R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Stefan
2009-09-24, 20:58
Strefa płatnego parkowania
Autor Wiadomość
Monika 
Dojeżdża PKSem


Pomogła: 9 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 15 Mar 2007
Posty: 239
Piwa: 1/5
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-12-16, 19:19   

Mam ogromną prośbę. Dzisiaj dostałam mandat za parkowanie. Wiem że nie przekroczyłam 10 min. bo byłam tylko chwilę na poczcie, ale stało się. Jak wróciłam miałam już mandat za wycieraczką. Nie znałam dotąd zasad płatnego parkowania w Wieluniu, może nie tyle zasad, co możliwości anulowania mandatu. Gdybym wiedziała, że mogę jeszcze kupić bilet parkingowy to pewnie bym to zrobiła, a tak to klops. Mam więc prośbę, gdyby miał ktoś bilet parkingowy kupiony między godziną 16.20 a 16.45 z dnia 16.12.2010r. byłabym wdzięczna za pomoc. Oczywiście zapłacę za niego :) Aha, jeszcze jedno, gdzie mieści się to biuro, w którym można anulować mandaty?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-12-16, 19:35   

Monika napisał/a:
Aha, jeszcze jedno, gdzie mieści się to biuro, w którym można anulować mandaty?


Przy ulicy Palestranckiej. :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Monika 
Dojeżdża PKSem


Pomogła: 9 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 15 Mar 2007
Posty: 239
Piwa: 1/5
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-12-17, 13:27   

Pomoże ktoś?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mały_Żuczek 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 27
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-01-07, 12:00   

Ostatnio wrzucając 1zł do parkometru zauważyłem naklejkę informującą o możliwości płacenia sms-em. Czy ktoś wie , jak to działa w naszym mieście ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
OgioN 
Mieszka pod Wieluniem



Pomógł: 16 razy
Wiek: 48
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 796
Piwa: 2/7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-01-07, 12:23   

http://www.tvk.wsm.wielun...d=2219&Itemid=1
więcej info na ten temat, lub strona:
http://www.mobilet.pl
lecz Wielunia tam nie znalazłem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ryba 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 427
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2011-01-07, 16:32   

http://wielun.naszemiasto...fonie,id,t.html
_________________
Conversations don't get any better as you get older
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-01-12, 16:22   

Dziś, po wysłaniu zapytania w sprawie możliwości opłacenia parkingu przez telefon, otrzymałem następującą odpowiedź z serwisu mobilet.pl:

mobilet.pl napisał/a:
Szanowny Panie,

Niestety, w chwili obecnej jeszcze nie.
Pełna lista miast gdzie usługa jest dostępna znajduje się na naszej stronie: http://www.mobilet.pl/home.htm


W razie dalszych pytań lub trudności, jesteśmy do dyspozycji.

Pozdrawiamy,
Zespół moBILET
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-01-18, 22:25   

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-11-01, 20:55   Parkomat wyda resztę?

Cytat:
Są szanse na to, że od nowego roku parkomaty w Wieluniu będą wydawać resztę. Z takim wnioskiem wyszedł podczas ostatniej sesji radny miejski Sławomir Kaftan. - Obecnie parkomaty nie wydają reszty, więc trzeba wykupić bilet za taką monetę, jaką ma się akurat w portfelu. W tej chwili to jest bolączką wszystkich kierowców - wyjaśnia Sławomir Kaftan. - A ponieważ niebawem będzie przygotowywany nowy przetarg, można to zmienić.

Kierowcy parkujący auta w centrum Wielunia, które obejmuje strefa płatnego parkowania, mają nadzieję, że zmiany wejdą w życie jak najszybciej.
- Bardzo często zdarza się, że z drobnych pieniędzy mamy w portfelu akurat 5 zł. Po zaparkowaniu musimy biegać po okolicznych sklepach, by je rozmienić. Inaczej godzina postoju kosztowałaby mnie zamiast złotówki właśnie 5 zł. Moment rozmieniania pieniędzy jest jednak niebezpieczny, bo w tym czasie panie odpowiedzialne za sprawdzanie biletów parkingowych, mogą zrobić nam zdjęcie. Więc skoro stawiamy już na tak nowoczesne rozwiązania, jak parkomaty, niech wydają resztę - uważają kierowcy.

Źródło
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Nevermind 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 957
Piwa: 1/1
Skąd: NL
Wysłany: 2011-11-01, 22:23   

Sluchajac w video tego jakby miala wygladac platnosc przez sms za bilet parkingowy sadze, ze to nie przejdzie. Za trudne - lepiej biegac po sklepach albo przesiasc sie na rower :P
_________________
Worldwide Trance Community..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-11-02, 08:41   

Nevermind, od początku wprowadzenia możliwości płacenia przez telefon korzystam z tego - i nie jest tak źle - dla mnie znacznie lepsze niż pamiętanie o tym żeby mieć za każdym razem 1zł w portfelu.

Przeszkadza mi jedynie to, że 1zł to minimalna opłata - właściwie nie widzę powodów dla których nie możan byłoby wprowadzić po prostu dowolnej opłaty - np zapłacić 20gr za 12 min - w wielu przypadkach to w zupełności wystarczyłoby np na załatwienie sprawy w sklepie czy banku.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-03-08, 18:50   

Korzysta ktoś jeszcze z tego moBiletu w Wieluniu? Jak tak to jakie wrażenia?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Rybak 
Przyjeżdża na zakupy
ornitolog


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 449
Piwa: 12/1
Skąd: z samiutkiego piekła
Wysłany: 2012-03-08, 19:12   

Ja korzystam i bardzo sobie chwalę.
Przede wszystkim nie muszę szukać parkometrów.
Dokonuję płatności, a potem jeżdżę po mieście, parkuję i tylko
trzeba pamiętać żeby się zmieścić w godzinie :) .

Jest jeszcze jeden plus.
Zdarzyło mi się wyskoczyć na chwile do sklepu.
Tam oczywiści była kolejka, na szczęście przez okno zauważyłem, że
idzie "pani w niebieskiej kurtce" - szybciutko po komóreczkę do kieszeni,
pyk, myk i postój zapłacony, miejsce w kolejce nie stracone. :grin:
_________________
Nadchodzi ten dzień.........
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
frinty1 
Słyszał o Wieluniu


Dołączyła: 08 Mar 2012
Posty: 1
Skąd: z nienacka
Wysłany: 2012-03-08, 20:27   

Cytat:
Czy niepełnosprawni mogą parkować bezpłatnie w centrum Wielunia, gdzie chcą? Czy tylko na tzw. kopertach?

Zdaniem rzecznika praw obywatelskich, uchwała Rady Miejskiej nie wprowadza żadnych ograniczeń i dlatego kontrolerzy niesłusznie wlepiają 50-złotowe kary niepełnosprawnym za niewykupienie biletu parkingowego. W ratuszu nie zgadzają się ze stanowiskiem RPO. Sprawą zajmie się komisja rewizyjna.

Rzecznika Praw Obywatelskich zaalarmował niepełnosprawny (nazwisko znane redakcji) ukarany za postój w centrum bez uiszczenia opłaty parkingowej. "Nie ulega wątpliwości, że przyznane zmotoryzowanym inwalidom uprawnienie do zerowej stawki (...) obejmuje parkowanie na wszystkich miejscach postojowych położonych na terenie wieluńskiej strefy płatnego parkowania" - podsumowuje swoje stanowisko Zespół Prawa Administracyjnego i Gospodarczego działającego przy RPO. Pismo trafiło w lutym do przewodniczącego Rady Miasta Piotra Radowskiego. Jest w nim prośba o zbadanie legalności obciążenia opłatą dodatkową mieszkańca, który się poskarżył. Szef rady zlecił to komisji rewizyjnej.

Jeśli radni z tej komisji podzielą racje RPO i uznają, że kara została nałożona niezgodnie z prawem, gmina będzie miała spory problem.



Stworzy się bowiem precedens, który zapewne zachęci inne osoby do roszczeń z tytułu nieuzasadnionych mandatów.

Gdy wprowadzano opłaty za parkingi w centrum Wielunia, intencją władz było, aby inwalidzi legitymujący się kartą parkingową wydawaną przez starostwo, mogli bezpłatnie parkować tylko na miejscach oznaczonych znakami P-24 i P-20, czyli na tzw. kopertach. Obecnie takich miejsc jest w strefie 11. Zdaniem RPO, zapis w uchwale jest jednak zbyt ogólny, a nakładając 50 zł opłaty dodatkowej, biuro strefy dokonuje "nieuprawnionej nadinterpretacji przepisów prawa miejscowego".

Innego zdania są władze miasta, które stoją na stanowisku, że zapisy są wystarczająco precyzyjne. Ratusz powołuje się na interpretację Pełnomocnika Rządu Ds. Osób Niepełnosprawnych, że karta parkingowa uprawnia niepełnosprawnych do parkowania na miejscach specjalnie wydzielonych dla tych osób.

- Nie jest więc prawdą, że karta ta daje możliwość bezpłatnego parkowania na terenie całej strefy - mówi Magdalena Kopańska, rzecznik Urzędu Miejskiego w Wieluniu.

Rzecznik Praw Obywatelskich jako przykład właściwego rozwiązania prawnego podaje m.in. uchwałę Rady Miasta Warszawy. Ta sama uchwała jest jednak dla władz Wielunia dowodem na to, że Karta Parkingowa nie uprawnia do darmowych postojów w każdym miejscu.

- Warszawscy radni zdecydowali bowiem o wprowadzeniu dodatkowej karty N+, która zwalnia z opłat na terenie całej strefy, a nie tylko w miejscach wyznaczonych - dodaje Magdalena Kopańska.


źródło: http://wielun.naszemiasto.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2012-06-04, 11:31   

Kończy się okres ochronny w strefie płatnego parkowania

W połowie tego miesiąca wejdą w życie zmiany w strefie płatnego parkowania w Wieluniu

Uchwała została przegłosowana pod koniec kwietnia, ale dopiero w ostatni czwartek została ogłoszona w dzienniku urzędowym województwa. To oznacza, że zmiany wejdą w życie 14 czerwca.

Radni zdecydowali o włączeniu do strefy ul. Reformackiej, skróceniu czasu na kupienie biletu z 10 do 5 minut oraz wprowadzeniu stawki za 30 minut postoju w wysokości 50 groszy.

- Odpowiednie informacje znajdą się na parkomatach. Zamieścimy też komunikat na naszej stronie internetowej oraz poprosimy media o jego rozpropagowanie - zapowiada Magdalena Kopańska, doradca burmistrza ds. promocji.

Przy ulicy Reformackiej pojawi się parkomat oraz znak informujący o płatnym parkingu.
Info: Dziennik Łódzki
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW