R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: red
2014-11-16, 22:51
Gmina Mokrsko na krawędzi bankructwa
Autor Wiadomość
RGM 
Dojeżdża PKSem
RGM2


Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 142
Piwa: 2/1
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-10-07, 21:49   

Symbolem rozmachu jaki charakteryzuje inwestycje Pana Wójta można spokojnie uznać budowę nowego boiska w Chotowie.
W wiosce z kilkudziesięcioma domami, trzydziestoma dziećmi w szkole podstawowej i klubem sportowym w faktycznej likwidacji rozpoczyna się budowa obiektu sportowego, którego kosztorys określono na 1,9 miliona złotych. Rozkopany plac ze zwałowiskiem ziemi kosztował do tej chwili 200 tysięcy na co złożyło się m.in. wykupienie dwóch zrujnowanych budynków (po 50-60 tys) oraz wykonanie drenażu terenu za 60 tysięcy złotych.
Czy nie ma innych pilniejszych potrzeb w Chotowie? Niedawno dowiedzieli się w tej miejscowości, że z powodu braku środków w budżecie gminy zostali podobnie jak Ożarów na lata wyłączeni z planu kanalizacji mimo wcześniej zebranych wpłat.
Lokalne ambicje pozwolą i tym razem ludziom z Chotowa uwierzyć, że będą w zamian igrzyska. Co prawda jeszcze nie wiadomo kiedy skoro źródeł finansowania dalszej części budowy dokładnie nie określono poza enigmatycznymi "środkami z nowej perspektywy unijnej".
Ostatnio zmieniony przez RGM 2014-10-07, 21:55, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-07, 21:52   

oj nieładnie.
jeśli tak lubisz szpiclować to szef ma z Ciebie duży pożytek :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
RGM 
Dojeżdża PKSem
RGM2


Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 142
Piwa: 2/1
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-10-08, 21:31   

Na skutek złożenia zawiadomienie przez RIO do Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych toczy się postępowanie dyscyplinarne z art.17 ust. 1c ustawy o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych (Dz.U. 2013) oraz art.18 pkt 2 w/w ustawy. Wobec kogo nietrudno się domyslić.
W piśmie 6210/39/2014 z 1 października 2014 RIO w Łodzi znajduje się jeszcze jedna ciekawa informacja. Oprócz potwierdzenia, że za 2012 rok nie wykazano zobowiązań, które spowodowałyby przekroczenie progu 60% zadłużenia gminy zaniżono także kwotę spłat kredytów i pożyczek o prawie 800 tys zł - te przekroczyły dopuszczalne 15%. Wskaźniki te wynosiły w rzeczywistości odpowiednio 61,01% i 15,08%.
Balansowanie na krawędzi dalej trwa. Banki zarabiają a społeczeństwo gminy cieszy się z kolejnej obietnicy Pana Wójta, który trwa na stanowisku dzięki kreatywnej księgowości i niemrawości organów nadzoru.
Może taka kontrola powinna częściej zaglądać do gminy, która trzeci rok przoduje w rankingu zadłużenia. Choćby po to by przekonać się, że żonglerka liczbami nie trwa dalej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
RGM 
Dojeżdża PKSem
RGM2


Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 142
Piwa: 2/1
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-10-09, 22:01   

Sprawa remontu budynku szkoły w Mokrsku pokazuje jakie skutki spowodowało maksymalne zadłużenie gminy. Od początku rządów Pana Wójta wiadomo o problemach z dachem nad gimnazjum a teraz już dosłownie sypie się pokrycie nad stara częścią szkoły. Projekt remontu istnieje od 4 lat - obecnie potrzeba prawie 3 milionów złotych. Gdyby budżet gminy nie tkwił w od trzech lat pod ścianą zadłużenia byłby margines finansowego bezpieczeństwa oraz większa szansa na tę inwestycję. A tak mamy kolejne obietnice zapisane w budżecie skoro województwo dołoży maksymalnie 30%. Nawiasem mówiąc same koszty tylko kilku kredytów wziętych w ostatnich latach teraz starczyłyby na remont szkoły.
Widać jak na dłoni brak jakiejkolwiek wizji czy planu który umożliwiłby wolniej ale bezpieczniej i taniej zrealizować najważniejsze w gminie sprawy.
Cały czas Pan Wójt mówi się, że wszystko się zmieni jak zakończona zostanie kanalizacja. A jeśli - oczywiście czysto teoretycznie - z jakichś powodów zwrot 3 milionów nie nastąpi albo znacznie się opóźni? Co wtedy panie Wójcie? Co wtedy?...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wincentyKa 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 10 Paź 2014
Posty: 8
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-10-10, 01:40   

Dzień dobry, jako mieszkaniec gminy Mokrsko, dostając bardzo ciekawe ulotki od pewnego czasu, które są naprawdę fajną lekturą przed snem, postanowiłem się zarejestrować i oczywiście wtrącić swoje 3 grosze, już taka ma natura.
RGM Dziwi mnie podwójna moralność waszych ludzi. Wasze założenia zakładają, że trzeba wstrzymać pewne inwestycje, rozliczyć, przeanalizować, uderzyć się w pierś, a kto z was grzmiał, że nie będzie remontu Szkoły w Mokrsku, czemu taka inwestycja jest przesunięta w realizacji?! Rozdwojenie jaźni? Pewnie tak bo teraz znowu piszesz, że to źle że ta inwestycja nie jest robiona, ale to przez zadłużenie gminy. To w końcu jak? Rozliczamy inwestycje, czy inwestujemy na całego bo się pogubiłem?
Ciekawi mnie skąd wy bierzecie informacje o niektórych karach -tu 60 tysiaków tu 100... przyznam się, że zaniepokoiło mnie to, bo czym innym jest finansowanie inwestycji, wydatki bieżące etc., a czym innym popełnianie błędów skutkujące płaceniem kar. Zasięgnąłem wiec informacji u źródła, co też zostało potwierdzone ostatnio w odpowiedziach, do których ktoś tutaj wrzucił link i co się okazało? Gmina takich kar nie zapłaciła... jak mówił klasyk Kłamstwo, kłamstwo, kłamstwo
RGM ty to jednak jesteś, ty powinieneś zostać reżyserem i filmy kręcić, takie masz świetne wizje i pomysły. A może już to robisz?

RGM bardzo ciekawie pisałeś o temacie "sztandarowej" inwestycji, czyli kanalizacji. To ponownie mnie zaciekawiło, ponieważ sam jej jeszcze nie mam. I zacząłem czytać (ha bo umiem) ale i tak zapytałem "moich" radnych, jak to w końcu jest i co się dowiaduję? To i owszem aglomerację zmniejszono do obszaru Mokrska i Krzyworzeki, żeby nie płacić kar z jakiegoś tam programu. Ale co się okazuje? Przedmiotowa aglomeracja jest potrzebna TYLKO I WYŁĄCZNIE przy staraniu się o środki z jednego konkretnego programu - Regionalnego Programu Operacyjnego. Jako, że moje detektywistyczne alter ego nie zostało zaspokojone, węszyłem dalej i co się okazało? ostatnia "sztandarowa" kanalizacja za ponad 5 milionów była współfinansowana z innych programów o sympatycznych skrótach PROW i WFOŚiGW. Tam takiego dokumentu nie trzeba, tam można się starać o budowę kanalizacji na innych obszarach, nieobjętych aglomeracją. A tak poza tym to jak zmieniono raz aglomerację, to można chyba ponownie? Tak więc drogi RGM albo słabo słuchałeś na sesji, albo "twoi" radni słabo słuchali na sesji lub nie chcieli słuchać... Nie wiem co gorsze?

Jeżeli chodzi o drogę na Mątewki, z całego serca życzę zarówno mieszkańcom Mątewek jak i Słupska, żeby ta droga powstała, zwyczajnie im się należy. Ale z tego co mi wiadomo to jest to droga gminna, więc jak to powiat będzie ją finansował? Nie jest przypadkiem tak, że środki będą na drogę i powiatową i gminną. Gmina sama dokłada do drogi gminnej, a do drogi powiatowej i gmina i powiat? Tak przynajmniej budowane były schetynówki do tej pory i chyba jest również tak w tym przypadku.

Do tego wszystkiego od koleżanki usłyszałem, że "wasi" ludzie roznosząc ulotki rozmawiają na temat tego całego wykluczenia cyfrowego i opowiadają, że sprzęt to kiepska chińszczyzna, gwarancja krótka, naprawy na swój koszt i internet tylko na rok za darmo. Jak pisałem wyżej nos detektywa dał znać o sobie, nie trzeba było daleko szukać, wystarczy strona gminy. Tam jest wszystko napisane i powiem tylko tyle: sam chciałbym mieć taką chińszczyznę w domu. Niestety za moich czasów, za dobre wyniki w nauce był uścisk dyrektora i naczelnika.

Red piszesz o Rewalu, poczytałem na ten temat i tam nikt inny tylko urzędasy zawaliły temat. Zamiast wysłać listę dłużników gminy, wysłali listę zameldowanych mieszkańców :shock:

Jeszcze jedno mi się przypomniało. Czytałem z tydzień temu wywiad z p. Pauliną Kubowicz w którejś z gazet i ja rozumiem, że p. Paulina ma wyższe wykształcenie ekonomiczne i jest b. doświadczonym zarówno bankowcem jak i np. specjalistą ds. pozyskiwania funduszy, jednak muszę wyprowadzić ją z błędu jeżeli chodzi o negocjowanie z bankami. Z tego co wiem to se ne da, a to dlatego, że wszystkie kredyty szły przez przetarg, a tu choćby nie wiem co, nie ma opcji negocjacji. Chyba, że się mylę, niech mnie ktoś w temacie poprawi.

Na zakończenie powiem szczerze, że mam ciężki orzech do zgryzienia. Poznałem p. Paulinę (Kubowicz) parę lat wstecz przy jakieś tam imprezie w Ożarowie, którą organizowała i wydała mi się bardzo sympatyczną, prężnie działającą kobietą z wyobraźnią. Teraz nie wiem co myśleć, bo patrząc na sposób prowadzenia kampanii, niestety kampanii bardzo negatywnej (ala PiS przy każdych wyborach) zarówno p. Paulina jak i cały komitet nie do końca zaskarbia moje zaufanie. Jak to jest z tym waszym programem? Bo widzę tutaj rozdwojenie jaźni. Z jednej strony systematyczne oddłużanie gminy, a z drugiej takie zapędy inwestycyjne (notabene bardzo drogie) przy braku reorganizacji np sieci szkół u nas, jest najzwyczajniej w świecie nierealne. Patrząc również na niektóre nazwiska na waszej liście, mam poważne wątpliwości co do, nie tyle kompetencji, ale zamiarów części z nich. Połączyła was chyba jedna rzecz - nienawiść do obecnie rządzących. Dobre to jest na etapie kampanii z pozycji pretendenta (jak w boksie) ale na wspólne rządy może niestety być za mało.
Aha wyprzedzając pytania i stwierdzenia: Tak jestem mieszkańcem gminy, Nie, nie jestem kolegą, pracownikiem, kuzynem, mentorem, sprzątaczką i szambonurkiem Kąckiego (znam go trochę lepiej niż p. Paulinę) Tak zależy mi na dobru mojej gminy, Nie nie wiem na kogo będę głosować, chyba jedynie na Zbysia Szkudlarka do powiatu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
RGM 
Dojeżdża PKSem
RGM2


Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 142
Piwa: 2/1
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-10-10, 07:37   

wincentyKa napisał/a:
Dzień dobry, jako mieszkaniec gminy Mokrsko, dostając bardzo ciekawe ulotki od pewnego czasu, które są naprawdę fajną lekturą przed snem, postanowiłem się zarejestrować i oczywiście wtrącić swoje 3 grosze, już taka ma natura.
...
Aha wyprzedzając pytania i stwierdzenia: Tak jestem mieszkańcem gminy, Nie, nie jestem kolegą, pracownikiem, kuzynem, mentorem, sprzątaczką i szambonurkiem Kąckiego (znam go trochę lepiej niż p. Paulinę) Tak zależy mi na dobru mojej gminy, Nie nie wiem na kogo będę głosować, chyba jedynie na Zbysia Szkudlarka do powiatu


Nie pisz do mnie w w liczbie mnogiej. Przedstawiam własne poglądy i za nie odpowiadam. Za poglądy i wystąpienia innych tłumaczyć się nie zamierzam.
Kwotę zwrotu 60 tysięcy znajdziesz w raporcie RIO - polecam dokładniejszą lekturę.
Filmów nie kręcę i nie zamierzam.
Dla mieszkańców Ożarowa i Chotowa nie ma znaczenia z jakiego funduszu czy projektu ma być budowana kanalizacja na ich terenie. Efekt jest taki, że jej nie będzie przez najbliższe lata.
W tych drogach to już się poplątałeś totalnie - sprawdź co piszesz.
Nie wiem co ludzie mówią o sprzęcie komputerowym. W warunkach przetargu można napisać wszystko - poczekam na realizację z oceną smaku tej kiełbasy wyborczej . Wiem na pewno co ludzie Pana Wójta wygadują strasząc, że konkurencja pozamyka szkoły i pozwalnia wszystkich w UG.
Nic nie pisałem o Rewalu.
Nie znam się na negocjacjach z bankami - pytaj w tym temacie panią Kubowicz.
Odnośnie "nienawiści do osób obecnie rządzących" i aluzji do "PiS" proponuję zapoznać się z kampanią wyborczą 8 lat wstecz i środków jakich używał przeciwko poprzedniemu wójtowi ten obecny. Dla niewtajemniczonych wystarczy powiedzieć, że Pan Wójt startował z list Samoobrony a z czym ona się kojarzy chyba nie warto tutaj nawet pisać. Takiego jadu i propagandy jakie wtedy miały miejsce przez kilka miesięcy przed wyborami daleko szukać.
Wierzę, że znasz dobrze pana Tomasza K.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
RGM 
Dojeżdża PKSem
RGM2


Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 142
Piwa: 2/1
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-10-10, 22:28   

Wszystkim sądzącym, że jestem jakimś zajadłym wrogiem Pana Wójta udowodnię teraz że się mylą. I to bardzo.

W imieniu wszystkich mieszkańców gminy Mokrsko pragnę gorąco podziękować Panu Wójtowi za wykrycie i zgłoszenie na policję w dniu 12 września 2014 r. nielegalnego wywozu ścieków z przydomowego szamba przez jednego z mieszkańców wsi Chotów na własne pole.
Jestem pełen uznania wobec proekologicznej i obywatelskiej postawy Pana Wójta, który przyczynił się do wzrostu wykrywalności tego typu przestępstw osobiście dzwoniąc do organów ścigania. Uważam, że takie działanie powinno być to wymieniane jako przykład w projektach ekologicznych jakie będą w przyszłości realizowane w naszej gminie i wzorem do naśladowania omawianym przez młodzież na zajęciach w szkołach.
Zastanawiam się nad wnioskiem do rady Gminy o przyznanie specjalnej nagrody dla Pana Wójta, w wysokości kary, którą zapłacił winowajca. W następnych latach można by przyznawać takie wyróżnienie podobnie wrażliwym na problemy ekologii mieszkańcom gminy Mokrsko, którzy zgłoszą np. wycięcie bez zgody drzewa czy wypalanie trawy. Może nawet warto nazwać tę nagrodę imieniem i nazwiskiem Pana Wójta będącego przykładem czujności oraz właściwej w takich przypadkach postawy.
Zaczynam poważnie myśleć nad głosowaniem w nadchodzących wyborach na osobę Pana Wójta

Z wyrazami szacunku i szczerego podziwu
RGM
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
RGM 
Dojeżdża PKSem
RGM2


Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 142
Piwa: 2/1
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-10-11, 08:43   

Jako coraz bardziej przekonany do cudów jakie już się dzieją i będą działy dzięki jedynie słusznej władzy trafiłem na stronę Komitetu Wyborczego Pana Wójta www.rozwoj-mokrsko.pl
Już na pierwszej stronie groza.
Okazuje się że ktoś - pewnie Ukraina - rąbnęli nam województwo podkarpackie. Czy UG Mokrsko nie powinien natychmiast zawiadomić MONu lub MSZetu?
Może jednak to jakaś część zmniejszania zadłużenia Polski. Czyżby to jakaś sugestia do planu poprawy finansów naszej gminy? Te jednak wierząc w to co na stronie jest napisane są w świetnym stanie.

mapka.jpg
Plik ściągnięto 29 raz(y) 193,7 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Bożena13 
Słyszał o Wieluniu


Dołączyła: 16 Wrz 2014
Posty: 5
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-10-11, 10:00   

z tego co wiem kandydatów na włodarzy naszej gminy jest dwóch, wybór niełatwy, ja przedstawię swoje zdanie,
obecny wójt Kącki pokazał już co potrafi, nie ważne czy z dobrej czy ze złej strony, miał swoje pięć minut,
P. Kubowicz poznałam podczas walki z wiatrakami-bardzo energiczna, odważna osoba, z perspektywy czasu wiem, że to co wtedy nam przekazywała okazało się prawdą-patrz raport NIK
(czego nie mogę powiedzieć o p Kąckim)

dlatego mój wybór już zapadł, stawiam na odważne i mądre zmiany
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MAR-COM 
Wieluniaczek


Pomógł: 29 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 1556
Piwa: 7/1
Skąd: EPJ
Wysłany: 2014-10-11, 10:50   

temat dotyczy Gminy Mokrsko a nie kampanii wybiorczej i pisaniu który kandydat jest lepszy a który gorszy
_________________
"Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zamiast tego zmieniłem zamiar" (Kubuś Puchatek)

www.destylarka.com
Urządzenia do produkcji wody destylowanej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-11, 11:01   

MAR-COM napisał/a:
temat dotyczy Gminy Mokrsko a nie kampanii wybiorczej
Ale nieprzypadkowo został założony na dwa miesiące przed wyborami :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
RGM 
Dojeżdża PKSem
RGM2


Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 142
Piwa: 2/1
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-10-11, 11:58   

MAR-COM napisał/a:
temat dotyczy Gminy Mokrsko a nie kampanii wybiorczej i pisaniu który kandydat jest lepszy a który gorszy

W gminie toczy się już kampania wyborcza i jej wynik będzie mieć wpływ na finanse gminy.
To czy nadal będzie beztroskie balansowanie na krawędzi bankructwa czy jakaś rozsądniejsze kształtowanie budżetu zadecyduje na co starczy w przyszłości pieniędzy. Teraz nawet remont dachu na szkole stoi pod znakiem zapytania a kanalizacje w Chotowie i Ozarowie już szlag trafił o czym radni z tych wiosek dowiedzieli się przecież od samego Pana Wójta. I jak oni teraz spojrzą w oczy swoim wyborcom?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Loca 
Słyszał o Wieluniu
Loca


Dołączyła: 11 Paź 2014
Posty: 21
Piwa: 7/4
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-10-11, 13:41   

Witam!
Postanowiłam dodać coś od siebie, bo nie mogę już patrzeć na niektóre komentarze.
RGM Twoje wpisy stały się już dawno nudne, a jeden z ostatnich - "W imieniu wszystkich mieszkańców gminy Mokrsko pragnę gorąco podziękować Panu Wójtowi (...)" - jest po prostu żałosny.
Powiem więcej, to, że na stronie komitetu umieszczane są ostatnio takie pytania, jakie są , świadczy tylko i wyłącznie o tym, że komitet nie wie, jak zachęcić mieszkańców Gminy Mokrsko do swej kandydatury. Nie ma się pomysłu, no to przecież trzeba "wypalić z grubej rury", troszkę pościemniać, podkolorować i już portret wójta jako złego gospodarza gotowy.Ale nie tędy droga!
W całości popieram komentarz WincentyKa, w którym napisał: "Dziwi mnie podwójna moralność waszych ludzi(...)".No właśnie, jak to z Wami jest?? Raz piszecie, że trzeba wstrzymać inwestycje, bo są bee, a raz w programie na stronie internetowej, że będziecie inwestować itd..Czegoś tu nie kumam.
Ale najbardziej to się uśmiałam, jak P. Kubowicz pięknie opowiadała w wywiadzie, że będzie negocjować z bankami .Haha :lol: :D Przykro stwierdzić, ale tym zdaniem tak na prawdę udowodniła, na co ją stać. Takie jest moje zdanie.
I czytając ulotkę, wywiad w Kulisach, patrząc na stronę komitetu, nasuwa mi się tylko jedna myśl : "Nie mają co pokazać, to stosują takie metody, jakie stosują ".
RGM, po Twoich wpisach, widać, że bardzo Ci zależy na ukazaniu Wójta jako "złego Pana", ale obrałeś niewłaściwą drogę. Ja Ci Kochaniutki nie wierzę :)
I proszę Cię, skończ już tymi swoimi mądrościami i "bystrymi" uwagami. Jeśli dla Ciebie teraz "w tym wszystkim" tak ważny albo i najważniejszy jest wygląd strony internetowej, no to wybacz, ale już widzę jak wg Ciebie wszystko funkcjonuje: pokazać ludziom piękny, uporządkowany obrazek na zewnątrz, a w rzeczywistości i tak bałagan i zupełnie coś innego. Dziękuję za taką wizję :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Loca 
Słyszał o Wieluniu
Loca


Dołączyła: 11 Paź 2014
Posty: 21
Piwa: 7/4
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-10-11, 13:45   

AAA i jeszcze jedno .
Obiecanki cacanki, a głupiemu radość ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Loca 
Słyszał o Wieluniu
Loca


Dołączyła: 11 Paź 2014
Posty: 21
Piwa: 7/4
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-10-11, 18:54   

Chcę jeszcze odnieść się do wypowiedzi Bożeny13.
Wejdź sobie na stronę Komitetu P. Kubowicz i obejrzyj filmiki. Nie widzisz tej sztuczności? Ja, gdy zobaczyłam pierwszy filmik Pani K. przy kominku 'wzruszyłam się" :D sceneria jak z filmu romantycznego. Z kolei ten drugi, gdzie w tle wiatrak w Ożarowie a na pierwszym planie Pani K. z mikrofonem w ręku niczym reporterka :grin: Oba te filmiki pokazują ogromny ogromny dystans, jaki dzieli komitet od RZECZYWISTOŚCI i REALIÓW. Nie wystarczy się pokazać w pięknej scenerii i pięknie przemówić (czy też czytać, jak dało się dostrzec w pierwszym filmiku). Do mnie to absolutnie nie przemawia, wręcz przeciwnie. Widząc to wszystko, wyczuwam jakiś podstęp, czuję się tak, jak by zastawiono na nas jakieś sidła, w które można łatwo wpaść.
Nie chcę nikogo oceniać, ale stawiając obok siebie dwóch kandydatów: P. Tomasza Kąckiego i P. Kubowicz, widzę ogromną przepaść. Wójt Kącki , moim zdaniem, realnie podchodzi do wszelkich spraw i nie stara się tylko i wyłącznie 'świetnie wypaść w oczach ludzi', lecz przemawiając w jakiejkolwiek formie, przedstawia rzeczywistą sytuację i tak jak już wcześniej wspomniałam robi to w sposób realny, niczego nie udaje. Z kolei widząc te wszystkie materiały P.Kubowicz, zwłaszcza filmiki, widzę dużo fantazji i sztuczności. Nasuwa mi się myśl: "Dobrze, że za marzenia nie karają" :)
Aż mi ulżyło jak to z siebie wyrzuciłam :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW