R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Raz na rock'owo
Autor Wiadomość
Shymool 
Mieszka pod Wieluniem
carpet crawler



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 806
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-07, 12:47   

maaciej76, oczywiście teraz również bawiłem się przy Gotye :) Mam trzy jego płyty:
- Boardface z 2004;
- Like drawning blood z 2006
i ostatnia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
waldek 
Przejeżdżał przez Wieluń



Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 30 Lip 2011
Posty: 51
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-08, 11:33   

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Shymool 
Mieszka pod Wieluniem
carpet crawler



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 806
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-09, 00:13   

Dzięki WOŚP stałem się posiadaczem płyty naszego wieluńskiego weterana muzyki rockowej, zespołu Nowa Atlantyda - "oszukana bomba" :) Szkoda, że po raz pierwszy na słuchawkach :cry:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Marecki 
Dojeżdża PKSem


Dołączył: 29 Gru 2011
Posty: 114
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-09, 18:23   

Dlaczego ja tej płyty jeszcze nawet na oczy nie widziałem? :shock: Shymool, da rade wrzucić tutaj jakiś kawałek do posłuchania? :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
waldek 
Przejeżdżał przez Wieluń



Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 30 Lip 2011
Posty: 51
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-10, 18:04   

No jakby dało radę wrzucić jakiś kawałek to fajnie :wink:

A tak jeszcze od siebie może coś dowalę. Taki ciekawy, niemiecki zespół ostatnio mi się spodobał:

Twenty Sixty Six and Then - Autumn

Myślę, że podpadnie pod gusta tych, co lubią starego progresywnego rock'a.

I jeszcze coś z Australii:

Blackfeather - Seasons of Change
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
waldek 
Przejeżdżał przez Wieluń



Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 30 Lip 2011
Posty: 51
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-12, 19:40   

Coś tu cicho znowu :P WOŚP się skończyło?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-17, 15:26   

Takie połączenie starego (styl tego zespołu) z nowym (czasy w których grają). Chyba już kiedyś wrzucałem, ale warto jeszcze raz.



A. I proszę o definicję terminu "rock" bo nie wiem co tu mogę wrzucać a co nie :wink:
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
waldek 
Przejeżdżał przez Wieluń



Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 30 Lip 2011
Posty: 51
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-17, 15:50   

Świetna kapela ze Szwecji! Mało jest współczesnych zespołów, które lubię, a ten jest jednym z nich :) Najbardziej mi się podoba kawałek otwierający ich najnowszy album. Jest wypas.



A skoro już jesteśmy przy współczesnych kapelach grających w starym stylu, to myślę, że warto wspomnieć o Wolfmother. Zespół głównie znany z ich hiciora "Woman", ale grają niesamowicie i wydaje mi się, że każdy fan starego rock'a powinien znać choć kilka kawałków Wolfmother



Jeszcze może świeży zespół z Peru



yabos, ja myślę, że możesz wrzucać wszystko, co uważasz za rock'a :P ale pewien nie jestem :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Shymool 
Mieszka pod Wieluniem
carpet crawler



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 806
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-17, 19:39   

Mały remanent bo trochę się zapuściłem w temacie:
- chcąc prezentować utwory z płyty Nowej Atlantydy musiałbym mieć na to zgodę zespołu. Warto jednak kupić ich płyty i wspomóc lokalną grupę.
- yabos, nie pytaj co można wstawić, nigdy nie miałeś z tym problemu i wszystko było dobre. Sporo się od Ciebie nauczyłem, choć nie wszystko lubię, ale trudno mi zmienić pewne przyzwyczajenia :)
- Panowie :!: z tym Graveyard'em to mnie zastrzeliliście. Jakieś dwa lata temu zasłuchiwałem się w ich płycie, a potem o nich zapomniałem :cry: Tej z poprzedniego roku nie znałem ale już zamówiłem u znajomej z Göteborg'a. No i wróciła stara :grin:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Shymool 
Mieszka pod Wieluniem
carpet crawler



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 806
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-17, 22:29   

Czeszę w starociach. Grupa z Long Island z Leslie Westem i Felixem Pappalardim na basie. Miałem kilka analogów, teraz tylko SiDi ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
waldek 
Przejeżdżał przez Wieluń



Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 30 Lip 2011
Posty: 51
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-17, 23:32   

Ostatnio dostałem najnowszy numer Gitarzysty, w którym jest wywiad z Lesilie West'em. Jeszcze nie zdążyłem przeczytać :P

W tym Mississippi Queen czuję nieco blues'a to i od siebie dam coś bluesowego :) Już nie pamiętam za dobrze co tu wrzucałem, ale tego chyba jeszcze nie było. Jeden z moich ulubionych gitarzystów i kawałek z jego chyba najbardziej udanego albumu.

Pappo's Blues - Siempre es lo mismo, nena

Posłuchajcie tylko tej solówki :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Shymool 
Mieszka pod Wieluniem
carpet crawler



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 806
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-18, 00:26   

Bardziej znane ale zagram to na dobranoc ;) :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
waldek 
Przejeżdżał przez Wieluń



Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 30 Lip 2011
Posty: 51
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-18, 11:08   

Chicago akurat nie znałem :P Mogę nie znać wielu tych bardziej znanych, bo swoją przygodę z tym typem rock'a zacząłem stosunkowo niedawno. Ktoś mi polecił śledzenie The Day After Sabbath, ale doszedłem do wniosku, że wolę odkrywać wszystko na właśną rękę, dzięki czemu być może poznam zespoły, których nie ma na wyżej wspomnianym blogu.

A z tych bardziej znanych:

Też niedawno odkryłem :P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-18, 14:31   

A ja mam pytanie. Był taki zespół w klimatach które wrzucacie, czyli na pełnym hipisie :wink: A tak na serio to starszawy rock w klimatach przypominający mi "Good times, bad times" Led Zeppelin. Miałem ich jedną płytę i teraz sobie za cholerę nazwy nie mogę przypomnieć. Wiem tylko, że był tam na 90% kawałem p.t. "Shotgun". I jeszcze taka ballada, cośtamcośtam morning, z takim powolnym śpiewaniem :wink: Nawet bym oba mógł zanucić, ale nazwy sobie nie mogę za nic przypomnieć.

A tylko takich staroci słuchacie czy też czegoś nowszego? Ja ostatnio zawiesiłem się na tych 2 kawałkach:


i z większym przytupem


I to obydwa zespoły z polski, chociaż śpiewają po szekspirowsku. A coś ciekawego z lat hipisów z Polski polecicie? Bo chyba mało co znam... W sumie to wątpię żeby coś z tego czego nie znam mi się spodobało, ale i tak jestem ciekaw :)
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
waldek 
Przejeżdżał przez Wieluń



Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 30 Lip 2011
Posty: 51
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-18, 14:41   

Hmm... Shotgun, Morning... jedyne co mi przychodzi na myśl to zespół Night Sun i ich album Mournin' (nie to samo co Morning, ale podobnie brzmi). Jest tam kawałek Plastic Shotgun ale to raczej nie to :P Ale dla pewności zobacz:

Pewnie Shymool będzie wiedział :)

Polskiego starego rock'a nie znam za dobrze, ale warte polecenia jest na pewno Breakout. Najbardziej podoba mi się ich album Blues, czyli album, na którym nie śpiewa Kubasińska. Jakoś nie lubię jej wokalu, chociaż na pierwszej płytce Breakout jest kilka świetnych kawałków z Mirą na wokalu.

A i jeszcze te zespoły które wrzuciłeś... The Black Tapes dobre, podoba mi się. I to z Polski jest? Ten drugi mniej mi przypadł do gustu, ale też spoko :)
Nowych zespołów za bardzo nie słucham, lubię odkrywać to, co stare. Ale jak jakiś świeży zespół usłyszę i mi się spodoba to na pewno obczaję :P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW