R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Święto Bursztynu z walkami gladiatorów
Autor Wiadomość
veer 
Przejeżdżał przez Wieluń



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 85
Piwa: 10/8
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-08-10, 12:29   

Mrówek napisał/a:
W 2011 roku tylko muzeum w Wieluniu zwiedziły 254 grupy, w tym 100 grup spoza powiatu wieluńskiego. W 2012 roku odwiedziło grupowo 8200 osób z różnych powiatów.

Muzeum to osobny temat. Co innego warto w Wieluniu zwiedzić (poza tradycyjnie już kościołami jeśli mają jakieś dzieła sztuki)? Poza tym, czy te wymienione grupy turystów były tu wyłącznie dla Wielunia (przyjechały np. z Lubelskiego, zwiedziły miasto, muzeum i wróciły do domu) czy były przejazdem? Zazwyczaj będąc na wycieczce odwiedza się mijane muzea itp. obiekty. A może przyjechały specjalnie dla trasy naszego Szlaku Bursztynowego? Jestem przekonany, że nie. Statystyki nie podają szczegółów i można je dowolnie wykorzystywać. Jesteś, jeśli się nie mylę, osobą związaną z władzami miasta więc bronisz sensowności organizowania Święta Bursztynu. Dla mnie to taki sam bezsens jak zorganizowanie np. imprezy Dzień Rybaka w Zakopanem. Nie przekonałeś mnie. Każdy ma prawo do krytycznego spojrzenia i odmiennej (czasem nawet mniejszościowej) oceny.
_________________
Optymista wierzy, że żyjemy w najlepszym ze światów, pesymista obawia się, że może to być prawdą.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-08-10, 13:21   

Cytat:
Jesteś, jeśli się nie mylę, osobą związaną z władzami miasta więc bronisz sensowności organizowania Święta Bursztynu.
Mylisz się.
Cytat:
Każdy ma prawo do krytycznego spojrzenia i odmiennej (czasem nawet mniejszościowej) oceny.
Nie musisz atakować. Mrówek udzielił zwięzłej i konkretnej odpowiedzi.
A tak nawiasem:

Europejskie Święto Bursztynu - dzień 1
Plac Legionów, ul. Sadowa - 10 sierpnia 2013

Europejskie Święto Bursztynu - dzień 2
ul. Sadowa - 11 sierpnia 2013
Ostatnio zmieniony przez kitor 2013-08-11, 14:31, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2013-08-10, 13:28   

veer napisał/a:
Poza tym, czy te wymienione grupy turystów były tu wyłącznie dla Wielunia (przyjechały np. z Lubelskiego, zwiedziły miasto, muzeum i wróciły do domu) czy były przejazdem?

Jedna była przy okazji pobytu w okolicy, druga zwiedzała Wieluń i okolice a trzecia przejazdem.

veer napisał/a:
Jesteś, jeśli się nie mylę, osobą związaną z władzami miasta więc bronisz sensowności organizowania Święta Bursztynu.

Nie jestem związany z władzami miasta, nie pracuje w UM i Starostwie. Jedynie otrzymuje informacje z ratusza na forumowego maila, które są zamieszczane na forum. Bronie bo mi się ta impreza podoba w przeciwieństwie od Ciebie i jedynie to wynika z różnicy zdań na ten temat.

veer napisał/a:
Dla mnie to taki sam bezsens jak zorganizowanie np. imprezy Dzień Rybaka w Zakopanem.

A jaki jest sens organizować festyn na wiosce albo koncert na łące w Raczynie? Taki sam jak organizowanie dnia rybaka czy święta bursztynu, tylko te ostatnie mają jeszcze jakiś motyw edukacyjny i promocyjny poza rozrywkowym.

veer napisał/a:
Nie przekonałeś mnie.

Cieszę się bo każdy musi mieć własne zdanie i nie zamierzałem go zmieniać a jedynie uświadomić.

Proszę o powrót do tematu i dokończenie dyskusji poza forum
Moderator
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
KubaWinter 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 34
Dołączył: 24 Lip 2006
Posty: 285
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-08-10, 16:58   

Na początku chciałem zaznaczyć, że nie oceniam ekonomicznie Święta Bursztynu, bo brakuje mi do tego danych. A krytykowanie dla sportu, mnie nie interesuje. Gdyby ktoś mnie zapytał na szybko, czy mi się podoba, odpowiedziałbym, że tak. Disco polo i tandeta jeszcze nie zniknęły, ale jest jakiś postęp i część edukacyjna ;)

Mrówek napisał/a:
Jakie są z turystów korzyści? Przede wszystkim noclegi, gastronomia i spożywka - to co każdy z nas potrzebuje w obcym miejscu.


To przecież oczywiste korzyści. Pytanie tylko, czy tych turystów jest na tyle dużo i czy zostają na tyle długo, żeby byli w stanie przeważyć bilans święta bursztynu ku wartościom dodatnim. Jeżeli nie posiadasz takich danych, a tym gorzej jeśli nikt ich nie zbiera i analizuje, to nie możesz wysnuwać wniosków, że Wieluń na tym zarabia. Brak również informacji, czy wspomniany "wzrost" jest istotny statystycznie. Wydaję mi się również, że nie ma podstaw aby sądzić, że to właśnie ta inicjatywa ściągnęła tu turystów.

Bez konkretnych danych dyskusja na temat zasadności tego wydarzenia jest pozbawiona sensu. Przysłówki "więcej", "mniej" mało kogo przekonują, no i są tak naprawdę bez znaczenia, jeśli nie znamy wartości, na podstawie których tak stwierdzono.
_________________
Kolarstwo to nie jest gra. Kolarstwo to jest sport. Twardy, ciężki, który wymaga wiele wyrzeczeń. Można grać w piłke, tenisa lub hokeja. Ale nie można grać w kolarstwo.
Jean de Gribaldy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-08-10, 22:17   

veer, jak to mówią: chleba i igrzysk.
Chleba w Wieluniu nie ma ale za to mamy igrzyska...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Vosiak 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 282
Piwa: 6/5
Skąd: Okolice
Wysłany: 2013-08-11, 15:06   

Może się mylę, ale mam wrażenie że te dni Wielunia i różne promocje m.in. nad morzem, to rozrywka dla burmistrza i otaczających go urzędników w głównej mierze.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Nevermind 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 957
Piwa: 1/1
Skąd: NL
Wysłany: 2013-08-11, 16:33   

Szopka, i tyle na ten temat. Bylem 5minut i tak szybko jak sie pojawilem wyszedlem. Najlepszy "bialy rydwan".
_________________
Worldwide Trance Community..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2013-08-11, 20:05   

Chwilowo tylko słynna kamera, która została potrącona przez pędzący rydwan. Cena tego sprzętu jest dosyć ciekawa. Za jakiś czas zostanie uaktualniona galeria zdjęć z dzisiaj.

kamera.jpg
Plik ściągnięto 90 raz(y) 106,07 KB

_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-08-11, 21:40   

Byłem wczoraj i dzisiaj. Moja opinia poniżej.

Impreza jako taka specjalnie mnie nie zaciekawiła. Byłem raczej ze względu na dziecko i atrakcje, które znajdowały się bliżej bloków niż same święto bursztynu. Mam wrażenie, że wczoraj i dzisiaj było praktycznie to samo - wyścigi róznej maści rydwanów i pojedynki gladiatorów. Jak dla mnie nic ciekawego, ale może kogoś to pasjonuje. Sam prowadzący imprezę bardzo profesjonalny, ale irytująco przeciąąągaaał swoje komentarze - nadawał się raczej do komentowania maratonu albo szachów (chociaż może to lekka złośliwość).

Jeśli rzeczywiście co roku jest to samo, to dla miejscowych formuła bardzo szybko się wyczerpała. Natomiast być może dla przyjezdnych jest to ciekawe - tylko pytanie jak wielu ich tu przyjeżdża i co miasto i mieszkańcy mają z tego. Wg mnie niewiele - na święto bursztynu przyjeżdza się na jeden dzień, więc hotele na tym nie zarobią. Gastronomia owszem, ale na samej imprezie jest głównie gastronomia spoza naszego regionu, więc de facto dla mieszkańców zysk chyba niewielki.

Z drugiej strony - jaki jest koszt imprezy? Bo jeśli koszty są pokrywane z funduszy unijnych, a miasto finansuje jakąś symboliczną część, to może warto. Bo jak ta kasa nie pójdzie na tą imprezę, to pójdzie właśnie na jakieś Dni Rybaka w Zakopanem albo Święto Górnika na Helu :D (niestety taka jest pokrętna logika wydatkowania i marnowania sporej części funduszy unijnych).

Natomiast sama idea święta bursztynu w Wieluniu i jej historyczne umocowanie również i mnie wydaje się mocno naciągane - chociaż ekspertem w tym temacie nie jestem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
pawel10045 
Dojeżdża PKSem


Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 154
Piwa: 5/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-08-11, 22:26   

Byłem dzisiaj.
Moja opinia jako prostego Wieluniaka.
Któryś rok z kolei to samo i z każdym rokiem coraz gorzej organizacyjnie i atrakcyjnie:-/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-08-11, 23:15   

red napisał/a:
Sam prowadzący imprezę bardzo profesjonalny, ale irytująco przeciąąągaaał swoje komentarze - nadawał się raczej do komentowania maratonu albo szachów (chociaż może to lekka złośliwość).


red, uważam tak samo, prowadzącego powinni wymienić, był bardzo irytujący.
Byłam i wczoraj i dziś i właściwie było to samo.
Moja siostrzenica za to świetnie się bawiła na atrakcjach dla dzieci :D
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
KubaWinter 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 34
Dołączył: 24 Lip 2006
Posty: 285
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-08-11, 23:33   

Nie byłem na Święcei Bursztynu, więc nie będę oceniał. Chciałbym jednak zwrócić uwagę na brak kultury wśród części ludzi uczestniczących w tej imprezie. Niestety, kilka burd (w tym przystanek zniszczony po raz kolejny!) na Starych Sadach, świadczą o tym, że nie wszyscy powinni mieć dostęp do alkoholu. Szkoda, że zabrakło Policji (jak zawsze w tym rejonie).
_________________
Kolarstwo to nie jest gra. Kolarstwo to jest sport. Twardy, ciężki, który wymaga wiele wyrzeczeń. Można grać w piłke, tenisa lub hokeja. Ale nie można grać w kolarstwo.
Jean de Gribaldy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-08-11, 23:54   

Ehhh przy tylu luda zawsze znajdzie sie jakis wesołek. Nie dramatyzujmy :)
a jakie jeszcze burdy były??
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dislike 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 25 Mar 2012
Posty: 329
Piwa: 19/2
Skąd: hamburg
Wysłany: 2013-08-12, 08:53   

Ten narrator / MC to katastrofa... oddaliłem się z jego powodu, nie dało się słuchać. Najciekawszy dla mnie był fajerszoł w sobotę, dla dzieciaków zjeżdzalnie, autodrom i wóz strażacki OSP Małowice.

A ta popsuta kamerka... oj mam nadzieje, że ubezpieczona bo jak nie to budżet na organizacje się podwoi ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW