R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Jaki dostawca internetu?
Autor Wiadomość
tom25 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 293
Postawił 5 piw(a)
Skąd: Okolice
Wysłany: 2013-08-05, 19:33   

Mam pytanko do użytkowników Neostrady. Jak wam działa ta prędkość do 10MB. Czy faktycznie tyle jest? I czy są jakieś problemy ogólnie. Kończy mi sie umowa z TZG i nie wiem co robić. Fakt jest taki że jakimś cudem coś sie poprawiło w tym TZG.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-09-01, 19:27   

Czy ktoś używa LTE w Wieluniu? Jaki transfer down/up można wyciągnąć (antena może być zewnętrzna)...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wielki Szu 
Dojeżdża PKSem
rock fan



Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 187
Piwa: 1/6
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-09-07, 23:17   

tom25 napisał/a:
Mam pytanko do użytkowników Neostrady. Jak wam działa ta prędkość do 10MB. Czy faktycznie tyle jest? I czy są jakieś problemy ogólnie. Kończy mi sie umowa z TZG i nie wiem co robić. Fakt jest taki że jakimś cudem coś sie poprawiło w tym TZG.


Od znajomego który tam ma znajomych w firmie słyszałem że ten nowy prezes faktycznie jest ogarnięty, także zapewne zmiana zarządzania wpłynęła na jakość firmy.


Ps. też się zastanawiam ile wyciąga to TZG w nocy bez limitów, jak ktoś to ma to niech się pochwali :razz:
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
tom25 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 293
Postawił 5 piw(a)
Skąd: Okolice
Wysłany: 2013-09-08, 06:46   

Cytat:
Ps. też się zastanawiam ile wyciąga to TZG w nocy bez limitów, jak ktoś to ma to niech się pochwali

Ja to mam. Przedłużałem teraz na czas nieokreślony umowę z nimi i wyciąga w nocy średnio 9 Mb/s. Płace więcej na czas nieokreślony bo nie wiem czy tej neostrady nie wezmę.

To o godzinie 10:44. W nocy jest więcej.
Ostatnio zmieniony przez tom25 2013-09-08, 15:00, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2013-09-08, 13:27   

tom25 napisał/a:
9MB

Może to i czepialski detal, ale jeśli podajesz i na dodatek pogrubiasz dane pomiarowe proszę zwracaj uwagę na jednostkę, która w nich jest ;)
Dobrze, że wrzuciłeś obrazek, bo prawie się dałem nabrać :)
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
dislike 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 25 Mar 2012
Posty: 329
Piwa: 19/2
Skąd: hamburg
Wysłany: 2013-09-20, 10:33   

Sprawdzałem sobie orange speedtestem na dwóch serwerach..
Wybór automatyczny - łódź:


Amsterdam:


wiadomo, hsdpa - dupy nie urywa.
A z Wieruszowa (Danex) wyszło tak:

czy u was wszystko w porządku z łączem?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wielki Szu 
Dojeżdża PKSem
rock fan



Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 187
Piwa: 1/6
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-09-20, 17:17   

U mnie przy 6-tce, takie coś...także aż tak kiepsko nie mam jak Ty, ale dupy nie urywa, zazwyczaj jest pełna...

_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
dislike 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 25 Mar 2012
Posty: 329
Piwa: 19/2
Skąd: hamburg
Wysłany: 2013-09-25, 21:36   

http://www.speedtest.pl/ranking_isp
Cytat:
Ranking prędkości dostawców Internetu (ISP) opiera się na pomiarach prędkości wykonanych w poratlu SpeedTest.pl przez Użytkowników. Dla każdego testu, dostawca jest identyfikowany na podstawie adresu IP Użytkownika. Poniższy ranking przedstawia operatorów, od których właściciele łączy wykonali przynajmniej 10000 testów (per operator).


10 000 testów przez miesiąc.... użytkownicy lokalnych ISP, bierzcie się do roboty od 1.10 ;) wpiszmy się na listę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2013-09-26, 18:02   

Bardzo proszę kogoś o wytłumaczenie.

Mam teraz internet 2mb/s-10mb/s.

Mam mieć 512kb/s-`10mb/s.

Teraz chodzi dobrze w miarę, jaki będzie gdy włączą mi ten 512-10 ? Czy to jest bardzo wolne łącze? Pytam, bo mam 10 dni na rezygnację a jak mogę zrezygnować, skoro nie jestem w stanie sprawdzić jak to działa?
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dislike 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 25 Mar 2012
Posty: 329
Piwa: 19/2
Skąd: hamburg
Wysłany: 2013-09-26, 18:56   

A jak faktycznie masz teraz? 512kbs to słabo; da się sprawdzić pocztę (byle nie za dużą), zrobić przelew itd. radio internetowe. Youtube - kiepsko, o HD zapomnij. Jeśli natomiast łącze faktycznie będzie miało 10Mbps to będzie wygodne i wystarczające praktycznie do wszystkiego. Tylko bardzo wątpię czy w godzinach szczytu tyle dostaniesz jeśli to ten "unijny" net ;)

Sprawdzić możesz na np. http://www.speedtest.pl/ lub http://www.speedtest.net/ oprócz tego http://www.pingtest.net/

Aha przypomniało mi się, że możesz zainstalować Netlimitera, ustawić sobie 512kb/s i zobaczysz jak to jest na 512k ;) http://www.netlimiter.com/featurelistnl3.php
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2013-09-26, 20:03   

No właśnie o to chodzi że dziś podpisałam umowę na internet, który uruchomiony będzie w listopadzie. Więc nie jestem w stanie sprawdzić jaki on będzie. Ale jeśli ma być tak jak piszesz, to jest koszmar. Czy znacie może innych dostawców w Wieluniu, którzy nie szarpią za aktywację itd?
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mihau 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 01 Mar 2008
Posty: 252
Piwa: 2/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-09-29, 21:29   

To polecam MargoNet, aktywacja za 1zł bez ukrytych kosztów i łącze 4Mb/s spokojnie Ci wystarczy.

http://margonet.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-10-01, 14:47   

Margonet.
3 latka będą 16 lutego 2014 jak mam od nich internet i jest ok.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
nhandu 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 20 Mar 2011
Posty: 51
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-10-01, 21:37   

Ja po zapoznaniu się z ofertami internetu na wieluńskim rynku (i po kiepskiej 3 letniej przygodzie w TZG z łączem radiowym) zakupiłem usługę w Plusie... Za internet płacę 49 zł a router wifi dostałem za 1zł, jedyny minus to ograniczenie w ilości ściągniętych danych (co akurat dla mnie nie jest dużą wadą ponieważ w większości ograniczam się do przeglądania www). Ale prędkość na speedtest.net raczej nie spada poniżej 10Mbps także po przejściu z TZG mogę tylko napisać że cud, miód, malina...
Dla przykładu w ostatni weekend ściągałem 7 paczek po 500 mb i poszło w 20 minut na dysk. Dodatkowo jak zajdzie potrzeba zabierasz internet ze sobą :) byle tylko był zasięg GSM :)

ourson napisał/a:
Czy ktoś używa LTE w Wieluniu? Jaki transfer down/up można wyciągnąć (antena może być zewnętrzna)...




dzis o 9.00:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dislike 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 25 Mar 2012
Posty: 329
Piwa: 19/2
Skąd: hamburg
Wysłany: 2013-10-12, 09:01   

www.tvk.wielun.pl napisał/a:
Wymiana modemów - opcja B
Drukuj
Informujemy, że rozpoczynamy wymianę modemów u Abonentów korzystających z pakietu B usługi dostępu do Internetu (z miesięcznym abonamentem 60,49zł).

Wymiana dotyczy modeli: TCM390, TCM410, TCM420; Arris CM450, Arris CM550 z rejonu: Os. Wyszyńskiego oraz Stare Sady.

Wymiana jest bezpłatna pod warunkiem zwrotu kompletnego modemu w stanie nie gorszym niż wynikający z normalnego użytkowania (bez uszkodzeń mechanicznym itp.).


Czy ktoś wymieniał modem, jakie wrażenia po zmianie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW