R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: red
2014-11-16, 22:51
Gmina Mokrsko na krawędzi bankructwa
Autor Wiadomość
Dyzio 
Przejeżdżał przez Wieluń
Dyzio


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 76
Piwa: 1/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-27, 21:07   

Wyborca1 w wielu postaciach

Kto waszego guru reklamuje to faktycznie mogłem się pomylić ,
ale przyznasz że się można pogubić ,
jeśli sama zainteresowana pisze , odpowiada i komentuje z kilku nick-ów .

Nie twój , bo ja jestem swój, liczyć potrafię wbrew twoim domniemaniom , mimo że nie jestem ekonomistą .
Gdybyś czytała ze zrozumieniem to napisałem tak
"Ile jest gospodarstw w gminie ? nie wiem , ale myślę że ok 5.000"
Może faktycznie tyle nie ma , ale Mokrsko , Ożarów i Krzyworzeka , to już jest na pewno ponad 1.000 ,
reszta na pewno opuściła swoje domostwa i uciekła w popłochu przed nową wójtową .
Za to ty nie pomnożyłaś x 3 szt , w tym jedna kolorowa .
Według ciebie 3 x 5000 nie równa się 15000 ?
Jeśli tak nie jest , to faktycznie nie umiem liczyć .

Nie ja będę rozliczał kampanię ,
ale przyznam że chciałbym wiedzieć kto za tym stoi ,
i jaki ma cel , na pewno nie dobro mieszkańców gminy .

Dopóki mu nie udowodnisz że wziął jakąś kasę do swojej kieszeni to jest czysty .

Jego są tylko obietnice , a twoje na pewno tylko realia .

Zamiast (pretendentka) mogłaś napisać (cudotwórca) .

"prose pani a Adaś mi napluł do zupy;nie to ty naplułeś piersy"
tutaj to nie wiem czy haluny ? czy pomyliłaś fora , jak tu dziwić się bAN-owi .

RGM w wielu postaciach

"to źli mieszkańcy nie zgodzili się na te wspaniałe wiatraki"
nie źli , tylko zmanipulowani , i za mało doinformowani .

"Resztę bardziej rozsądnych użytkowników forum"
domniemywam że to twoi pochlebcy , z klapkami na oczach .

"Te grunty - tak jak i inne z masztami elektrowni wiatrowych -
straciłyby wiele na wartości" .
Może tutaj rzucisz jakieś cyferki , w których się lubujesz ,
i oczywiście uzasadnisz .

grossus2 - no to się pospiesz , bo jak będzie pani wójtowa to
w rowach całej gminy ludzkie fekalia będą pływać w rowach jak w Chotowie .
Bo oczywiście ona daje na to przyzwolenie .

Mrówek - 900 wejść z jednego kompa , a z pozostałych ?

Czy ktoś zna definicję ekonomista ?
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyborca1 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 19 Paź 2014
Posty: 21
Skąd: okolica
Wysłany: 2014-10-27, 22:00   

Nie potrafię odnieść do tego co pisze Dyzio. Nie rozumiem tego, po prostu. Ale mam inną informację, która się pojawiła po weekendzie. W czasie dyskusji prowadzonej na tym forum pojawiał się kilka razy temat budowy boiska/stadionu w miejscowości Chotów. Dla wielu (dla mnie też) pomysł kuriozalny-tak małej miejscowości, z tak małą szkołą fundować obiekt za tak wielkie pieniądze.Nowy obiekt, bo jedno boisko we wsi już jest.Wójt Kącki akceptował to w całej rozciągłości. Mało akceptował-wydał na to do tej pory około 200000zł.I oto ponoć nasz wójt zrobił w poprzednim tygodniu całkowity zwrot w tył.Już boiska nie chce. Zaproponował natomiast Radzie Sołeckiej sołectwa Chotów wykupienie tej działki (bo to właśnie w zarządzaniu RS jest ta działka) za pieniądze gminne. Zaproponował (uwaga,uwaga) 15,000zł. Ludzi trafił szlag.Zebrali się i zaczęli zbierać podpisy.Tylko w ok.10 gospodarstwach odmówili podpisania protestu.Z tego co słychać mieszkańcom Chotowa już nawet nie chodzi o to czy ten stadion powstanie (bo powiedzcie:po co?), ale o to, że zostali potraktowani przez wójta jak ubodzy krewni,którym się rzuci ochłapy i mają się cieszyć.Wściekli się, bo wiedzą,że ta działka musi mieć zdecydowanie większą wartość (jeśli się w nią już tyle zainwestowało).Smaczku całej sprawie dodaje jeszcze jedna rzecz.Ta działka tylko na chwilę miała zostać własnością gminy. Zaraz miała zostać sprzedana pod parking dla Tirów. Za ile?Tego wójt już nie określił.Komu? Nie wiadomo.Pisze to i szczerze powiem nie wierzę,że coś takiego nastąpiło.Jeżeli to się potwierdzi to nie wiem czy wójt będzie potrafił się wytłumaczyć z zainwestowanych w Chotowie tych 200000zł. Mam prośbę. Może ktoś wie coś więcej na ten temat i chciałby się tym podzielić. Bo jeszcze raz powiem-trudno w to wszystko uwierzyć. To coś z pogranicza farsy i jakiegoś pomieszania z poplątaniem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Eagle 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 46
Dołączył: 30 Sty 2007
Posty: 104
Piwa: 6/5
Skąd: Skomlin
Wysłany: 2014-10-27, 22:25   

RGM napisał/a:


W ramach złapania równowagi psychicznej proponuję recenzję panawójtowej ulotki dostępnej na stronie panawójtowego komitetu i zgłoszenie się do współpracy z profesorem Miodkiem.


Szanowny Panie radny, z ciętym jak brzytwa językiem, pomóż proszę złapać równowagę psychiczną i podeślij linka do komitetu wójta. Chętnie poczytam i porównam, a chyba kiepski ze mnie informatyk, bo co wpisuję w google "Komitet Wyborczy Tomasza Kąckiego", to zawsze wyskakuje strona Komitetu Pani Pauliny Kubowicz. Wy to macie speców! :mrgreen:
P.S. Kontakt z Miodkiem mam przez cały wieczór. Tytułu nie ma, ale też dobry. :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dyzio 
Przejeżdżał przez Wieluń
Dyzio


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 76
Piwa: 1/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-27, 22:32   

Wyborca1
"Nie potrafię odnieść do tego co pisze Dyzio. Nie rozumiem tego, po prostu."
To przeczytaj ze zrozumieniem swoje poprzednie posty ,
bo nie mam na tyle czasu żeby odpisywać pod twoim ,
a jeśli dalej nie zrozumiesz to poproś kogoś dorosłego .
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
grossus2 
Przejeżdżał przez Wieluń
grossus2


Dołączył: 13 Paź 2011
Posty: 57
Piwa: 2/5
Skąd: Ziemia Wieluńska
Wysłany: 2014-10-28, 00:05   

Przepraszam mafika, że "przykryłem" Twój post swoim, przez co nie dostrzegłem tak cennego stwierdzenia:
Inwestor zaplanował, ale grunty są niestety banku (kredycik) a nie P.Kubowicz i tu się zaczęła cała "jatka" o wiatraki . No proszę, ciekawe co jeszcze wypłynie na światło dzienne? RGM - jesteś tubą i narzędziem bezwolnym, który samodzielnie nie potrafi sklecić własnej wypowiedzi. Przecież [b]mafikwypowiedział się wyraźnie. Nie trzeba posiadać rozwiniętej opcji 'czytania ze zrozumieniem'. Teraz już wiadomo, czemu rozpętała się histeria wiatrakowa. Zadziałał syndrom "psa ogrodnika" - sam nie zeżre i drugiemu nie da.
Cyt. za wielun.naszemiasto: "Jestem ekonomistą i mam dobrą pracę w banku na stanowisku kierowniczym. .....Należę do konkretnych osób......Nie ukrywam, że sprawy gminy są mi bliskie i wiem, że gmina Mokrsko potrzebuje dobrego gospodarza - mówi Paulina Kubowicz
Czyż nie ma potrzeby pokazania swojego podwórka, a później zajmować się czyimiś truskawkami!!??? Ciekaw jestem tego kierowniczego stanowiska ....??? Z pewnością się objawi? A może to konieczność zajęcia tego fotela wójtowskiego, a nie to, że gmina potrzebuje dobrego gospodarza :roll: ???
Czytając inf. o Pani Paulinie Kubowicz (też mentor) czuję się tak, jakbym po raz drugi miał kupić odkurzacz za ponad 5 tys. Tak o sobie mówił sprzedawca tych odkurzaczy, czym skutecznie uśpił moją czujność (że o mojej żonie nie wspomnę)..... .
[/b]RGM ja w tym komornickim lesie nie słyszę dzwonów, bo zakłócają je janczary na czapce błazna, który z uporem rekonwalescenta z Kobierzyna lub jakiejś Warty powoduje odruch wymiotny wklejając w posty te inf. o tym zadłużeniu, krachu, RIO itd. 60% budżetu to dług. Ja też mam dług: 110% swojego budżetu. I co - nic. Wezmę kolejny kredyt, ale zastanawiam się: naradzę się sam z sobą czy skorzystam z usług ekonomisty z banku, który doradza klientom (z pewnością robiąc dobrze..... bankowi a nie klientowi) :lol: Zdrówka....



[/b]
_________________
"Pecunia non olet - per fas et nefas"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
RGM 
Dojeżdża PKSem
RGM2


Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 142
Piwa: 2/1
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-10-29, 07:07   

Straciłem nadzieję na jakakolwiek merytoryczną dyskusję oparta na liczbach i faktach. Jestem wprost zdołowany nędzą argumentacji przeciwnika – liczyłem na konkrety a nie bajki o jakichś kredytach, które stanęły na drodze wiatrakom w całej gminie.
Jeśli dyżurujący tutaj non stop partyzanci Pana Wójta nie wiedzą o co chodzi podaję przykład wykazu zadłużenia

Początek I kadencji 9 000
2006 – 15 000
2007 – 53 000
2008 – 53 000
2009 – 33 000
koniec I kadencji 381 000

Początek II kadencji 444 000 (różnica spowodowana prawdopodobnie czasem składania deklaracji)
2011 – 418 000
2012 – 611 000
2013 – 483 000
dwa miesiące przed końcem II kadencji – 600 000

Wszystkie dane znajdują się tutaj(niektóre nieco nieczytelne) i zostały zaokrąglone do pełnych tysięcy złotych
http://www.bip.mokrsko.ak...idg=4&x=138&y=2
Pozwoliłem zebrać wszystkie dane w załączonej tabelce.

Na marginesie
Panie Wójcie z całym szacunkiem dla Pańskiej osoby i sprawowanego przez Pana urzędu Wójta Gminy Mokrsko - wiedząc, że Pan śledzi ten temat - proszę niech Pan przyśle tutaj jakiegoś eksperta lub sam pisze bo te pachołki przynoszą Panu tylko coraz większy wstyd.

tabela.jpg
Plik ściągnięto 61 raz(y) 85,38 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MAR-COM 
Wieluniaczek


Pomógł: 29 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 1556
Piwa: 7/1
Skąd: EPJ
Wysłany: 2014-10-29, 07:17   

RGM a napisz tak z ciekawości dla porównania sytuację Pani Kubowicz , na pewno masz dostęp do takich danych bo my nie , bo jako kierownik banku posiada takową historię
_________________
"Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zamiast tego zmieniłem zamiar" (Kubuś Puchatek)

www.destylarka.com
Urządzenia do produkcji wody destylowanej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
RGM 
Dojeżdża PKSem
RGM2


Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 142
Piwa: 2/1
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-10-29, 07:23   

MAR-COM napisał/a:
RGM a napisz tak z ciekawości dla porównania sytuację Pani Kubowicz , na pewno masz dostęp do takich danych bo my nie , bo jako kierownik banku posiada takową historię


Przecież to ty bełkoczesz coś o kredytach pani Kubowicz, które to stanęły na drodze wspaniałej wizji zawiatraczenia gminy. Wyssałeś to z palca czy człowiek z lasu tak powiedział? On drugi w gminie po Panu Wójcie więc mylić się nie może?
Ja przynajmniej nie komentuję stanu finansów sympatycznego Pana Wójta czy wpływu ich na to czy tamto.
Wnioski zostawiam userom forum.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
grossus2 
Przejeżdżał przez Wieluń
grossus2


Dołączył: 13 Paź 2011
Posty: 57
Piwa: 2/5
Skąd: Ziemia Wieluńska
Wysłany: 2014-10-29, 07:45   

RGM - zastanów się, czy publikowanie danych zawartych w oświadczeniach majątkowych, które są ogólnodostępne od lat - możesz tak sobie publikować na forum. Widzę, że ciśnienie wzrasta...... :shock: Zdrówka.....
_________________
"Pecunia non olet - per fas et nefas"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
RGM 
Dojeżdża PKSem
RGM2


Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 142
Piwa: 2/1
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-10-29, 09:05   

grossus2 napisał/a:
RGM - zastanów się, czy publikowanie danych zawartych w oświadczeniach majątkowych, które są ogólnodostępne od lat - możesz tak sobie publikować na forum. Widzę, że ciśnienie wzrasta...... :shock: Zdrówka.....

To się zaplątałeś - ogólnodostępne dane można publikować bo już są opublikowane. Podałem skąd pochodzą więc w czym problem?
Czekam na źródło informacji o kredytach pani Kubowicz, którymi tak ochoczo tłumaczycie porażkę w bitwie pod wiatrakami.
Panie Wójcie litości - kogo Pan tu wysłałeś?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
grossus2 
Przejeżdżał przez Wieluń
grossus2


Dołączył: 13 Paź 2011
Posty: 57
Piwa: 2/5
Skąd: Ziemia Wieluńska
Wysłany: 2014-10-29, 13:31   

RGM - to nie chodzi o to, że pokazałeś dane ogólnodostępne, ale użyłeś ich po poddaniu analizie w celu pokazania kogoś w złym świetle. Forum - to nic innego jak gazeta i obowiązuje prawo prasowe. Przymierz się teraz do innych, bo inaczej Twoje wypociny są tendencyjne wyraźnie użyte w celu poniżenia tylko jednej osoby: T. Kąckiego :sad: Zdrówka....
_________________
"Pecunia non olet - per fas et nefas"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
RGM 
Dojeżdża PKSem
RGM2


Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 142
Piwa: 2/1
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-10-29, 14:05   

grossus2 napisał/a:
RGM - to nie chodzi o to, że pokazałeś dane ogólnodostępne, ale użyłeś ich po poddaniu analizie w celu pokazania kogoś w złym świetle. Forum - to nic innego jak gazeta i obowiązuje prawo prasowe. Przymierz się teraz do innych, bo inaczej Twoje wypociny są tendencyjne wyraźnie użyte w celu poniżenia tylko jednej osoby: T. Kąckiego :sad: Zdrówka....


Poniżasz sam siebie.
Pan Wójt jako osoba publiczna musi liczyć się z krytyką zamiast wysługiwać się leśną partyzantką w manipulowaniu co można a czego nie na forum. Zgłoś komu trzeba to mnie zbanują i po problemie.
Dane podałem, abyś z tym swoim drugim alter ego miał wzór jak wygląda rzetelna informacja o czyim zadłużeniu. Gdzie tam jakaś analiza?.. Oszczędziłem komentarzy podobnych do waszego plucia na konkurentkę jedynie słusznego kandydata, której to mityczne długi stanęły na drodze wiatrakom.
Głosowałem na Pana Wójta dwa razy poczynając od pierwszego przerąbanego starcia z poprzednikiem. Jak coraz większą liczbę mieszkańców gminy i mnie rozczarowały działania człowieka, który jeszcze w pierwszej kadencji robił dobre wrażenie. Błędy, które popełnił będą miały długofalowy wpływ na finanse gminy obojętnie czy się pożegna z fotelem czy nie.
I by była jasność: nie jestem szalonym donkiszotem co walczył z wiatrakami. Też coś tam miałem na tym zarobić ale szanuję wybór 80% głosujących a nie zmyślam jakieś wykręty, że zostali zmanipulowani przez jedną kobietę.
To jak działaliście, że nic nie dotarło do tych ludzi? Taka jest właśnie skuteczność obecnej władzy. Propaganda a wszystko co złe to nie my. Wybacz ale dodaje Cie do zbioru "ignoruj"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
grossus2 
Przejeżdżał przez Wieluń
grossus2


Dołączył: 13 Paź 2011
Posty: 57
Piwa: 2/5
Skąd: Ziemia Wieluńska
Wysłany: 2014-10-29, 17:04   

Uwypuklenie dochodów i zadłużenia Wójta ma na celu Jego zdyskredytowanie. Ale co to ma wspólnego z zadłużeniem Gminy? No w Twoim rozumowaniu może ma.
"co można a czego nie na forum. Zgłoś komu trzeba to mnie zbanują i po problemie.
- ja tego nie mogę zrobić :sad: :sad: To nie chodzi o banowanie, ale o coś innego. Trudno, tego nie zrozumiesz, bo zacietrzewienie spowodowało, że nie myślisz.......To delikatnie stwierdzam.. . Zdrówka....
_________________
"Pecunia non olet - per fas et nefas"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-29, 17:44   

grossus2 napisał/a:
Forum - to nic innego jak gazeta i obowiązuje prawo prasowe.

Mylisz się, już to przerabialiśmy w sądzie.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
grossus2 
Przejeżdżał przez Wieluń
grossus2


Dołączył: 13 Paź 2011
Posty: 57
Piwa: 2/5
Skąd: Ziemia Wieluńska
Wysłany: 2014-10-29, 17:48   

Ok! Miałem kiedyś problemy za takie podobne "wycieczki". Skoro można - to można. Pozdr.a
_________________
"Pecunia non olet - per fas et nefas"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW