R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Stefan
2009-09-15, 17:14
Wszystko o drogach wojewódzkich w regionie
Autor Wiadomość
OgioN 
Mieszka pod Wieluniem



Pomógł: 16 razy
Wiek: 48
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 796
Piwa: 2/7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-07-21, 18:05   

Dziura również na ul. Kaliskiej, trzeba także uważać na ul. Głowackiego.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-07-23, 12:50   

Wynik przetargu na odnowę ulicy 18 Stycznia, na odcinku od skrzyżowania z Wendta do skrzyżowania z ulicą Popiełuszki - (odcinek równoległy do remontowanego fragmentu POW).
Koszt odnowy: ponad 460 tys. złotych.

DW486.JPG
Plik ściągnięto 1900 raz(y) 44,26 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-08-06, 18:52   

Odnośnie wymiany krawężników i chodników przy DK43 - roboty oprócz Piłsudskiego obejmą też krajowy fragment Krakowskiego Przedmieścia (w końcu to droga z prezydenckiego lądowiska do centrum, w tym pod IILO ;) )

Na dniach rozpocznie się także wymiana chodników i odnowa nawierzchni na ulicy 18. Stycznia (DW486) na odcinku od Wendta do Popiełuszki - ustawiono już znaki.
Ciekawe czy do tego czasu zakończą przebudowę ul POW (powiatowej) na odcinku między tymi samymi ulicami (szkoda że te dwa remonty porządnie się nie nałożyły ;) )
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-08-06, 22:56   

Cytat:
Na dniach rozpocznie się także wymiana chodników i odnowa nawierzchni na ulicy 18. Stycznia (DW486) na odcinku od Wendta do Popiełuszki - ustawiono już znaki.

Idiotyzm. Niech skończą POW a nie korkują dwie równoległe do siebie ważne ulice jeśli chodzi o dojazd z miejsca zamieszkania do pracy i odwrotnie. Już dzisiaj wahadłowy jest na 18-go Stycznia, także radzę omijać to Nadodrzańską.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Rybak 
Przyjeżdża na zakupy
ornitolog


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 449
Piwa: 12/1
Skąd: z samiutkiego piekła
Wysłany: 2009-08-07, 07:49   

Co za debil wymyślił remont 18-go Stycznia teraz !! Jak k... ludzie z osiedla Wyszyńskiego mają dojechać do centrum jak im obie drogi remontują ??

Trzeba zainwestować w helikopter bo co ?? :D

(Czyżby miłościwie nam panujący miał przejeżdżać również ulicą 18-go Stycznia?? )
_________________
Nadchodzi ten dzień.........
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wieluniak20 
Ma stragan na targu


Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 686
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-08-07, 10:02   

podpisuje się pod tobą
Co za (słowo wymoderowano) remontuje odcinek 18-stycznia ???? to dobra nawierzchnia bez uszkodzeń a teraz ??
W ciągu całej nocy wycieli kawałek DOBREJ ulicy .
Ja się pytam ?
czemu marnujecie pieniądze podatników na coś bez celu ?
Mam w8 to ze jakaś kaczka czy VIP przyjeżdżają do miasta. Nie róbcie remontów pod publikę !!!!!!!!!!
Do głupich urzędasów : Zajmijcie się pożytecznymi rzeczami zamiast brać w łapę za niepotrzebne zgody na remonty !!!
pachnie mi tu korupcją !
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-08-07, 13:40   

wieluniak20 napisał/a:
Co za (słowo wymoderowano) remontuje odcinek 18-stycznia ???? to dobra nawierzchnia bez uszkodzeń a teraz ??


Dokładnie. Wczoraj jak stawiali znaki byłam przekonana, że na tej ulicy odbędzie się tylko remont wysłużonych chodników. To co dzisiaj rano zobaczyłam było dla mnie .. szokiem? Po co zastępować dobrą nawierzchnię nową, niekoniecznie tak samo dobrą? (przykład - stara i nowa nawierzchnia ul. Warszawskiej, która lepsza?) :?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-08-07, 18:08   

Marta, jak byś czytała moje posty nie byłabyś zaskoczona :D ...

Dorzucę jeszcze nielogiczną kolejność robót ...

Zamiast najpierw wymienić krawężniki, następnie sfrezować nawierzchnię jezdni i ułożyć nową warstwę asfaltu, a na końcu wymienić chodniki to oni za ten remont zabierają się od d... strony.

Warstwa ścieralna ("wierzchnia") nie jest praktycznie nigdy układana, przed ustawieniem krawężników. Po tych frezach pojeździmy zatem dużej niż to konieczne .... ponieważ teraz pewnie przez dwa tygodnie będą wymieniać krawężniki ...

Czy w ZDW (Zarządzie Dróg Wojewódzkich) pracuje w ogóle chociaż jeden człowiek myślący :?:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2009-08-07, 18:38   

wieluniak20 napisał/a:
Mam w8 to ze jakaś kaczka czy VIP przyjeżdżają do miasta. Nie róbcie remontów pod publikę !!!!!!!!!!

Śmiem twierdzić że ani pan prezydent Kaczyński, ani żaden inny VIP, ulicy 18 Stycznia mogą na oczy nie zobaczyć, zbyt daleko od centrum imprezy. Przewidywane miejsce lądowania śmigłowca z głową państwa, to lądowisko ZUGiL.

A że remontują, to dobrze, niedobrze natomiast że robią to równolegle z drugą drogą dojazdową do osiedla Wyszyńskiego. Martwi mnie też „szybkość” wykonania inwestycji, przewidywana data zakończenia prac, to 28 sierpień. Tak samo szybko posuwały się prace przy chodniku na ulicy Wołodyjowskiego, no niestety coraz więcej zapadających się kostek można teraz tam zaobserwować.

wieluniak20 napisał/a:
Do głupich urzędasów : Zajmijcie się pożytecznymi rzeczami zamiast brać w łapę za niepotrzebne zgody na remonty !!!
pachnie mi tu korupcją !

A może po prostu kończy się rok, i musimy trzymać się kalendarza remontów, żeby nie stracić unijnych dotacji, jeśli nie jesteś 100% pewien, to nie rzucaj tak mocnymi słowami, bo to po prostu nie ładnie wygląda.

Też przejeżdżam codziennie tym remontowanym odcinkiem ul. 18 Stycznia, wracając wczoraj z pracy, nie poczułem nawet „smorodku” remontu. Dlatego dzisiaj rano też oczy nos mi wyprzedziły, gdy zastałem tak zaawansowane prace. Drogę powrotną już sobie opracowałem na spokojnie, i powrót z pracy był bezproblemowy, może kilometr dłuższy, ale za to w ruchu ;) .
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-08-07, 19:18   

miko 005 napisał/a:
Przewidywane miejsce lądowania śmigłowca z głową państwa, to lądowisko ZUGiL.


miko 005, a Kwaśniewski lądował w okolicy ORLENU na Częstochowskiej :D ... możliwych miejsc lądowań jest sporo, gdyż "śmigłowce są mało wymagające pod tym względem". Jednak droga z żadnego z prawdopodobnych miejsc lądowania nie wiedzie ulicą 18. Stycznia.

Pamiętam że pod koniec sierpnia 2004 "zwiad" zrobił jeden lżejszy śmigłowiec 36. Pułk LT (Bell 412), kilka dni później (1.IX) na polach przy częstochowskiej wylądowała niemal połowa śmigłowców pułku ;) .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2009-08-07, 22:47   

Macie rację, lepiej tego remontu streścić się nie da niż słowem idiotyzm.

Ciekaw jestem czyj to był pomysł, żeby remontować dobrą drogę, podczas gdy autem można mimowolnie poskakać na innych ulicach (np. Młodzieżowa).
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-08-07, 23:24   

O ile się nie mylę 18 Stycznia to droga wojewódzka a Młodzieżowa to droga powiatowa, więc kto inny zajmuje się ich remontem.
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-08-09, 12:11   

Temu że stan nawierzchni na odnawianym odcinku był dobry, a do wymiany kwalifikowały się bez wątpienia chodniki nikt zaprzecza. Zdecydowali się jednak na odnowę ulicy (nie tylko jezdni), aby nie wracać do tematu za kilka lat (sytuacja wyglądała tak: stan nawierzchni jezdni dobry, stan krawężników dostateczny+/dobry= , stan chodników zły). Ale mogli ten remont przeprowadzić z głową - tzn tak zorganizować aby nie zazębił się z przebudową POW.

miko 005 napisał/a:
Martwi mnie też „szybkość” wykonania inwestycji, przewidywana data zakończenia prac, to 28 sierpień. Tak samo szybko posuwały się prace przy chodniku na ulicy Wołodyjowskiego, no niestety coraz więcej zapadających się kostek można teraz tam zaobserwować.


W normalnym kraju o to bym się nie martwił ;) . Zwłaszcza że nie jest to przebudowa ulicy lub budowa nowej , a jedynie odnowa istniejącej. Zadanie to jest stosunkowo mało skomplikowane. Nie będą tutaj prowadzone np wykopy celem umieszczenia jakieś dodatkowej infrastruktury. Trzy tygodnie powinny spokojnie wystarczyć na SOLIDNĄ odnowę tak krótkiego odcinka (w końcu w zakres robót wchodzi tylko wymiana krawężników, chodników i nawierzchni jezdni KR3).

Otwarte pozostaje pytanie czy jesteśmy normalnym krajem?

P.S.
Odnośnie prezydenckiego lądowania to coś mi się wydaje że Miko_005 jest w posiadaniu "jakichś poufnych informacji" ... więc uznaję typowane przez Miko miejsce za najbardziej prawdopodobne.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-08-10, 18:44   

Stefan napisał/a:
Warstwa ścieralna ("wierzchnia") nie jest praktycznie nigdy układana, przed ustawieniem krawężników.


Praktycznie nigdy, nie oznacza że nie tym razem ;) - już układają jakiś asfalt (nie powinna to być jeszcze warstwa ścieralna, ale w przypadku tej odnowy nie ma rzeczy pewnych). .... Dziwny jest ten remont.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
marcin-gorski 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 420
Piwa: 4/2
Skąd: Gaszyn
Wysłany: 2009-08-11, 10:57   

chciałem się podzielić swoimi wątpliwościami odnośnie ul. 18 stycznia która obecnie jest remontowana. Nie sądzicie, że doszło tutaj do jakiejś gigantycznej pomyłki ponieważ sens robót oraz kolejność wykonywanych prac kolejno nei trzyma się kupy. Stan nawierzchni nie budził zastrzeżeń, jednak skoro zdecydowano się na frezowanie i układanie nowej masy to wcześniejszym etapem przed jej ułożeniem powinna być wymiana krawężnika oraz ułożenie chodnika. Teraz ułożono już jedną stronę nawierzchni a kiedy będą wymieniali krawężnik i układali chodnik?? No chyba że kostka będzie układana do starego krawężnika?
wydaje mi się że ktoś się zagalopował . . . i teraz próbują to prostować ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW