R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Stefan
2009-09-24, 20:49
PKP - wątek o kolei w regionie
Autor Wiadomość
Pawel 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 173
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-03, 10:02   

bob_mistrz napisał/a:
Pawel napisał/a:
MAM DOŚYĆ ŁODZI!! NIE CHCE BYĆ W WOJ. ŁÓDZKIM!!


To się przeprowadź. Zaraz zostanę storpedowany, ale nie wiem czemu, Wieluniacy uważają się za pępek świata, wszystko im się należy, mają mieć to co mają wielkie metropolie - MCDonaldy, Galerie Handlowe, baseny, tylko dlatego, ponieważ jest to Wieluń - miasto z historią... Obudźcie się, jeśli nic nie wyjdzie z inicjatyw lokalnych, na wyższym szczeblu możecie o tym zapomnieć...

podpisane
Szczęśliwy Chotowiak


Ja nie mówię o niewiadomo jakich inwestycja. Zależy mi abyśmy byli traktowani sprawiedliwie przez władze województwa.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ryba 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 427
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2008-12-03, 18:56   

Nie rozwalajcie mnie z tym Wieluniem jako miasta z przerośniętym ego. Żądanie utrzymania paru połączeń kolejowych, co jest zdobyczą cywilizacyjną zaspokajającą podstawowe potrzeby zrównujecie z jakimiś mcdonaldsami, bez których wszyscy się możemy obejść? Proporcje, ludzie, proporcje. Liczba połączeń z Wieluniem jest liczbą z kategorii ŻENUJĄCYCH. I to nie jest tak, że Wieluń to jakaś wieś, bo w tej części województwa Wieluń jest najważniejszym miastem, także jeśli chodzi o komunikację i przydałoby się traktować ten fakt poważniej.
_________________
Conversations don't get any better as you get older
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-03, 19:05   

ryba napisał/a:
Nie rozwalajcie mnie z tym Wieluniem jako miasta z przerośniętym ego. Żądanie utrzymania paru połączeń kolejowych, co jest zdobyczą cywilizacyjną zaspokajającą podstawowe potrzeby zrównujecie z jakimiś mcdonaldsami, bez których wszyscy się możemy obejść? Proporcje, ludzie, proporcje. Liczba połączeń z Wieluniem jest liczbą z kategorii ŻENUJĄCYCH. I to nie jest tak, że Wieluń to jakaś wieś, bo w tej części województwa Wieluń jest najważniejszym miastem, także jeśli chodzi o komunikację i przydałoby się traktować ten fakt poważniej.


Niekiedy i z Rybą się mogę w 100 % zgodzic :) - tak jak w tym przypadku
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-03, 19:41   

Urząd Marszałkowski w Łodzi napisał/a:

Dodatkowe pieniądze na połączenia kolejowe
3 grudnia 2008 r.

Włodzimierz Fisiak, Marszałek Województwa Łódzkiego, spotkał się dziś (3 grudnia) w Urzędzie Marszałkowskim z kolejarzami reprezentującymi NSZZ „Solidarność”. Tematem rozmów była przyszłość połączeń kolejowych przebiegających przez nasz region.


Marszałek zaproponował dofinansowanie pociągów relacji Zduńska Wola - Inowrocław (woj. kujawsko-pomorskie), oraz Wieluń - Tarnowskie Góry (woj. śląskie) i Pątnów - Kępno (woj. wielkopolskie). Porozumienie zapewni kursowanie pociągów na tych trasach co najmniej do 13 grudnia 2009 r.
- Myślę, że możemy sobie pogratulować. Ta umowa jest na pewno korzystna dla mieszkańców naszego regionu - podsumował Marszałek.
Obok Włodzimierza Fisiaka dokument ze strony Urzędu podpisał Witold Stępień, Członek Zarządu Województwa Łódzkiego, a ze strony kolei m.in. Stanisław Kokot, Wiceprzewodniczący Sekcji Zawodowej Infrastruktury Kolejowej NSZZ „Solidarność”.

Pociągi, które zostaną objęte dofinansowaniem:
linia kolejowa nr 131 (Chorzów - Tczew):
Zduńska Wola (ok. 6.00) - Inowrocław,
Zduńska Wola (ok. 16.30) - Inowrocław,
Inowrocław - Zduńska Wola (ok. 7.00),
Inowrocław - Zduńska Wola (ok. 19.20);

linia kolejowa nr 181 (Herby Nowe - Oleśnica):
Katowice - Wieluń (ok. 9.35),
Katowice - Wieluń (ok. 16.30),
Tarnowskie Góry - Wieluń (ok. 21.00),
Wieluń - Katowice (ok. 3.30),
Wieluń - Katowice (ok. 5.30),
Wieluń - Katowice (ok. 15.45),
Pątnów - Kępno (ok. 6.30),
Kępno - Pątnów (ok. 6.50).

(J.G.)
źródło: http://www.lodzkie.pl/lodzkie/news/new98948.html
http://www.lodzkie.pl/


98948_01.jpg
źródło: http://www.lodzkie.pl/lodzkie/news/new98948.html
Plik ściągnięto 47 raz(y) 101,15 KB

98948_02.jpg
źródło: http://www.lodzkie.pl/lodzkie/news/new98948.html
Plik ściągnięto 50 raz(y) 109,52 KB

98948_03.jpg
źródło: http://www.lodzkie.pl/lodzkie/news/new98948.html
Plik ściągnięto 50 raz(y) 89,65 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
siwy_ 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 743
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-03, 19:59   

To już chyba jakaś tradycja, że porozumienie jest osiągane dosłownie w ostatniej chwili. Dla mnie bardzo pozytywna informacja :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dawid 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1173
Piwa: 14/19
Skąd: znienacka
Wysłany: 2008-12-03, 20:37   

ryba napisał/a:
Liczba połączeń z Wieluniem jest liczbą z kategorii ŻENUJĄCYCH.


I co z tego?

stefan_pol napisał/a:
Pociągi, które zostaną objęte dofinansowaniem:
linia kolejowa nr 131 (Chorzów - Tczew):
Zduńska Wola (ok. 6.00) - Inowrocław,
Zduńska Wola (ok. 16.30) - Inowrocław,
Inowrocław - Zduńska Wola (ok. 7.00),
Inowrocław - Zduńska Wola (ok. 19.20);

linia kolejowa nr 181 (Herby Nowe - Oleśnica):
Katowice - Wieluń (ok. 9.35),
Katowice - Wieluń (ok. 16.30),
Tarnowskie Góry - Wieluń (ok. 21.00),
Wieluń - Katowice (ok. 3.30),
Wieluń - Katowice (ok. 5.30),
Wieluń - Katowice (ok. 15.45),
Pątnów - Kępno (ok. 6.30),
Kępno - Pątnów (ok. 6.50).


Jeżeli coś jest dofinansowywane, to znaczy że ja również sie do tego dokładam.
I z mojej strony nie ma na to zgody!!! :evil:
Pomijam szpitale, bo od ich bytu zależy moje (nasze) życie, ale bez połączeń kolejowych można się obejść
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ryba 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 427
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2008-12-03, 21:12   

Dawidzie, to z tego, że odzwierciedla to stosunek zarządu województwa do tej jego części, w której położone jest miasto Wieluń, a stosunek ten można by określić mianem ignorancji. Lubisz czuć się ignorowany?

Myślałem, że można mieć do tej sprawy dwojaki stosunek: albo być poirytowanym takim podejściem władz województwa i domagać się zmiany, albo pogodzić się z losem i odpuścić. Okazuje się, że jest jeszcze postawa inna, którą właśnie zaprezentował Dawid, a mianowicie być w ogóle przeciwnym istnieniu połączeń kolejowych w swoim mieście, przekonując że można się bez nich obejść. Chciałbym poinformować, że istnieją tacy ludzie, którym jednak te połączenia są potrzebne. [/quote]
_________________
Conversations don't get any better as you get older
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
dawid 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1173
Piwa: 14/19
Skąd: znienacka
Wysłany: 2008-12-03, 22:20   

idąc twoim tokiem myślenia:

ryba napisał/a:
Chciałbym poinformować, że istnieją tacy ludzie, którym jednak te połączenia są potrzebne


a ja mam potrzebę cotygodniowego latania samolotem, zatem niech Państwo wybuduje w Wieluniu lotnisko i co miesiąc dokłada pieniądze na jego utrzymanie (przykład moze głupi, ale chodzi o tok rozumowania)

ryba napisał/a:
stosunek zarządu województwa do tej jego części, w której położone jest miasto Wieluń, a stosunek ten można by określić mianem ignorancji


to już jest inny problem i mysle, że w tej chwili należy walczyć w zarządzie województwa o jak najszybsze zakończenie (raczej rozpoczęcie :D ) budowy obwodnicy, a nie o podtrzymywanie nierentownych połączeń kolejowych przez Wieluń
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ryba 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 427
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2008-12-03, 23:06   

Przykład rzeczywiście głupi i to bez bezpiecznika w postaci oddania mojego toku myślenia, bo przykład ów zaburza ten tok myśli. Moje myślenie zmierza bowiem w kierunku ustalenia zakresu podstawowych dóbr, jakie powinno zapewnić się wieluńskiej społeczności, przy uwzględnieniu realnej sytuacji w obszarze komunikacji , natomiast nie zmierza w kierunku zaproponowanym przez Ciebie, a mianowicie w kierunku przyzwolenia na każde roszczeniowe postulaty, przy jednoczesnym braku uwzględnienia realnej sytuacji (nikt nie buduje lotnisk w małych miastach).

Stosunek zarządu nie jest innym problemem, bo daje częściową odpowiedź, dlaczego inni mają, a my nie. Za to obwodnica jest innym problemem, bo przecież nie będą o nią walczyć kolejarze.
_________________
Conversations don't get any better as you get older
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-04, 06:56   

dawid napisał/a:
Jeżeli coś jest dofinansowywane, to znaczy że ja również sie do tego dokładam.
I z mojej strony nie ma na to zgody!!! :evil:

Ale rozumiem iż wyrażasz zgodę na dofinansowanie z twoich podatków n.p mniej rentownego połączeń z Poddębic o których pisano ok roku temu na łamach Dziennika Łódzkiego iż pociągi rozwijają tam oszałamiającą prędkośc 25-30 km/h

dawid napisał/a:
że w tej chwili należy walczyć w zarządzie województwa o jak najszybsze zakończenie (raczej rozpoczęcie :D ) budowy obwodnicy


A co do budowy obwodnicy ma Urząd Marszałkowski (czyt zarząd województwa)
Ta kwestia leży w gestii Urzędu Wojewódzkiego (inny urząd) oraz odpowiedniego Ministerstwa szerzej Rady Ministrów a w najmniejszym stopniu od .... GDDKiA

Urząd Wojewódzki jest częścią administracji rządowej (wojewodę powołuje premier), a Urząd marszałkowski to "instytucja" samorządowa !! (starałem się napisac to zdanie jak najprościej)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pawel 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 173
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-04, 10:50   

Może szukam dziury w całym, ale z tego co się orientuje, to rozkład PKP do druku poszedł na początku listopada (jeśli się mylę proszę mnie poprawić). Więc jakim cudem wczorajsza umowa o dofinansowanie pociągów sprawi, że będą one kursowały od 14 grudnia? Chyba sam Pan Kokot mówił, że problem dofinansowania trzeba rozwiązac do końca października, aby połączenia były objęte nowym rozkładem jazdy. Więc albo ja się mylę, albo coś tu nie gra.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mnino 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 07 Gru 2008
Posty: 164
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Osjaków
Wysłany: 2008-12-07, 17:38   

Na stronie PKP pojawił się nowy rozkład jazdy pociągów: http://nowy.rozklad-pkp.pl/main.html

Nie widzę w nim ani jednego pociągu osobowego z Wielunia. Są pociągi osobowe z Katowic i Tarnowskich Gór, ale kursują one tylko do Janinowa :lol: . Dla niedoinformowanych jest to wieś w gminie Rudniki, którą zamieszkuje 150 osób, jest to również ostatnia stacja w opolskim. W każdym razie mam nadzieję, że to tylko jakiś żart, albo moje niedopatrzenie :) .

W rozpisce są nowe ciuchcie Intercity (TLK i pośpieszne) do Szczecina, Krakowa i Częstochowy, ale podwojenie ceny biletu za dojazd do Katowic w prawie takim samym czasie i o zdecydowanie gorszej porze wcale mi się nie podoba.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-08, 04:30   

mnino - rozkład jeszcze nie został uaktualniony, bo te pociągi osobowe przez Wieluń to jeszcze świeża sprawa. Podejrzewam, że w ciągu kilku dni powinni uaktualnić.
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-10, 18:39   

Artykuł z wczoraj ale czy aktualny ......

Gazeta Wyborcza Częstochowa napisał/a:


Pojedziesz do Wrocławia tylko w jedną stronę
Tomasz Haładyj
2008-12-09

Czy kolej uznała, że z Częstochowy tylko się wyjeżdża i już nie wraca? Bo tak potraktowała m.in. studentów, którzy do Wrocławia mają połączenie, ale z powrotem już nie.
Dwa połączenia rano i dwa po południu ze stolicą Dolnego Śląska - tak dobrze będzie tylko do soboty. W niedzielę wchodzi w życie nowy rozkład jazdy. Na tej trasie pozostanie "Bolko", "Kormorana" zastąpi "Jaćwing", ale "Oleńka" dotrze tylko do Opola (w sezonie do Kłodzka, lecz przez Nysę, a nie Wrocław).

Pospieszną "Oleńkę" dubluje InterCity "Odra", więc można uznać, że alternatywa jest, choć dużo droższa. Ale tylko w jedną stronę, z Częstochowy do Wrocławia. W przeciwnym kierunku "Odra" pojedzie przez Katowice i Centralną Magistralę Kolejową. Ominie Częstochowę. Skutek jest taki, że pierwszy pociąg z Wrocławia do Częstochowy odjedzie o godz. 7.15, drugi - i już ostatni! - o 10.05

Może spróbować z przesiadką? Nie ma wygodnych i podróż np. w piątkowe popołudnie zajmie od 3 godz. 50 min. (aż trzema pociągami osobowymi) do 4 godz. 49 min. (dwa pociągi, lecz z długim oczekiwaniem na stacji pośredniej). Dla porównania: pociąg bezpośredni pokonuje trasę w 2 godz. 45 min.

Jeśli już więc się przesiąść, to na autobusy.

W nowym rozkładzie bardzo pogorszy się także połączenie z Krakowem. Z pięciu pociągów znikną dwa, w tym słynny "Giewont" do Zakopanego. Do Krakowa pojedziemy o godz. 5.18, 8.26 i 16.47, pociągi powrotne ruszą spod Wawelu o godz. 9.05, 17.15 i 18.15.

Nie wszyscy podróżni mający za cel Poznań ucieszą się ze zmiany godziny odjazdu: z 16.25 na 11.20 (odjazd z Poznania do Częstochowy 9.46 - teraz 8.00).

Trwa za to dobra passa na linii do Warszawy, na której - co warto przypomnieć - dwa lata temu przybyło pociągów. Jest, i w nowym rozkładzie dalej będzie, sześć pospiesznych. Jednak część pasażerów zgłosić może zastrzeżenia do godzin odjazdów: rano między godz. 6 a 8 mamy teraz połączenie co godzinę, a będą tuż po szóstej, ósmej, dziesiątej. Wieczorem ostatni pociąg odjedzie o godz. 18.02 (teraz 19.08). Z Warszawy po południu pociągi odjeżdżają obecnie o godz. 15.45, 16.45 i 18.45, a od niedzieli ruszą o godz. 14.50, 16.50 i 18.50.

Na liniach lokalnych znaczących zmian nie zaplanowano. Np. z Częstochowy do Radomska pociągi będą praktycznie o tej samej porze. Ale dojeżdżający w tym kierunku zmartwią się z przesunięcia odjazdu pospiesznego "Zamenhofa" z 17.08 na 16.04 (wypełniał dwugodzinną lukę w kursowaniu składów osobowych). Pozostaną pociągi na dwóch zagrożonych trasach Częstochowa - Chorzew-Siemkowice oraz Herby Nowe - Zduńska Wola, ale na linii z Herbów Nowych do Kępna dojadą tylko do Janinowa, ponieważ województwo łódzkie nie chce finansować połączeń na swoim terenie, czyli koło Wielunia.

13 grudnia będzie prawdopodobnie ostatnim dniem, gdy w Częstochowie zobaczymy nowiutkie szwajcarskie pociągi typu Flirt, kupione ostatnio przez śląski urząd marszałkowski. W nowym rozkładzie mają one jeździć na reaktywowanej po latach trasie Katowice - Tychy Miasto.

* Nowy rozkład jazdy pociągów opublikujemy w „Gazecie” w piątek (przyjazdy) i sobotę (odjazdy)

Źródło: Gazeta Wyborcza Częstochowa
http://miasta.gazeta.pl/c...dna_strone.html
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mnino 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 07 Gru 2008
Posty: 164
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Osjaków
Wysłany: 2008-12-15, 10:11   

Nowy rozkład już obowiązuje i nie ma w nim pociągów osobowych, są tylko dwie pary pociągów IC (pośpieszny i TLK). Szkoda ;]
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW