
Wiek: 37
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 1003
Postawił 6 piw(a)
Skąd: EWI
Wysłany: 2009-09-04, 10:23   

Mefisto napisał/a:
glizda napisał/a:
MI81, nie sądzisz że jak pędzą nie oznakowanym pojazdem za piratem drogowym sami stwarzają zagrożenie na drodze? Skąd zwykły Kowalski ma wiedzieć ze to policja a nie jakiś następny wariat?

Nie zatrzymają go to powiedzą że policja nic nie robi, piraci są bezkarni. Zatrzymają i ukarzą jeszcze gorzej. A co do zwykłego Kowalskiego ... Jak widzi że jakiś wariat pędzi to co on może zrobić ????? Jak widzi że Policja na sygnale to jedynie może im zjechać ......
To samo zrobi pirat, zobaczy że jedzie za nim policja na sygnale to zwolni do przepisowej prędkości, ba nawet się zatrzyma żeby ich przepuścić ....

Tak jak ktoś wyżej już pisał, mają obowiązek zatrzymać po pierwszym wykroczeniu, a nie bawić się w poscig bez sygnałów przerz kilka kilometrów żeby się wyszumiec za kółkiem. Jeśli takie coś ma miejsce, dają upust swojej ułańskiej fatazji jeżdżąc 230 km/h to najpierw bym na badania psychologiczne ponownie wysłał, choć tak szczerze pisząc całe psychotesty na otrzymanie pozwolenia na kierowanie pojazdami uprzywilejowanymi to ściema; wystarczy trochę inteligencji żeby trzymać się jednej wersji przy zaznaczaniu odpowiedzi żeby współczynnik kłamstwa bym jak najmniejszy. A pytania w formie ankiety: czy jeżdziłeś po alko? czy bierzesz jakieś środki psychootropowe? leczysz sie u psychologa/psychiatry? czy przekraczasz prędkość? między bajki można wsadzić skoro nie ma mozliwości tego prawdziwej weryfikacji.
Do tematu wracając - policja ma przestrzegać prawa, ma stać na jego straży, a nie poza nie wykraczać łamiąc regulaminy służbowe.
mefisto skoro twierdzisz ze po co mają włączać sygnały np w karetkach bo jak sam stwierdziłeś "i tak zjadą"z drogi? Uprzywieljowany to uprzywilejowany bez wyjatku więc nie pisz stwierdzeń w stylu: "to nie to samo", "karetka to co innego".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MI81 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 104
Postawił 5 piw(a)
Skąd: EWI/EL
Wysłany: 2009-09-04, 10:30   

Cytat:
nie sądzisz że jak pędzą nie oznakowanym pojazdem za piratem drogowym sami stwarzają zagrożenie na drodze?


Napewno nie takie jak ścigany przez nich kierowca. Nieoznakowane pojazdu drogówki patrolują nasze polskie "doskonałe" drogi już od ładnych paru lat i nie pamiętam takiej sytuacji żeby policjanci ścigając pirata drogowego doprowadzili do wypadku na drodze w którym poszkodowanymi byli inni niewinni uczestnicy ruchu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
waldex 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 13 razy
Wiek: 37
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 1003
Postawił 6 piw(a)
Skąd: EWI
Wysłany: 2009-09-04, 10:47   

MI81 napisał/a:
Cytat:
nie sądzisz że jak pędzą nie oznakowanym pojazdem za piratem drogowym sami stwarzają zagrożenie na drodze?


Napewno nie takie jak ścigany przez nich kierowca. Nieoznakowane pojazdu drogówki patrolują nasze polskie "doskonałe" drogi już od ładnych paru lat i nie pamiętam takiej sytuacji żeby policjanci ścigając pirata drogowego doprowadzili do wypadku na drodze w którym poszkodowanymi byli inni niewinni uczestnicy ruchu.

Chyba sam nie wierzysz w to co piszesz?
Wniosek: pojazdy uprzywilejowane (policja także) wypadkom nie ulega.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mefisto 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 151
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-04, 10:54   

waldex napisał/a:
Mefisto napisał/a:
glizda napisał/a:
MI81, nie sądzisz że jak pędzą nie oznakowanym pojazdem za piratem drogowym sami stwarzają zagrożenie na drodze? Skąd zwykły Kowalski ma wiedzieć ze to policja a nie jakiś następny wariat?

Nie zatrzymają go to powiedzą że policja nic nie robi, piraci są bezkarni. Zatrzymają i ukarzą jeszcze gorzej. A co do zwykłego Kowalskiego ... Jak widzi że jakiś wariat pędzi to co on może zrobić ????? Jak widzi że Policja na sygnale to jedynie może im zjechać ......
To samo zrobi pirat, zobaczy że jedzie za nim policja na sygnale to zwolni do przepisowej prędkości, ba nawet się zatrzyma żeby ich przepuścić ....

Tak jak ktoś wyżej już pisał, mają obowiązek zatrzymać po pierwszym wykroczeniu, a nie bawić się w poscig bez sygnałów przerz kilka kilometrów żeby się wyszumiec za kółkiem. Jeśli takie coś ma miejsce, dają upust swojej ułańskiej fatazji jeżdżąc 230 km/h to najpierw bym na badania psychologiczne ponownie wysłał, choć tak szczerze pisząc całe psychotesty na otrzymanie pozwolenia na kierowanie pojazdami uprzywilejowanymi to ściema; wystarczy trochę inteligencji żeby trzymać się jednej wersji przy zaznaczaniu odpowiedzi żeby współczynnik kłamstwa bym jak najmniejszy. A pytania w formie ankiety: czy jeżdziłeś po alko? czy bierzesz jakieś środki psychootropowe? leczysz sie u psychologa/psychiatry? czy przekraczasz prędkość? między bajki można wsadzić skoro nie ma mozliwości tego prawdziwej weryfikacji.
Do tematu wracając - policja ma przestrzegać prawa, ma stać na jego straży, a nie poza nie wykraczać łamiąc regulaminy służbowe.
mefisto skoro twierdzisz ze po co mają włączać sygnały np w karetkach bo jak sam stwierdziłeś "i tak zjadą"z drogi? Uprzywieljowany to uprzywilejowany bez wyjatku więc nie pisz stwierdzeń w stylu: "to nie to samo", "karetka to co innego".


Miałem odpisać rzeczowo, ale z Tobą sie widzę nie da.
gdzie ja tam coś wpomniałem o karetkach ?? czytaj ze zrozumieniem i nie dopowiadaj sobie za dużo !!

MI81 napisał/a:

Napewno nie takie jak ścigany przez nich kierowca. Nieoznakowane pojazdu drogówki patrolują nasze polskie "doskonałe" drogi już od ładnych paru lat i nie pamiętam takiej sytuacji żeby policjanci ścigając pirata drogowego doprowadzili do wypadku na drodze w którym poszkodowanymi byli inni niewinni uczestnicy ruchu.

Zgadzam się.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mefisto 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 151
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-04, 10:57   

waldex napisał/a:
MI81 napisał/a:
Cytat:
nie sądzisz że jak pędzą nie oznakowanym pojazdem za piratem drogowym sami stwarzają zagrożenie na drodze?


Napewno nie takie jak ścigany przez nich kierowca. Nieoznakowane pojazdu drogówki patrolują nasze polskie "doskonałe" drogi już od ładnych paru lat i nie pamiętam takiej sytuacji żeby policjanci ścigając pirata drogowego doprowadzili do wypadku na drodze w którym poszkodowanymi byli inni niewinni uczestnicy ruchu.

Chyba sam nie wierzysz w to co piszesz?
Wniosek: pojazdy uprzywilejowane (policja także) wypadkom nie ulega.


Napisał, że nie pamięta, czyli taka sytuacja mogła mieć miejsce.
Wniosek: wyciągasz błędne wnioski, nie umiesz czytać ze zrozumieniem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
waldex 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 13 razy
Wiek: 37
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 1003
Postawił 6 piw(a)
Skąd: EWI
Wysłany: 2009-09-04, 11:16   

Mefisto napisał/a:

Miałem odpisać rzeczowo, ale z Tobą sie widzę nie da.
gdzie ja tam coś wpomniałem o karetkach ?? czytaj ze zrozumieniem i nie dopowiadaj sobie za dużo !!

Chyba to także pojazd uprzywilejowany? Może one zaczną jeździć też bez sygnałów?
Chodziło mi o pokazanie relatywizmu jaki stosujecie, jesli policja jedzie bez sygnału za piratem dorogwym przez kilka kilometrów tak by skasować na dzień dobry piratowi prawo jazdy, łamiac przy tym wewnętrzne regulaminy, które ich obowiązują to jest ok, ale gdyby karetki wymuszały bez sygnału to byłoby źle (również niedpoełnienie obowiązków, nie włączanie stroboskopów i syganłu dźwiękowego przy wyjeździe ratunkowym).
Jeśli ktoś nie przestrzega obowiązującego go prawa (oprócz tego ogólnego, także wynikajacego z postanowień szczegółówych dotyczących niektórych profesji) nalezy go ukarać i to może być nawet prezydent/premier/nuncjusz apostolski/gwiazda sceny, nie ma wybacz.
Mefisto napisał/a:

Napisał, że nie pamięta, czyli taka sytuacja mogła mieć miejsce.
Wniosek: wyciągasz błędne wnioski, nie umiesz czytać ze zrozumieniem

A Ty nie rozumiesz celowości moich przerysowań.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MI81 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 104
Postawił 5 piw(a)
Skąd: EWI/EL
Wysłany: 2009-09-04, 11:17   

Jeśli ulegają to z winy kierowców którzy nie wiedzą jak mają się zachować w momencie gdy na drodze pojawia się pojazd uprzywilejowany. Skoro nie potrafią ustąpić z drogi karetce to podobnie będzie w przypadku nieoznakowanego radiowozu. waldex żeby zbliżyć się do szybko jadącego pojazdu i zrobić nagranie z odpowiedniej odległości aby była widoczna jego tablica rejestracyjna trzeba jechać z tą samą jak on prędkością. Policja stara się jak najszybciej zatrzymać takiego delikwenta zanim dojdzie do nieszczęścia z jego winy. Tu przecież chodzi o nasze bezpieczeństwo na drodze.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mefisto 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 151
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-04, 11:22   

waldex napisał/a:

Chyba to także pojazd uprzywilejowany? Może one zaczną jeździć też bez sygnałów?

Ale ja o karetkach nie wspomniałem słowem, tym bardziej że mają jeździć bez sygnałów.
Twoje porównanie troche bez sensu.

waldex napisał/a:

Jeśli ktoś nie przestrzega obowiązującego go prawa (oprócz tego ogólnego, także wynikajacego z postanowień szczegółówych dotyczących niektórych profesji) nalezy go ukarać i to może być nawet prezydent/premier/nuncjusz apostolski/gwiazda sceny, nie ma wybacz.

Pełna zgoda.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW