R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Jaki dostawca internetu?
Autor Wiadomość
ewcorek 
Czytał o Wieluniu


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Gru 2006
Posty: 47
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: wielun
Wysłany: 2013-03-06, 22:15   Jaki net???

Witam

od stycznia 2012 mam netie( adsl) najwyższe możliwe prędkości 6mega, do grudnia 2012 tyle było, później styczeń luty porażka max 2-3 mega( ponoć jakaś wymiana centrali), już miałem zmieniać na danexa lub margonet, aż tu nagle mam przyzwoite 8 mega / i upload 0,7-0,8 mega, wiec jakieś zmiany na centrali w Wieluniu nastąpiły. :)
Czy ktoś się orientuje kiedy i czy będzie u nas VDSL?

Kiedyś( styczeń) zadzwonił konsultant z Netmaksa, obiecując wspaniały internet i omawiając mnie na 0900 rano następnego dnia( do biura w wieluniu), powiedziałem ok będę, stawiłem sie 0855 nast dnia ( -15 celsjusza) poczekałem 30 min pocałowałem klamkę i pojechałem do domu... Takie mam doświadczenie z netmaksem.

Najlepsza to jest wieluńska kablówka ale w blokach już nie mieszkam :(



http://www.speedtest.net/result/2555635286.png
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
MargoNet 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 10 Cze 2010
Posty: 107
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: INTERNET
Wysłany: 2013-03-07, 14:10   

Informujemy, iż z dniem dzisiejszym tj. 07.03.2013 udostępniliśmy nową ofertę dostępu do INTERNETU.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na stronie www.margonet.pl
_________________
*****************************************
www.MargoNet.pl www.facebook.com/margonetsc
*****************************************
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mihau 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 01 Mar 2008
Posty: 252
Piwa: 2/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-07, 14:48   

A co tak słabo z prędkosciami na bezprzewodowym tylko do 6Mb/s wcześniej było do 12Mb/s?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ewcorek 
Czytał o Wieluniu


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Gru 2006
Posty: 47
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: wielun
Wysłany: 2013-03-07, 14:50   re Margonet

No właśnie "szalu nie ma", jest regres prędkościowy. Widać nie ma jak kabel.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mikuu 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 29
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-07, 15:16   

MargoNet, a są jakieś gwiazdki do tej 1zł za instalacje? I czy za 1zł przyjedziecie założycie internet łącznie z kablami, urządzeniami itd? I przy którym pakiecie jest prywatne swoje IP?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MargoNet 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 10 Cze 2010
Posty: 107
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: INTERNET
Wysłany: 2013-03-07, 20:30   

mihau napisał/a:
A co tak słabo z prędkosciami na bezprzewodowym tylko do 6Mb/s wcześniej było do 12Mb/s?


wcześniej 12 Mb/s było dostępne tylko w nocy jako podwojenie prędkości 6 Mb/s

wyższe prędkości są dostępne również bezprzewodowo - ale nie na wszystkich nadajnikach, gdyż sieć jest rozbudowywana (zaktualizujemy tą informację)

Mikuu napisał/a:
MargoNet, a są jakieś gwiazdki do tej 1zł za instalacje? I czy za 1zł przyjedziecie założycie internet łącznie z kablami, urządzeniami itd? I przy którym pakiecie jest prywatne swoje IP?


nie ma tu gwiazdki, jest to cena z pełnym montażem i uruchomieniem usługi na miejscu,
co do adresacji ustalenia dokonywane są podczas instalacji u klienta
_________________
*****************************************
www.MargoNet.pl www.facebook.com/margonetsc
*****************************************
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mihau 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 01 Mar 2008
Posty: 252
Piwa: 2/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-07, 20:31   

A jak wygląda upload?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mikuu 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 29
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-07, 20:34   

MargoNet napisał/a:
wyższe prędkości są dostępne również bezprzewodowo - ale nie na wszystkich nadajnikach, gdyż sieć jest rozbudowywana

czyli tam gdzie się da są podwójne prędkości (te powyżej 6Mb/s)? I zaktualizujcie w cenniku prędkości upload jeśli możecie :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Markadiusz 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 11 Sty 2011
Posty: 40
Skąd: jesteś?
Wysłany: 2013-03-07, 21:37   

mihau, no właśnie kiepsko. Na 2 Mbps mam up 0,5 Mbps, połowę gorzej niż ostatnio ale łącze działa jakoś w miarę (chwilowo akurat coś nie bangla (1 raz na nowej umowie) ale mam zapas z PLAYa), tyle że prędkości nie są już tak stabilne. Czasem mam down ~2 Mbps, czasem ~1 Mbps.

Darmowy internet od NetMaks. Można i tak ale jak zobaczyłem info o kaucji - ktoś ma chyba coś z głową. ;)

Margonet - tańsza oferta dla nowych klientów niż dla przedłużających, dobrze widzę? Czy teraz zamiast 39 zł podanych w pdfie w mailu za 2 Mbps w umowie na 2 lata mam płacić 35 zł?
_________________
I'm not always RIGHT,
but i'm never WRONG.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MargoNet 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 10 Cze 2010
Posty: 107
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: INTERNET
Wysłany: 2013-03-07, 22:10   

Markadiusz

w sprawach oferty i w razie jakichkolwiek problemów proszę pisać na maila - z informacją na kogo zawarta jest umowa,
po raz kolejny informujemy, iż nie mamy możliwości identyfikacji użytkowników na forum,
także takie sprawy załatwione zostaną szybciej jak dostaniemy informacje na maila: biuro@margonet.pl
_________________
*****************************************
www.MargoNet.pl www.facebook.com/margonetsc
*****************************************
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Markadiusz 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 11 Sty 2011
Posty: 40
Skąd: jesteś?
Wysłany: 2013-03-07, 22:55   

MargoNet, ok zaraz poleci zapytanie. :)
_________________
I'm not always RIGHT,
but i'm never WRONG.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wielki Szu 
Dojeżdża PKSem
rock fan



Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 187
Piwa: 1/6
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-08, 22:24   

Ja z danexem 6mb/s (taką mam umowę) też ostatnio dostaje cholery...pinguje cholernie mocno 60-80 pingu non stop, a było 20...do tego prędkość nie 6mb/s, tylko 3-4mb/s, więcej późno w nocy...nie mam pojęcia ocb...bo liści na drzewach nie ma, nic nie zakłóca sygnału, u mnie sprawdzane na 2 kompach i to samo, także to nie wina sprzętu...

coś te radiówki ostatnio widzę niezbyt śmigają, każdy narzeka...nie wiem co wpływa na to że notujemy takie spadki...
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mihau 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 01 Mar 2008
Posty: 252
Piwa: 2/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-08, 23:26   

A zgłaszałeś to w Danex?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
stanmarc 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 960
Piwa: 6/3
Skąd: Oklahoma Village
Wysłany: 2013-03-09, 12:42   

Mam pytanie. Czy ktoś używał antenki do modemu ? Czy pomaga to w sytuacji gdy nawet na zewnątrz budynku sam modem nie łapie zasięgu ? Mam internet mobilny z play'a i jakkolwiek w Wieluniu jest ok i jestem zadowolony to dość często jeździmy do teściów i rodziców w Gminie Ostrówek i Lututów a tam modem już nie łapie zasięgu nawet na zewnątrz.
W kwietniu kończy mi się umowa i z uwagi na ten zasięg chciałem zrezygnować z play'a i przejść do plusa. W play'u miałem 4 GB (z e-fakturą bo bez to 3 GB) za 39 zł. a przy przedłużeniu umowy przez internet dostałbym 4GB za 29 zł. Ponieważ w plusie mam telefon więc dostał bym przy zakupie przez internet 4GB za 25 zł. Wysłałem więc wypowiedzenie umowy do play'a ale zadzwonili do mnie i zaproponowali 5 GB za 20 zł. i właśnie modem z antenką, również za 20 zł., która to antena ma ponoć pomóc. Oczywiście, jak to przy sprzedaży na odległość, mam 10 dnia na przetestowanie i ewentualne odstąpienie od umowy ale jeśli ktoś miał taką antenę i mógł by się podzielić opinią to będę wdzięczny. Jeśli antena nie pomoże w sytuacji gdy nawet na zewnątrz sam modem nie ma zasięgu to nie będę w to wchodził mimo atrakcyjnej ceny w play'u.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mihau 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 01 Mar 2008
Posty: 252
Piwa: 2/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-09, 14:50   

Antenka może pomóc, ale niekoniecznie może nawet pogorszyć jakość sygnału, wszystko zależy od tego gdzie będziesz używał modemu :)
Jeśli masz 10 dni na przetestowanie to warto spróbować.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW